Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, честита 2020. От доста време не съм писал тема, за това си рекох да се разпиша а и имам интересно питане, за тези които знаят самсунг предлагат моделите си по целия свят освен в Северна Америка и Китай със своите процесори (чипове), което си е ок ако не беше факта че чиповете им не струват в сравнение с тия на Qualcomm (американските), за това преприех доста голям риск и закупих устройството от господин продаващ го чисто нов, внос от канада. Така дотук добре, имах и леки проблеми като цяло но нищо фрапиращо, като например иконата за мобилните данни я нямаше, не искаше да ми инсталира теленор приложението и т.н. всичко си се оправи де след обновлението на андроида. Имах а и имам един лек проблем от който в последние разбрах че телефона ми е заключен. Сега какво значи заключен след като съм си с българска сим карти и си работи. Та проблема беше че в устройството има опция smart lock, опция която ми позволява да задам радиус където устройството ще стои винаги отключено демек няма да иска пръстов или лицево разпознаване. Така това много често не работи, 6/10 не работи... Както и да е свързах се със самсунг йелп центъра и любезен господин ми каза да вляза в сайт на име unoockmyphone/или device, не съм сигурен и оттам мога да ресетна тази функция (smart lock), като опитах ми илиза че тази функция  автоматично отключване е изключено. После същия господин ми каза че нямам гаранция международна понеже самсунг предлагат гаранция само на страната от която е закупено устройството. Аз след това зададох запитване на официалната страница на самсунг за това. Но рекох и вас да питам, как точно стоят нещата имам ли международна гаранция, нямам документ в абв пощата (електронна гаранция ) или нещо от сорта, помня че преди да искам да ми бе пратен телефона бях питал човека как стои работата с гаранцията, той измърмори сякаш нещо като международна ( не ми се стори сигурен). Та какво мислите вие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали имаш гаранция могат да ти кажат само официалните представители на марката за България. Тоест - любезният господин от "самсунг йелп центъра" :D . Какво ти е казал продавачът, или какво ще напише някой многознайко в някой форум, няма значение. 

Между другото, последнo, като разнасях телефони Samsung по сервизите, винаги ми искаха официалната гаранционна книжка на телефона, придружена с фискален документ за покупката - касова бележка или фактура. И книжката трябваше да има печат на търговеца. Други (например от Емаг) не се признаваха. Ти нямаш такъв документ, нали? Е, ясна е работата. 

Относно въпросния smart lock - нормално е производител да предлага едно и също устройство в модификации за различни пазари, които да имат разлика във функциите. И тази конкретно функция да е заключена за страни извън Канада. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

trusted placec е опцията за която говоря, не когато да е отключено при носене. Но то не работи по някаква причина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да няма обхват или мрежа в момента, в който се опитваш да го ползваш. Има ли как да вземе локацията ти, да не си включил някои опции за пестене на енергия и да спира интернет и gps?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Може да няма обхват или мрежа в момента, в който се опитваш да го ползваш. Има ли как да вземе локацията ти, да не си включил някои опции за пестене на енергия и да спира интернет и gps?

има и обхват има и мрежа, не съм включил пестене и така нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проверявал ли си локацията дали е включена и дали може да я взема от мрежа и оператор? Ако не е точна или деактивирана, няма как да те позиционира и да ти отключи устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

А проверявал ли си локацията дали е включена и дали може да я взема от мрежа и оператор? Ако не е точна или деактивирана, няма как да те позиционира и да ти отключи устройството.

разбира се, има опция wifi only има и опция всички мрежи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и тук, предлагат различни решения, пробвай ги:

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10e-S10-S10-S10-5G/Smart-lock-not-working/td-p/1022260

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, The Reaper написа:

Но рекох и вас да питам, как точно стоят нещата имам ли международна гаранция

Нямаш гаранция заради това че телефона е с американския процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Виж и тук, предлагат различни решения, пробвай ги:

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10e-S10-S10-S10-5G/Smart-lock-not-working/td-p/1022260

о там четох рових, хора с моя проблем без решение и до сега...

преди 2 минути, Pig написа:

Нямаш гаранция заради това че телефона е с американския процесор.

и понеже не е за европейския пазар нали ? .... е на територията на канада нямам понеже нямам документи предполагам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, The Reaper написа:

и понеже не е за европейския пазар нали ? .... 

Точно така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Точно така. 

супер, :) просто страхотно, аз евала им правя от както всички дори и те знаят че процесорите са им скапани в сравнение с америкасните и нищичко не правят по въпроса, продължават всяка година да зареждат европа и света де с тяхните си, наскоро четох статия че дори в с южна корея ще с  qualcomm ала европа ще си джътка с тените exynos- и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, The Reaper написа:

супер, :) просто страхотно, аз евала им правя от както всички дори и те знаят че процесорите са им скапани в сравнение с америкасните и нищичко не правят по въпроса, продължават всяка година да зареждат европа и света де с тяхните си, наскоро четох статия че дори в с южна корея ще с  qualcomm ала европа ще си джътка с тените exynos- и

Фолда го продават нявсякъде с SnapDragon вкл. и у нас, крайно време е и останалите модели да ги пуснат с американския.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Pig написа:

Фолда го продават нявсякъде с SnapDragon вкл. и у нас, крайно време е и останалите модели да ги пуснат с американския.

мм надявам се, има много телефони със snapdragon-а у нас, ала не мисля че някои от тях правят свои чипове, мисля че всички просто използват това защото е най- доброто, освен самсунг които ... са толкова гладни явно че няма накъде, друго обяснение не виждам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...