Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам следния проблем - при изпращане на съобщение във вайбър към определен абонат съобщението стоя 3 дни с едно тикче което означава, че не е било получено, след това станахо две тикчета но неоцветени тоест съобщението е получено, но не е видяно. Абонатът е влизал във вайбър през това време и няма причина да не отговаря. Освен това се сменя статуса на последно видян - примерно сега изписва че е последно видян преди 30 мин а след малко - последно видян вчера. Също така името на абоната във вайбър е сменено с друго, без той да си е променял телефонния номер. С други абонати не съм забелязала проблем засега, а въпросния нямам възможност да попитам лично за момента.

Освен това ми беше сложен бан 2 пъти в един форум без да има причина - първият бан беше за около 2 седмици и изчезна без да съм говорила с администраторите. Вторият бан подобно но първия се появи и изчезна без да правя нищо. Банът се появява без да се логвам в профила си и само на телефона, от лаптопа или таблета няма проблем.

Смених 2 устройства за този период и с двете се получаваха описаните проблеми.

Каква може да е причината, възможно ли е някой да хаква телефоните ми или да търся друга причина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не си сигурен, че го е видял, не знам какво очакваш. Отделно Viber-а има опция, която да не показва, че съобщението е видяно, т.е ако е има тази опция едва когато ти отговори на теб ще ти покаже "Видяно", въпреки че може да го е видял много по-рано и просто да те е игнорирал или той да има някакъв проблем и да не му го доставя/показва. Отделно не знам какво общо има "проблема" с Viber с банването  от някакъв форум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, tepmu написа:

Докато не си сигурен че го е видял, не знам какво очакваш.

Точно това се питам дали е възможно да ми бъдат блокирани съобщенията към определени абонати? Как тогава да очаквам че ще ги види? И защо  има смяна на името и се променя статуса на последно видян с по-ранен?

преди 19 минути, tepmu написа:

Отделно не знам какво общо има "проблема" с Viber с банването  от някакъв форум? След това не виждам да си уточнил за каква версия става въпрос Desktop или мобилна?

Няма общо, дадох го като пример, че се случват някакви странни неща през телефона ми и то през 2 устройства. Версията на форума е една и съща независимо дали влизам през лаптопа или телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Сас написа:

Освен това ми беше сложен бан 2 пъти в един форум без да има причина - първият бан беше за около 2 седмици и изчезна без да съм говорила с администраторите. Вторият бан подобно но първия се появи и изчезна без да правя нищо. Банът се появява без да се логвам в профила си и само на телефона, от лаптопа или таблета няма проблем.

Получаваш от доставчика ти баннато IP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, halek написа:

Получаваш от доставчика ти баннато IP

И как мога да коригирам това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи се с администратор на форума и му опиши проблема. Какъв интернет ползва телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно проблема ти с Viber, ако ти го прави само с един човек, възможно е т.нар проблем да е при него, а не при теб (ако има такъв). Колкото до банването от форума ако си сигурен, че не нарушаваш правилата им значи няма за какво да бъдеш наказан, следователно попадаш на баннато IP. Ако си с мобилни данни, то IP-то се сменя, ако си с Wi-Fi трябва да видиш с динамично или статично IP си. Ако си динамично рескаш рутера/модема, ако си статично и не си виновен ти, казваш на доставчика ти да го смени или само ако е в един сайт молиш администратор/support за съдействие, като му казваш, че ти е дублирано IP-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, halek написа:

Свържи се с администратор на форума и му опиши проблема. Какъв интернет ползва телефона?

Мобилен от Виваком. 

А с вайбър какъв може да е проблема - в абоната или в моя телефон? Най -странното е че се е прекръстил, а за статуса последно видян сега чета че се случва при недобра синхронизация. 

преди 4 минути, tepmu написа:

Относно проблема ти с Viber, ако ти го прави само с един човек, възможно е т.нар проблем да е при него, а не при теб (ако има такъв). Колкото до банването от форума ако си сигурен, че не нарушаваш правилата им значи няма за какво да бъдеш наказан, следователно попадаш на баннато IP. Ако си с мобилни данни, то IP-то се сменя, ако си с Wi-Fi трябва да видиш с динамично или статично IP си. Ако си динамично рескаш рутера/модема, ако си статично и не си виновен ти, казваш на доставчика ти да го смени.

Ясно, благодаря. Значи да не се притеснявам че някой ми рови в телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях, че си жена, извинявам се, че ти говорих в мъжки род, иначе може да изтеглиш някоя анти-вирусна и да си сканираш телефона, въпреки че Android устройствата са си достатъчно защитени. Касперски е добър вариант (после може да го изтриеш да не ти товари). Доколкото знам синхронизирането става автоматично ако Viber-a ти е инсталиран на повече от едно устройства, стига да имат достъп до Интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Сас написа:

Значи да не се притеснявам че някой ми рови в телефона.

В самия телефон,могат да ,,ровят"само ако е направена голяма беля с него и то с официално разрешение.Обикновенно всички смартфони,изпращат данни за всичко,което вършат на разни ,,облаци".Там ги съблазнява да ,,ровят" повече,за да знаят,кой какво и кога е правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо :) ще пробвам с антивирусна, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Сас написа:

Няма нищо :) ще пробвам с антивирусна, благодаря.

Тя няма да те спаси.Само ще ,,филтрира" твоята дейност,с цел защита.Ще пази,но не теб,а обратното- тяхната политика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във форума трябва да ти пратят съобщение/мейл с причина за банването. Какво пише там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Във форума трябва да ти пратят съобщение/мейл с причина за банването. Какво пише там?

От форума едва ли ще ми пратят съобщение защото не ме банират те. Доколкото разбрах от горните обяснения е някаква грешка с IP адресите.

Значи антивирусната няма до свърши работа, малко взех до се обърквам 😕.

Darkedge, мерси за линка. От него може ли да се разбере дали някой се е закачил към твоя вайбър акаунт от друго устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Сас написа:

😕От форума едва ли ще ми пратят съобщение защото не ме банират те.

преди 8 часа, Сас написа:

ми беше сложен бан 2 пъти в един форум

?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Сас написа:

От форума едва ли ще ми пратят съобщение защото не ме банират те. Доколкото разбрах от горните обяснения е някаква грешка с IP адресите.

Значи антивирусната няма до свърши работа, малко взех до се обърквам 😕.

Darkedge, мерси за линка. От него може ли да се разбере дали някой се е закачил към твоя вайбър акаунт от друго устройство?

Щом си банната от този сайт, значи си банната от него :Д по-точно от Администратор / Модератор. Това, което ти казах по-горе е, че ако ти не си нарушавала правилата, а си банната значи някой друг с IP като твоето е баннат. Ако ти е важен сайта влез от друго IP и по-търси контакт с тях и обясни какъв е случая и има шанс да ти го махнат.
Анти-вирусната е допълнително подсигуряване, така че нищо не пречи, но пак казвам шанса е малък да си хванала нещо освен ако не си инсталирала приложения от други източници различни от Google Play.
От линка не можеш да видиш кой ти е влизал във Viber-a, той показва къде трябва да влезеш на твоя телефон, макар че в по-новите версии е малко по-различно. Ако искаш да провериш отваряш Viber-a на телефона ти > Още > Настройки > Акаунт > Работен плот / Таблети и там ще ти покаже устройствата, на които е инсталиран твоя Viber освен телефона, т.е ако си инсталирала Viber-a на още едно място, а ти покаже 2 устройства значи имаш проблем. Шансът е малък това да е станало без да си разбрала, защото след инсталиране на Viber на друго устройство с твоя номер иска сканиране на QR код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па един от Вайбърите ми постоянно ми изкарва съобщение като влизам със същия акаунт от компютъра с Линукс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, tepmu написа:

Щом си банната от този сайт, значи си банната от него :Д по-точно от Администратор / Модератор. Това, което ти казах по-горе е, че ако ти не си нарушавала правилата, а си банната значи някой друг с IP като твоето е баннат. Ако ти е важен сайта влез от друго IP и по-търси контакт с тях и обясни какъв е случая и има шанс да ти го махнат.

Банът 2 пъти се появи и 2 пъти изчезна сам. Ако го получа за трети път ще се свържа с администратор. Мислех че мобилните телефони са с постоянно IP , доколкото разбирам сега, заради мобилните данни явно не са щом като един път получавам бан, а друг път не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...