Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

barbuncela

За какво си мислите в момента - четири месеца до сезона на морските приключения

Препоръчан отговор

Гост

преди 10 часа, M.Николов написа:

Ясно, за сега отлагаме самоубесването.

това предполага че си разбрал, неразбраните ми постове, дек съм ги метнал в темата
ади да си пийм хапчетата сабалян и да си пожелаем:
добро утро, лудницата и усмихнат ден

2029219657_.JPG.27fbcef84c0b39cfb6cc81972c25931b.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не бях гледал тази анимация.За това и не успявах да направя връзката.

Добро утро!

:newspaper:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои могат и с ръце, и с крака

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, [email protected] написа:

И заспаха рязко като мен.

И се опулих преди всички.

И все тая, брат....днеска няма да се повтарям ...отивам да карам колело.  Да въртя педалите дет се вика :lol6:

Аз си вземам рулетките и отивам да меря една къжта

В някакъв момент ще направя ена обиколка на градъ да понавъртя и аз малко километърчета

Преди това трябва да прескочим и до лятната база да полеем насажденията

За вечеря - зеленчуков огретен

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, [email protected] написа:

И заспаха рязко като мен.

И се опулих преди всички.

И все тая, брат....днеска няма да се повтарям ...отивам да карам колело.  Да въртя педалите дет се вика :lol6:

Добър ден..

бе и аз се опулих по времето, което си писала, ама нали кучаразходка, краставици с чай, малко преглед на Фейсбук-темите и статусите за деня, и ей го, тя сутринта мина.

Временцето е приятно-прохладно, птичките много с чувство чуруликат, с извивки, много е приятно.

Днес се настройвам, че трябва да се попочисти малко и ...останалото го знаете.

Приятел е споделил, че починал поета Георги Белев, в САЩ- Бостън- уж от Covid-19- или от усложнения, не знам, разбирачите ни да кажат. Притеснява ме, че броя на заразените ни лекари е доста голям. Аз още като наближиха 100 се притесних, но дано се справят. 

Друго не се сещам...много неспокойно спах :( Антон ме е проклел сигурно :(

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много поздрави от Ел Пацифико!

IMG-20200516-101301.jpg

IMG-20200516-102222.jpg

IMG-20200516-102232.jpg

IMG-20200516-102446.jpg

IMG-20200516-103048.jpg

IMG-20200516-103216.jpg

IMG-20200516-104857.jpg

IMG-20200516-105739.jpg

• Харесване 9
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато ний сме заключени в зоопарка, животните какво ли правят? Хабитатът на човека къде ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

те твай, сигунтуй най-харесвания мъш
:giggle1:

1419684880_.JPG.ff64299ebdf45c4603af3a30382d54f1.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Maleficient написа:

нямам идея, но на английски е crazy, а не mad- не знам каква е разликата и само ние ли имаме една дума

мдааа- плурализмът не е лошо нещо ,ама май има единна система за оценяване. Та според нея, всеки който е докретал поне до второ ниво английски ще се закълне че  и двете думи са английски и че буквалния превод и на двете е "луд". Който е докретал до следващото ниво знае,че  каква е разликата между двете думи зависи от контекста в който се използва в изречението..."mad" е  една идея по-силно  като градация. . В негативен смисъл е "разгневен" ," побеснял" . Думата може да се използва и в положителен контекст ,зависи от изречението и смисъла, който иска да  предаде  настроението.  На Стинг все му е малка градацията, откакто се взе с Труди, защото обортите и на двамата са им високи и често граничат с лудостта. Обаче учителката , която не е обяснила смисъла на тези думи, или ученика, който не ги е разбрал обръщат с хастара нагоре преподаването на английски в такъв вид. За разликите между британски и американски английски няма да уточняваме, за да не натоварваме ученичката и аудиторията.

преди 14 часа, Maleficient написа:

Трябва и малко "поезия" и художественост в превода, както казваше учителката ми по английски в университета.

последната реформа в образованието нарича  тези, които донадграждат  знанията по английски в университетите-преподаватели. Учителите са в предишните две форми на обучение.  Предполагах , че университетите в България дават по- ясни и утилитарни познания. Това обаче за тези, които наистина са доразвивали знания в университет.Западните  университети затова предлагат по- добро  образование, защото  е консервативно и не го променят много много.

Иначе правя асоциация с  онези " университетски " познания по италиянски език.

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката ми е решила , че днес е денят , в който ще изяде котенцета си да видят света . Дотук добре , но защо е решила , че най-подходящо място за целта е асмата ?
19910186d110b9c6164bf876bd184cc9.jpg

Това , което виждате на снимката е :
Сивото е котката , а бялото в устата и - котенцето . Завлече и двете на средата на асмата и ги остави там .

Дали не е решила да преминават директно в нов етап от котешката еволюция - да летят ?

Не знам , честно - тази иска ежедневно ме изненадва с креативността си

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, valkiria1 написа:

мдааа- плурализмът не е лошо нещо ,ама май има единна система за оценяване. Та според нея, всеки който е докретал поне до второ ниво английски ще се закълне че  и двете думи са английски и че буквалния превод и на двете е "луд". Който е докретал до следващото ниво знае,че  каква е разликата между двете думи зависи от контекста в който се използва в изречението..."mad" е  една идея по-силно  като градация. . В негативен смисъл е "разгневен" ," побеснял" . Думата може да се използва и в положителен контекст ,зависи от изречението и смисъла, който иска да  предаде  настроението.  На Стинг все му е малка градацията, откакто се взе с Труди, защото обортите и на двамата са им високи и често граничат с лудостта. Обаче учителката , която не е обяснила смисъла на тези думи, или ученика, който не ги е разбрал обръщат с хастара нагоре преподаването на английски в такъв вид. За разликите между британски и американски английски няма да уточняваме, за да не натоварваме ученичката и аудиторията.

последната реформа в образованието нарича  тези, които донадграждат  знанията по английски в университетите-преподаватели. Учителите са в предишните две форми на обучение.  Предполагах , че университетите в България дават по- ясни и утилитарни познания. Това обаче за тези, които наистина са доразвивали знания в университет.Западните  университети затова предлагат по- добро  образование, защото  е консервативно и не го променят много много.

Иначе правя асоциация с  онези " университетски " познания по италиянски език.

Не издържа да не се заядеш ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Silvering написа:

Не издържа да не се заядеш ;)

Аз не мисля, че е заяждане.

Общо взето с повече думи е обяснила това, което и аз, с малко ненужно отклонение за Стинг, но форума е за това, да си коментираме.

Отделно, клетата женица, няма от къде да знае какъв чужд език съм изучавала преди следването ми в Университета, и че английският ми е бил предмет, за който съм положила изпит пред уважаваната Мария Пантелеева. За да може една ерудирана преподавателка като нея да оцени повече от и над добро "нивото" ми на знания по английски, за мен е достатъчно признание. Без да парадирам с конкретните си знания, дори напротив. Скромно си признавам, че не бих се осмелила, да пиша, превеждам, живея сред англоговорящи, и редовно гледам филми със субтитри, нищо, че понякога намирам преводите за неточни, а пък за заглавия на филми, колко време съм загубила, да споря, не е истина.

Мисля, че въпреки горесподеленото, все пак има и такива хора, от които съм с няколко идеи по-ерудирана. Ако не лингвистично, то поне емоционално.

Как си ти, иначе? Съвсем се изгуби :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

гурме

Мда

Ще се кандидатирам за новия сезон на Hell's Kitchen

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес мисля да не пия. Ще ям солен шоколад за вечеря и ще пия вода :D

https://www.facebook.com/100013708452849/videos/873117063155234/

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Богатир написа:

... ще пия вода :D

Ша фанеш котлен камък. Удри една ракийка-чудесийка.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Maleficient написа:

Аз не мисля, че е заяждане.

Общо взето с повече думи е обяснила това, което и аз, с малко ненужно отклонение за Стинг, но форума е за това, да си коментираме.

Разбира се, че не е заяждане. Общо взето ти се обясни това, за което нямаш идея и което не ти е обяснено даже в" университета".

преди 19 часа, Maleficient написа:

нямам идея, но на английски е crazy, а не mad- не знам каква е разликата

Отделно, клетата женица, няма от къде да знае какъв чужд език съм изучавала преди следването ми в Университета, и че английският ми е бил предмет, за който съм положила изпит пред уважаваната Мария Пантелеева. За да може една ерудирана преподавателка като нея да оцени повече от и над добро "нивото" ми на знания по английски, за мен е достатъчно признание. Без да парадирам с конкретните си знания, дори напротив. Скромно си признавам, че не бих се осмелила, да пиша, превеждам, живея сред англоговорящи, и редовно гледам филми със субтитри, нищо, че понякога намирам преводите за неточни, а пък за заглавия на филми, колко време съм загубила, да споря, не е истина.

Тогава пишем слаб на уважаваната  Мария Панталеева, която те е пуснала да вземеш изпити без да знаеш значението на думите.

Мисля, че въпреки горесподеленото, все пак има и такива хора, от които съм с няколко идеи по-ерудирана. Ако не лингвистично, то поне емоционално.

А сега, кажи коя  е многоуважаемата преподавателка по български език, на която да пишем слаба оценка ,че не те е научила ,че ерудиран не може да се отнесе към емоционален. Защото  ерудиран се отнася към човек с голяма научна осведоменост,  а тези, които прегряват емоционално са случаи , които пренасочват към психиатрията.

-----------------------------------------------------------------------

И това не е заяждане,  просто ми навява мисъл ,че училищата и  университетите  произвеждат "таланти", които се спъват във всяка втора  дума и явно се нуждаят от речник  за да разберат значението им.

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак по-кратичко не може ли да обясниш, каква е целта на това да ме цитираш?

Нещо дължа ли ти?

Делим ли?

По-глупава и недостойна от себе си ли ме изкарваш?

Нека е така.

Аз изпитвам единствено погнуса защото.

И като те чета, и като се опитвам да си те представя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дръндю написа:

те твай, сигунтуй най-харесвания мъш
:giggle1:

Усетили са те че си сериозен :D

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Maleficient написа:

Някак по-кратичко не може ли да обясниш, каква е целта на това да ме цитираш?

Нещо дължа ли ти?

Делим ли?

По-глупава и недостойна от себе си ли ме изкарваш?

Нека е така.

Не съм видяла някой от тези които коригираш за буквите в думите им да реагира толкова емоционално зле на твоите забележки.

Стегни се малко,   ти не представляваш никакъв  интерес, защото не се сещам за никоя от 7-те категории неща, които са ми интересни и  в които, ти  да влизаш.

Разсъждавам върху образователната система и ти просто беше простия пример . Можеше да бъде всеки, но  никой не е показал  толкова очевадно незнание.

преди 30 минути, Maleficient написа:

Аз изпитвам единствено погнуса защото.

И като те чета, и като се опитвам да си те представя.

Смело хвърляй версии и прогнози. Аз нямам даже интерес да мисля в тази насока за теб.

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, FusE написа:

Усетили са те че си сериозен :D

ми ней ли така?
а кажи ся, има ли по сериозен от мен в тоя форум, м?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...