Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Amd драйвъри крашват постоянно

Препоръчан отговор

Здравейте купих си наскоро нов компютър и gpu то е rx 5700 xt имам проблем обаче. Драйвърите крашват 3-4 пъти на ден при което трябва да рестартирам компютъра. Пробвах на по стария драйвер същата работа преинсталирах драйверите пак няма промяна вече ми писна някой ако може да ми даде нвкакъв фикс бих бил благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, mihail1000 написа:

Здравейте купих си наскоро нов компютър и gpu то е rx 5700 xt имам проблем обаче. Драйвърите крашват 3-4 пъти на ден при което трябва да рестартирам компютъра. Пробвах на по стария драйвер същата работа преинсталирах драйверите пак няма промяна вече ми писна някой ако може да ми даде нвкакъв фикс бих бил благодарен.

Като за начало покажи темепратурите на видеокартата под товар. Също така кажи и каква грешка дава. Магически фиксове няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Марка и модел на захранването?

seasonic 650w gold

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Като за начало покажи темепратурите на видеокартата под товар. Също така кажи и каква грешка дава. Магически фиксове няма.

направил съм custom fan curve и на напрежение не вдига над 65  градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Тествай видеокартата на друга машина. Ако и там прави така, значи има хардуерен проблем.

Задължително с друг кабел, защото може и кабелът да ти прави проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2020 г. в 21:40, mihail1000 написа:

Мернах веднъж да го оправят това с преинсталация на Windows. Явно не всеки път си чисти файловете на драйвъра като хората. Което приципно си е позор, но изглежда още се случва.

Другата причина може да е версията на Windows. Че обновените имат и друг фирмуеър и промени в ядрото. А не е ясно дали твойта версия е последната.

Също така не е сигурно, че проблема идва от видеокартата. Казваш, че компютъра е нов - това отваря още повече възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем с драйверите. Видео картата е RX480, 8GB Nitro. След като инсталирах тия 2020, започна постоянно да забива, игри изобщо не вървят. До преди това си летеше компа (Ryzen7 x1700, 16GB DDR4 3200Mhz, SSD. 850W). С Win 10 Pro х64 съм. Снощи сложих Win 10 32 bit, но пък за него AMD драйвери няма :( . Гледам, че и за Win7 x64 са същите 2020 драйвери, абе изобщо омагьосан кръг. Някой някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С по-стара версия на драйверите какво е положението? Температури на картата под товар? Тествай и ти на друг компютър тази видеокарта, може да и е дошло времето за смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, след инсталиране на последните драйвери 2020 на АМД се бъгна. Изобщо не може да се натовари видео картата. Изписва, че видео драйвера дава проблем и забива. Явно ще го занеса на сервиз да го видят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Аlex&Vanko написа:

Не се слагат най-последните драйвери!

Хайде бе?!? Това от кога е така? И за какво ги пускат според теб, ей-така за да отчетат дейност?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Raze написа:

С по-стара версия на драйверите какво е положението?

преди 5 минути, Raze написа:

Хайде бе?!? Това от кога е така? И за какво ги пускат според теб, ей-така за да отчетат дейност?

Не си на ред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не си. Много рядко се случва с нови драйвери да има проблеми, да не казвам, че е почти невъзможно. В повечето случаи се оправят проблемите или съвместимости с нови игри/софтуер. И все още чакаме отговор от автора дали е пробвал със стари драйвери, въпреки че ако хардуера е повреден е малко вероятно да има разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи сложих друга версия на Win 10 Pro x64. Наблюдавах температурата на видео картата, около 45 градуса си е, дига до 55, с последните драйвери от 09.01.2020г. Като пусна игра и се натовари, градусите си стоят на 55-60. След 10-15 сек. направо забива компа, вече не ми вади съобщение, че има проблем с ати драйверите. Значи ако не пусна игра, компа изглежда стабилен, всичко друго си върви. Струва ми се, че може да е от РАМта (https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/adata/gammix-d30-16gb-ddr4-3600mhz-ax4u3200316g16-sr30-p506899266/)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с 1 плочка RAM памет ли си? Тествай плочките 1 по 1 ако са повече. Пускал ли си benchmark само на процесора да видиш дали ще го има проблема? Пробвай Cinebench R20, prime95 или нещо подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, с една плочка 16ГБ, тази от линка, за това няма как да пробвам с друга РАМ. Ще я видя тази програмка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разархивирай файла Вземи обикновен 700 мегабайтa диск и го опечи с нещо като MagicISO. Стартирай от опеченият диск и му дай първо бърз Тест на Ram паметта .Извади едната  и тествай всеки  от Рам модулите поотделно първо единият след това и другият Ram модул. Ако излезне и една грешка в ЧЕРВЕНО им  занеси паметта обратно за смяна с чисто нова ,а следващият път като ти дадат нова РАМ памет за мобилни устройства е по  лесно просто си носи лаптопа с програмата  седни в офиса и тествай  паметта ,която ти дават пред тях. За декстоп си я тествай вкъщи и я връщай ако има грешки. Ако паметта си е ок смени с друго захранване ако и с него е същото пробвай / смени с друга Видео карта...И  така поред на номерата изключвай чак до дъното и него ще смениш за да видиш от кое е проблема. По ред на номерата изключвай ...докато локализираш проблема. Иди в някакъв сервиз да ти диагностицират нещата и да ти кажат къде точно лежи проблема ако не можеш сам. И гледай да е на доказано сигурно и различно място от това на което си купувал хардуера.Хубаво е да сложиш и чисто нов Win с точните драйвери от сайта на дъното ти и инсталирани с административна привилегия .С точните допълнителни Direct X ,библиотеки и тн ...за да е ясно ,че не е софтуерен проблема.И накрая в обратен ред каква е тая XT на кой производител какъв е точният модел Какви са темепературите под нормален и под истински товар нищо не си дал .

Редактирано от @DarkEdge - т.2.10 от Правилата

Цитат

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Alletheya написа:

Разархивирай файла Вземи обикновен 700 мегабайтa диск и го опечи с нещо като MagicISO. Стартирай от опеченият диск и му дай първо бърз Тест на Ram паметта .Извади едната  и тествай всеки  от Рам модулите поотделно първо единият след това и другият Ram модул. Ако излезне и една грешка в ЧЕРВЕНО им  занеси паметта обратно за смяна с чисто нова ,а следващият път като ти дадат нова РАМ памет си носи лаптопа с програмата  седни в офиса и тествай  паметта ,която ти дават пред тях.Ако паметта е ок смени с друго захранване ,ако и с него е същото смени с друга карта и така поред ...дъното дсъщо може да смениш и да видиш ...по ред на номерата изключвай ...докато локализираш проблема.Иди в някакъв свервиз да ти диагностицират и кажат проблема ако не можеш сам.

Една плочка РАМ имам. Купил съм я от онлайн магазин, за настолен комп е не е за лаптоп. Ще измисля нещо, благодаря за съдействието...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Mesrin Ferhad написа:

Една плочка РАМ имам. Купил съм я от онлайн магазин, за настолен комп е не е за лаптоп. Ще измисля нещо, благодаря за съдействието...

Да , ще се справи и  с десктоп паметта ти :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

Кои са тези най-последни ? :D

При Нвидия има последни предпоследни и т.н.При АМД великите няма хронология на драйверите.

Добрич!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил, че от дъното клокнах видео картата малко. Оказа се, че не одържала на клока и затова ресетвала. Вече си е на дефолт и си бачка нормално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване