Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

barbuncela

За какво си мислите в момента - четири месеца до сезона на морските приключения

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Уиш... написа:

че култово е кво

келеши:biggrin:

Оууу ..не питай-водна пързалка чак ползвахме в един затворен комплекс-само дето собственика се появи и почна да цели с камъни(незнайно от де намерени) та бягай по тоя плаж да видиш ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Васкo написа:

Оууу ..не питай-водна пързалка чак ползвахме в един затворен комплекс-само дето собственика се появи и почна да цели с камъни(незнайно от де намерени) та бягай по тоя плаж да видиш ти

още магарии ще излязат ми се струва  покрай това бягство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mediterranean написа:

Има много жени, които се казват Ваня. В България това е женско име, не знам как се е популяризирало.

Ваня в България е умалително за Иванка... А се е популяризирало, щото на днешните девойки и лелки им се струва, че мама и татко са ги кръстили с такова селско и неженствено име - Иванка... А Ваня, звучи меко и домашно и не създава образни паралели със селския бит... Въобще, в България, стремежа да се избяга от усещането за селски произход е двигател на много процеси, езикови и социални. В това число и поставяването женско име в звателен падеж се смята не за обикновено обръщение, а за просташко и грубиянско отношение. Примерно ако се обърнеш към девойка на име Мария с исконно българското Марийо, ще си спечелиш куп негативни реакции, без значение, че обръщението не е употребено в пейоратив. В същото време да се обърнеш към Иван със същата тази конструкция - Иване, се смята за най-нормално отношение към въпросния Иван. Същата участ имат и паразитните обръщения от сорта на ма и/или мари... Спирам, че се ядосвам...

преди 14 минути, Уиш... написа:

то  да дам ама.. ще изчакам още малко

...

Да!

...

ооооо, размекнат уишот  с Чебурашка

...

Голямо ДА!

...

интересно ми стана...  а и си мисля, във  времето, в което е пяла е имало тази тенденция на драматизъм. на мен не ми пречи де

...

Мхм...

...

сватба не е много хубава дума, освен ако не е в стил църна кодка бял котарак.. и нека мазалото започне сега

...

Сватба не е хубава дума... Дори ме плаши... Ма повечето жени не мислят така... Поне предишните де... Ся не ги знам вупще за кфо мислят...

...

:clown:нямам идея откъде и защо , може да не си е харесвала името, или така да са я наричали приятелите

...

Ми... Мило и домашно обръщение... Ма пусто, моите жици като са вързани по друк начин... И като и чуя името си прецтавям некъф Асиз... Ше рече много мустаката леля...

...

не може всичкото знаене на светъ да  го знаеш ти.. трабва да остане малко и за мажоретните мозъци, да има с какво да се попацорчат  и те

...

Няма да отварям Уикипедията... Оставам ва... Пацорчете се!

преди 7 минути, Васкo написа:

Припомни ми първото бягство от вкъщи на 13-забихме се на море през ноември...мъгла,дъжд ама сме на плажа в Несебър и пушим до една обърната лодка :) 

Праилно... На морето е топло! Винаги :)

А когато не е топло, цигарите топлят... Всеки знае, че като мине през огънчето и най-студения въздух, става поне една идея по-топъл...

преди 20 минути, Васкo написа:

Е кфо! Било е яко весело поне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Уиш... написа:

още магарии ще излязат ми се струва  покрай това бягство

не е като да няма...до ден днешен като си пипна врата и се сещам за въпросното отклонение от правия път,а именно-предадохме се на полицията в Слънчев Бряг,спахме една вечер във фоайето на Хотел Кубан(ако не се бъркам де)-->закараха ни до Бургас...и ни казаха "От тук се оправяйте до Пловдив"....гладни,жадни-единия продаде часовника си и купихме тава банички,изядохме ги...как да е,качихме се на влака и бум в тоалетната се заключихме...ама кой да ти знае че на гара WC се проверява и трябва да е отключено...влака тръгна и радост,амаааа...един път се чука на вратата втори ...и почнаха да я разбиват,казахме стой!отключваме и едно усмихнато очилато лице се появи...ама за момент.Една ръка го издърпа и като влезе един полицай ...ела да видиш 4 човека във тая 2х2 тоалетна къде ше бягат...и като заигра тая ми ти палка-та скъп спомен ми е останал под формата на бучка в лявата част на врата :) (тва е абсолютно сериозно)

преди 30 минути, darkterminal написа:

Е кфо! Било е яко весело поне :)

Докато не се прибрах в дома-тогава ми разсипаха с черпака,понеже аз отмъкнах голямата сума пари :D 

PS:До скоро,радвам се че ви заварих в добро настроение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Maleficient написа:

А тази, която исках да ти препоръчам е "Кървавият портокал" от Хариет Тайс

право и политика :tease2: ама ще я видя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, darkterminal написа:

със същата тази конструкция - Иване

Има доста логика в конструкцията, но някои ползват същата по несвойствен начин, за да натъртят егоизма си.

Примера ми е от един познат който към даден човек се обръщаше различно - Тошо, Тодоре, Тошко ...

В избора на име принципно съм - както реши жената. Дали ще спази традицията или ще се бъде модерна е без значение. Името е нещо което винаги може да си смениш или към теб да се обръщат с вид прякор.

Сещам се за вица:

Отива един в общината и казва, че иска да си смени името.

Служителката го пита - Как Ви е името, а човека отговорил Иван Лайняров. Аха, ясно защо. Казала служителката и попитала как искате да се казвате? Красимир Лайняров - отговорил човека.

Реално познавам човек който си смени и фамилията. Така, че имената са вид само формалност, а по какъв начин другите ще се обръщат към теб може да съдиш за какъв е човека, и ако забележиш, че ползва различни наименования - то това означава определено нещо, но определено не е свързано с вид падеж.

Признавам си, непонятен е този "звателен падеж".  Това е поради факта, че не владея добре българския език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дядо Иван? :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Kieli написа:

дядо Иван? :shock11:

И сега, ако обясниш каква е разликата между деди Иван и дядо Иван, Мъ?! :) 

Българския език вече е аналитичен и нека разясним защо някъде е "Е", другаде е "Я", а някъде е "И" и т.н.

п.п. Някъде има и дидо Иван ... :) 

п.п. Интересен е българският, защото не е синтетичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дедИ галено на дядо

дидо Иван когато най-добрият ми приятел се преименува от Дидо на Иван :lol6:

а относно дядо Иван - УНГ, при ходих години наред, приятели на семейството :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Kieli написа:

Дидо на Иван :lol6:

Сегъ продължаваме ... :) 

Бай Иван, Бей Иван, Бед Иван, Байо Иван, Бау, Иван :) Бий Иван, Бир Иван ... :) 

Ку ке ко ка ке мо ке на ке се ма не ке не ма се ти на ве се ре ме се ги не ре мин дир са ла ке ... :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мяу Иван?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Сегъ продължаваме ..

Ку ке ко ка ке мо ке на ке се ма не ке не ма се ти на ве се ре ме се ги не ре мин дир са ла ке ... :)  

Така е бате. Ония убиха короната, сега доубиват плоската земя :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Kieli написа:

Мяу Иван?

Ръ Иван! ;) Някъде му викът сир Иван, а нейде сър Иван ... :)

Може и Ау Иван, но също така и Мръ Иван или Хръь Иван

По "еврейски" е леви Раван ... :) по хамерикански Лайф Джолан ... :)     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето го Мрррррр Иван

i-love-sunny-days-mrrrr-ce11c442-5e56-44

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, skalata_73 написа:

Така е бате. Ония убиха короната, сега доубиват плоската земя :D

Там не се намесвам, защото трудно ще е закрепят тази плоска земя на кълъч. ;) Все на ези или тура пада... :) 

Бате - не ме бива в хазарта ... ко се ... такъв съм си - натюр лих бах те не ба ъндък со фра ... :) 

п.п. С празни приказки жена в легло да фкарам не го умея. ;) НО, напълно разбирам тези които обичат парното. :) Се и лявата ти ръка може да изпълнява постъпателно обратни движения и ефекта е същия - Охааааааааааа плюм, че праз фък йо .... - демек има доволно ресторанти където готвят вкусно. :) 

преди 4 минути, Kieli написа:

ето го Мрррррр Иван

i-love-sunny-days-mrrrr-ce11c442-5e56-44

Моя дъртия прилича на този, но е див. За сметка на това горе в Балкана имам една дива ... хм ...

rDSC_0275.JPG

Която яде гущери, но се умилква в краката ми и мърка по-хубаво. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сладурааааан :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрутро :) 

Уйкъпнахте ли се ? Туке напекло слънце, гледам го през прозореца и въздишам , докато си пия кафенцето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само пилци 🙃 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Kieli написа:

право и политика :tease2: ама ще я видя

Не съм сигурна, че толкова наедро може да се обобщи, ноооо ти си знаеш.

Добър ден, мили човеци.

Радвам се, че не са ме кръстили Иванка или Пенка, но така или иначе, онези които познавах с такива имена си бяха и останаха Ваня и Пеца. Но пък имаше една Митка, която беше много феймъз в даскало и всички батковци бяха влюбени в нея, която на 16, като ни издадоха зелените паспорти се преименува на Миглена. Аз това не го знаех естествено, и един ден я виждам на едно кафе, с дете вече и съпруг, и много радостно се провиквам "Ооо, Миткеее!!! Как си?"- направи се, че не ме познава и не помни коя съм.

Днес мисля филмов маратон да си спретна.

Ама с филми, не сериали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, darkterminal написа:

Сватба не е хубава дума... Дори ме плаши... Ма повечето жени не мислят така... Поне предишните де... Ся не ги знам вупще за кфо мислят...

прехапах си изика, нищо няма да казвам.. мърморко:biggrin:

Ми... Мило и домашно обръщение... Ма пусто, моите жици като са вързани по друк начин... И като и чуя името си прецтавям некъф Асиз... Ше рече много мустаката леля...

И аз не го разбирам това с изкълчването на имената , но свят шарен...и мустакат 

Няма да отварям Уикипедията... Оставам ва... Пацорчете се!

и без това там ней интересно:53:

преди 8 часа, Васкo написа:

не е като да няма...до ден днешен като си пипна врата и се сещам за въпросното отклонение от правия път,а именно-предадохме се на полицията в Слънчев Бряг,спахме една вечер във фоайето на Хотел Кубан(ако не се бъркам де)-->закараха ни до Бургас...и ни казаха "От тук се оправяйте до Пловдив"....гладни,жадни-единия продаде часовника си и купихме тава банички,изядохме ги...как да е,качихме се на влака и бум в тоалетната се заключихме...ама кой да ти знае че на гара WC се проверява и трябва да е отключено...влака тръгна и радост,амаааа...един път се чука на вратата втори ...и почнаха да я разбиват,казахме стой!отключваме и едно усмихнато очилато лице се появи...ама за момент.Една ръка го издърпа и като влезе един полицай ...ела да видиш 4 човека във тая 2х2 тоалетна къде ше бягат...и като заигра тая ми ти палка-та скъп спомен ми е останал под формата на бучка в лявата част на врата :) (тва е абсолютно сериозно)

Докато не се прибрах в дома-тогава ми разсипаха с черпака,понеже аз отмъкнах голямата сума пари :D 

PS:До скоро,радвам се че ви заварих в добро настроение...

чак ми дожаля за диването Васко, ама и ти не порастваш де..  бе как  около мен все чекнета, само аз кроткото ена беля нямам в влака. трябва да накараш Даркото да ти разкаже неговата  историята с влаковата тойлетна, после  се чуди що го   гонили момите да са женят за него:ph34r:

преди 1 час, Maleficient написа:

Добър ден, мили човеци.

Радвам се, че не са ме кръстили Иванка или Пенка, но така или иначе, онези които познавах с такива имена си бяха и останаха Ваня и Пеца. Но пък имаше една Митка, която беше много феймъз в даскало и всички батковци бяха влюбени в нея, която на 16, като ни издадоха зелените паспорти се преименува на Миглена. Аз това не го знаех естествено, и един ден я виждам на едно кафе, с дете вече и съпруг, и много радостно се провиквам "Ооо, Миткеее!!! Как си?"- направи се, че не ме познава и не помни коя съм.

Днес мисля филмов маратон да си спретна.

Ама с филми, не сериали.

Митка е култово ягешко име, не  ги разбирам тези жени що си бягат от корените. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сбор от малките радости в живота...тъй де, тва дека му викаме штастие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...