Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой имал ли подобна ситуация. Поръчах си пакет от 2 музикаллни инструмента от Ebay. Днес пристигнаха, но единия макар че беше старателно опакован (но далеч не оптимално) беше получен счупен на 4-5 места. Пратката струва около 110 лв (за доставка платих към 5$, плащане с дебитна карта). За пръв път пазарувам от Ebay и не знам при повредена стока какви права имам и какво мога да изисквам от купувача.

На първо място, ако му изпратя снимки с описнаие на повредата, може ли да ми изпрати нов инструмент или поне да ми компенсира стойността му? Този муз. инструмент не подлежи на поправка (дървото е спукано на 5 места).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимаш, пишеш на продавача и прикачаш снимката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам не всеки купувач дава възможност за връщане, макар че сайта им го предлага като услуга. Може да прочетеш повече тук https://pages.ebay.com/ebay-money-back-guarantee/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз исках да върна батерия , която зарежда телефон банка , но ми върнаха парите дори без да я пращам обратно. Пишете на продавача и му кажете какво е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jordanp написа:

Някой имал ли подобна ситуация. Поръчах си пакет от 2 музикаллни инструмента от Ebay. Днес пристигнаха, но единия макар че беше старателно опакован (но далеч не оптимално) беше получен счупен на 4-5 места. Пратката струва около 110 лв (за доставка платих към 5$, плащане с дебитна карта). За пръв път пазарувам от Ebay и не знам при повредена стока какви права имам и какво мога да изисквам от купувача.

На първо място, ако му изпратя снимки с описнаие на повредата, може ли да ми изпрати нов инструмент или поне да ми компенсира стойността му? Този муз. инструмент не подлежи на поправка (дървото е спукано на 5 места).

С карта? Е що не плати с paypal?
Ся продавача може спокойно да ти тегли една и ти нищо не можеш да направиш.
Пиши му все пак пък дано имаш късмет.
Има и друго - Много е важно кой е отговорен за повредата на пратката, може да ти се откаже и на такова основание.
Може ли да дадеш линк към страницата на продукта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах на продавача с желание да ми изпрати същия муз. инструмент но здрав, като му прикачих 5 снимки на повредите. В краен случай ще съм съгласен на някаква парична компенсация. Не знаех че има някаква разлика в начина на заплащане и в моя случай като не е в paypal.

Ето линк на продукта: https://www.ebay.com/itm/ARMENIAN-DUDUK-4reeds-case-NEW-FROM-ARMENIA-Hand-made-APRICOT-WOOD-100/262985610143?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пише че в рамките на 30 дни можеш да върнеш продукта, така че късмет.

Разбира се че има разлика ако платиш с Paypal, е да гадовете цакат с обменния валутен курс, но пък като купиш нещо продавача няма достъп до парите ти в рамките на 3 седмици, и можеш да повдигнмеш диспут и т.н. в случай на проблеми с доставката и/или самия продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ибей и алибаба само с пейпал се пазарува, никога директно или с WU например. Само пейпал, защото дори в случай че се покрие и изчезне, пейпал ти изплащат сумата и повдигат обвинение към него и се разправят те, а ти си вземаш парите и си ок. Аз съм попадал на от всичко по малко. Преди години още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавача се измъкна с това, че втория музикалне инструмент бил подарък (дефакто счупения). Сега не знам дали мога да имам някакви претенции, че получавам повреден подарък. Реално никъде не е посочено в обявата, че втория е подарък.

Продавача казва "много съжалявам приятел... ако искаш върни дватата инструмента". Май нищо конкретно не мога да получа, като компенсация без неговото съгласие. Ако върна инструментите вероятно ще е за моя сметка и след това не е гаранция че ще възстанови цялата сума и пак няма дасе счупи по бг или други пощи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното наистина е да се пазарува с пейпал в тези сайтове. Също така да се съблюдава срока от датата на очаквана доставка до 30 дни след това. Именно това е периода, в който eBay защитава клиента и може да се намеси в отворен случай. След това всичко отива на добрата воля на продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.01.2020 г. в 11:26, jordanp написа:

Продавача се измъкна с това, че втория музикалне инструмент бил подарък (дефакто счупения). Сега не знам дали мога да имам някакви претенции, че получавам повреден подарък. Реално никъде не е посочено в обявата, че втория е подарък.

Продавача казва "много съжалявам приятел... ако искаш върни дватата инструмента". Май нищо конкретно не мога да получа, като компенсация без неговото съгласие. Ако върна инструментите вероятно ще е за моя сметка и след това не е гаранция че ще възстанови цялата сума и пак няма дасе счупи по бг или други пощи.

Ако върнеш артикулите би трябвало да ти върне парите. Питай съпорта на Ибей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.01.2020 г. в 11:26, jordanp написа:

Продавача се измъкна с това, че втория музикалне инструмент бил подарък

Не се измъква - в обявата никъде не фигурира нищо друго, освен ЕДИН дудук. Така, че реално ако дудукът ти е дошъл, отговарящ на условията, изобщо няма за какво да се палиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...