Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди около седмица фейсбук профилът ми беше хакнат. Сменена е не само паролата но и абв пощата с която се бях регистрирала, т.е. нямам никакъв достъп до профила си. Докладвала съм го над 20-30 пъти, но нищо. Писала съм мейли до фейсбук, също нищо. Проблемът е, че този който го е направил използва профилът ми, за да пише на голяма част от приятелите ми и да ги изнудва да изпращат смс-и с добавена стойност, като ги уверява, че по този начин ми помагат да спечеля някакъв си конкурс. Моля ви за помощ, вече не знам какво да правя😓🙏🏻

E69B2950-49D6-45F9-BCB7-4AA912217C5C.jpeg

AE13388D-3C90-48E3-98E0-7ED6CF2AB531.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа,да не казвам невъзможна.Особено ако във abv пощата е сменил телефона за удостоверение и резервния емайл.Пробвай първо да възстановиш abv акаунта чрез твоя телефонен номер.Ако успееш да си върнеш пощата,оттам ще стигнеш до ФБ акаунта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави го тоя профил, в небитието е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишете до екипа(поддръжката) на фейсбук, че профила е компрометиран. Така ще го заключат, за да няма по нататъчни проблеми!

https://www.facebook.com/hacked

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Stoyannnov написа:

Пишете до екипа(поддръжката) на фейсбук, че профила е компрометиран. Така ще го заключат, за да няма по нататъчни проблеми!

хохо ще чака писмо от лОната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, bojoviki написа:

Трудна работа,да не казвам невъзможна.Особено ако във abv пощата е сменил телефона за удостоверение и резервния емайл.Пробвай първо да възстановиш abv акаунта чрез твоя телефонен номер.Ако успееш да си върнеш пощата,оттам ще стигнеш до ФБ акаунта

Да се свърже  с ABV и да предостави лична карта и да се идентифицира, препоръчвам по телефона!
Да им предостави айпи адреси от където е влизала.
Има голям шанс да и помогнат ако се идентифицира и настоява, и то при наличие на подобен проблем.

За фейсбук е съшата работа.
Най лесният начин е да помолиш до един всичките си абонати да докладват акаунта ти че е хакнат!
Чрез бутона за подаване на сигнал.

Във фейсбук не работят лично с лична кореспонденция, използват ботове и интелигентни алгоритми за взимане на решения, няма администратори.
Ако има, малко са, и не влизат с теб в кореспонденция лична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментарите от сорта "няма как да се върне и т.н." ги игнорирай! ИМА как да се върне, шанса е минимален, но ИМА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвашия път да ползва двойна автентификация, и да не ползва едни и същи пароли за всичко.

Подозирам че е използвала един и съш мейл и парола в друг сайт, в който са я хакнали.

Може дори да е съседът и !

Ако е подслушвл трафика.

Начините за хак са през локалната мрeжа по WIFI или през WAN в незащитени сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

Хохо, някъде да съм написал, да чака писмо?! Който трябва ще види доклада, същите ще вземат мерки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

С теб кога ще излезем на среща душо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че човека който го е хакнал е предоставил собствената си поща, т.е. не ми е хакнал и пощата, а просто я е сменил... Колкото до репортите и докладванията, повечето ми приятели са го докладвали, аз също от най различни профили, но все още не е свален😓 Един от вариантите е да намеря някой който може да влезе в пощата която той е предоставил и там фейсбук да ми пратят нова парола. В крайна сметка търся някой който да хакне абв поща, плащам си😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Gabriela Chakarova Тук щом става дума и за финансова измама спокойно може да се обърнете към полицията.

@Танер Заит Расим Ха ха още ли нито една не се е съгласила да излезете, щото забелязвам, че от близо година каниш всичко женско в този форум? :emoji_smiley-02:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Gabriela Chakarova написа:

Проблема е, че човека който го е хакнал е предоставил собствената си поща, т.е. не ми е хакнал и пощата, а просто я е сменил... Колкото до репортите и докладванията, повечето ми приятели са го докладвали, аз също от най различни профили, но все още не е свален😓 Един от вариантите е да намеря някой който може да влезе в пощата която той е предоставил и там фейсбук да ми пратят нова парола. В крайна сметка търся някой който да хакне абв поща, плащам си😂

Тука вече стана криминално ...

А ти как ще докажеш, че си ти? И че наистина проблема и фактите са такива каквито ти ги описваш?

Този филм скоро го гледах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече бях в полицията( Отдел за киберсигурност към ГДПОП) и отново-нищо. Мога да докажа, че съм аз по всякакакъв начин, имам скрийншоти на всичко което съм ви написала и това е профил, който съм използвала повече от 10 години...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тука вече стана криминално ...

А ти как ще докажеш, че си ти? И че наистина проблема и фактите са такива каквито ти ги описваш?

Този филм скоро го гледах.

https://www.govcert.bg/BG/SitePages/IncidentsForm.aspx

Да се свърже и да се идентифицира пред тези дали немогат да и помогнат.

Но по стила на писане, мисля че тук си имаме тинейджър а не тинейджърка,  и търси някой на койт да си плати за да хакне профил на някое гадже, бивше, или няке което не и е вързало и се представя във форума за нея, ама знам ли.

Ако има хакери тук да се обадят...

Знам  за един който тук се прави на хакер  и ГДПОБ го е задържал,  мотае се в онлайн телевизия раздела ;)

преди 8 минути, Soviet Soldier написа:

@Gabriela Chakarova Тук щом става дума и за финансова измама спокойно може да се обърнете към полицията.

@Танер Заит Расим Ха ха още ли нито една не се е съгласила да излезете, щото забелязвам, че от близо година каниш всичко женско в този форум? :emoji_smiley-02:

Ти си имаш хубаво гадже не се обаждай :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достъп до месинджър или фейсбук приложението имате ли? Ако да, каква е операционната система на смартфона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Gabriela Chakarova написа:

В крайна сметка търся някой който да хакне абв поща, плащам си😂

Ех, къде е сега @capnemo , да добави и тази тема към >>> любимата му <<<  ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Gabriela Chakarova написа:

Вече бях в полицията( Отдел за киберсигурност към ГДПОП) и отново-нищо. Мога да докажа, че съм аз по всякакакъв начин, имам скрийншоти на всичко което съм ви написала и това е профил, който съм използвала повече от 10 години...

Скрийншотите не са никакво доказателство. Всеки с елементарни умения с графичен редактор може да създаде подобни. Реално за подобно нещо се носи наказателна отговорност и полицията взима мерки, така че умната! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инстаграм същия имейл ли използва? Ако да, тогава значи и той е компрометиран! 

Имате ли въведен алтернативен мейл за възстановяване?

Каква степен на защита използвате във фейсбук? Очевидно не е двуфакторно, разпознаване на приятели включено ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Stoyannnov написа:

Инстаграм същия имейл ли използва? Ако да, тогава значи и той е компрометиран! 

там успях аз да си сменя всичко навреме😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почти винаги има начин, в най лошия случай системата ще писне и ще заключат рега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Borislava Mihaylova
      Здравейте! Имам следния проблем.  Преди известно време профилът ми беше хакнат. Опитах какво ли не да си го върна - забравена парола, връзка със съпорт и т.н., всичко прочетено в нета. Е не стана. Единственото, което не опитах, е да изпратя личната си карта - нямам им чак толкова доверие 😁
      Сега вече съм предприела кампания за премахването му, за да не се злоупотреби с личната ми информация. Според вас кой от всичките репорти е най-подходящ? (Някой се представя за мен, фалшив акаунт, хакнат..)
      https://m.facebook.com/profile.php?id=100000463676447&ref=content_filter
      Моля ви докладвайте и да се приключва. Само един ваш клик ще е огромна помощ за мен.  Благодаряя
    • от Inspired By You
      Здравейте,
      това нещо ми се случва за втори път, с втора поща. Не бях влизала определен период от време в пощата си и когато най-накрая го направих - вътре стои само един мейл за "Добре дошли". Каква е тази глупост, на човек може и 3 години да не влезне в дадена поща, но това не е причина да я трият. Естествено, звънях на нетинфо, но никой не вдига. С другата поща когато стана така им писах мейл, на който ми отговориха, че нямало как да ми изчезнат писмата и сигурно съм си ги изтрила сама... Въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с такъв казус и успял ли е в крайна сметка да си върне мейлите? Имам много ценна информация, която по стечение на обстоятелствата остана само там...
    • Гост
      от Гост
      не знам как да започна, защото съм вбесен
      от втори състав на ТЕЛК Пловдив, твърдят, че са ми пратили две писма, а аз не съм получил нищо
      при запитване в пощата, ме препратиха към клон1, а от там ме връщат обратно при пощальоните и всички твърдят, че няма писма
      и сега съм притеснен, защото ми казаха че ще ми пратят писмо на 5.03, но не знам дали ще го получа
      та се чудя, ТЕЛК ли правят тези номера или поща Карлово
      дайте съвет какво да правя
      пп
      имам някакви съмнения в пощальона, тъй като от известно време, редовно получаваме писма от други адреси
    • от Костадин Данов
      Здравейте!
      Работя върху създаването на един уебсайт, собствен проект с програма "УебпейджМейкър" .
      Пълен аматьор съм и за това съм избрал тази програма и към момента ми харесват възможностите и начина по който се получават нещата. Главната цел на сайта е проучване дали услугата , която ще предлагам ще бъде търсена
      За тази цел обаче искам да направя бланка/пренасочване към поща, не знам как се нарича точно. 
      Идеята е следната: потребителя харесва това което вижда и иска да изпрати запитване , като в страницата искам да сложа полета за дата , име, имейл на потребителя и бутон "изпрати" , който аз да получа на имейла на страницата и съответно да му отговоря. Възможно ли е това да се направи с тази програма? Ако да- как? Ако не- здраве да е!
      Весели Празници!

• Дарение

• Добави ново...