Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от близо 10 месеца имам приятелка(гадже) с година по-малка от мен. Тя живее с майка си и доведеният ѝ баща. Живеят с него от 13 години. Ниско културен човек, без средно образование, насилник. Редовно е пребивал майка ѝ, но от преди 2 години не я е докосвал... До скоро... Нея да си я бие колкото иска, може да звучи гадно, но тя си го е избрала и като не иска да се отърве и не прави нщ по-въпроса, нейн проблем. Има брат на 13 и малка сестра на 3 години. Проблемът е друг! Проблемът е че наскоро започна да се заканва и на приятелката ми. Въпросът ми е следният: ако той я удари, какви възможности имам, за да я предпазя. Ако го пребия, нз как после ще се отрази на нея. Този човек е способен на всичко. Ако се обадя на социални вероятността да не я видя скоро е ужасно голяма. От дума не разбира. Какво аз трябва да направя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да мислиш и действаш, в нейна, а не в своя полза. Не се знае обаче, доколко трезва преценка имаш за ситуацията и дали информацията ти е коректна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината му е, че не му е изгодна. Не е негово дете, а трябва да дава пари за транспорт, учебници. Както споменах тя има брат и сестра, той не участва по никакъв начин в отглеждането им. Не работи, има се за голям мъж, комплексиран е и се опитва да маниполира другите да го слушат. И не мисля, че е много в нейна полза да я разделят от мен социалните. Имала е премеждия с бивши и най накрая си е намерила човек който ѝ дава щастие(според нещата които ми е казвала) планираме и бъдеще заедно. Рано е но не и твърде рано. Та да се върна какъв е проблема че се заканва... От както сме заедно се прибира само да спи. Сутрин се събужда чисти цялата къща, повечето случаи дори не яде и излиза(ест аз ни взимам да ядем). Последно време майка ѝ има чести втори смени, тя излиза да се видим и 2 пъти в месеца му остава малкото момиченце(негово дете) и той започва да се ядосва на факта че не си изпълнява задълженията(или тя или майка ѝ гледа малката). По думите които чувам когато говорят по телефона, той иска слугиня. Тя е длъжна да прави всичко, защото той едва ли не я храни... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам приятелю, като ти гледам подписът и анализирам написаното дотук, се чудя дали само приятелката ти има нужда от помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До sliderum. Дефакто си мислиш, че лъжа... Всеки има право да мисли каквото иска. След като за теб историята, която споделям не е достоверна, само защото не се старая да слагам всички пунктоации. Мисля, че това не е официална молба към президента. Според мен информацията е по важна. Човек който не е изпитал точно това, е нормално да не вярва... Благодаря за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами докато живее там, ще слуша и ще кротува. После като се ожените, проблема вече няма да го има.

Всъщност тя търси ли помощ от теб или сам реши, че има нужда от такава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нея я е страх от този човек, лично мнение няма. Нз как да го опиша, човек докато не види диктатор на живо, не може да си представи какво е. Не е търсила директно помощ от мен, страх я е да не забърка и мен. Трябва да не ми пука за човека до мен, за да седя и да си чеша... Докато я тормозят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не мисля че лъжеш. Може би просто ти липсва жизнен опит и на тази възраст и хормоните бушуват и човек не е лесно да възприема положението каквото е в действителност. Лесно е да бъде убеден, от някой на когото има доверие, в какво ли не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.01.2020 г. в 18:53, NighTStalKER765 написа:

Въпросът ми е следният: ако той я удари, какви възможности имам, за да я предпазя.

Смятай, че може да го спука от съдене - направо ще му разплаче фамилията.

на 3.01.2020 г. в 21:22, halek написа:

Ами докато живее там, ще слуша и ще кротува.

Защото? - пича не вкарва и един лев в семейството, или защото редовно потупва майка й?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, sound написа:

Защото? - пича не вкарва и един лев в семейството, или защото редовно потупва майка й?

Откъде си сигурен, че всичко е точно така, а не е поднесено манипулативно през погледа на момичето. Ако погледнем нещата от друг ъгъл, тя просто не иска да гледа по-малката си сестра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боя е хубаво нещо стига да е заслужен. Ако бащата тормози доведената дъщеря, тя може да се оплаче в полицията и те да вземат мерки. Вариантът е и ти да се оплачеш, но ако тя или майка и не потвърдят думите ти, полицията не може да направи нищо. Докато е непълнолетна или се примирява и търпи или се обръща към полицията, които се свързват със социални грижи, които ако установят нарушения и намират друг настойник, най-напред някой роднина стига и двете страни да са съгласни, ако няма близки, приемен дом и евентуално приемно семейство (малко вероятно предвид възрастта й). Ако имаш намерение да го биеш ще си навлечеш проблеми, ако се докаже, че ти си го бил (има свидетели, камери и т.н), като наказанието е зависимост от щетите, които му нанесеш като може да варират от парично обезщетение и пробация до затвор. Доброто за теб е, че все още си непълнолетен.

В крайна сметка от всичко казано до тук ти препоръчвам да пробвате мирното и законното решаване на казуса, боя е лесен, но последствията няма да ти харесат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.01.2020 г. в 15:28, halek написа:

..... манипулативно .....

Това е без значение - и да е манипулативно, няма да доведе до друг резултат.

Казуса и с бой може да се реши, но предвид, че пита във форум, не е работа за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, ако и посегне - защити я.

Всеки би направил така..... нищо лошо няма да направиш, ако я защитиш!!!! Щом не и е баща - говори с майка и, и я взимай приятелката си да живеете заедно. Тъкмо и на оня ще му олекне, предполагам че няма да има нищо против!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...