Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си купих нов лаптоп HP Omen 15. Инсталирах му Windows 10, но когато цъкна долу на иконката за wifi не излизат никакви мрежи. Единственото, което излиза е това от снимката. Някакви идеи как да го оправя? Благодаря предварително! 

IMG_20200106_134657.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този самолетен режим, който си избрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, peekmemf написа:

Не съм избирал нищо. Даже не мога да цъкна върху него 

Виж тогава в device manager имаш ли ? знак ( непознат хардуер). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво дали имам? Не разбрах. 

IMG_20200106_135946.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, инаш жълта удивителна на много устройства, трябва да им инсталираш драйверите. Конкретно в случая най-много те касае Network Controller-ът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в сайта на HP, пишеш серийния номер на лаптопа и ще ти се даде линк откъдето ще свалиш драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш кабел, вържи го с него към рутера да си изтегли липсващите драйвери или както каза Емил Костов - влизай на сайта на HP и действай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се очаква да ги сваля ако нямам достъп до интернет? Мога ли да ги сваля от друг лаптоп и да ги прехвърля с флашка? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, peekmemf написа:

А как се очаква да ги сваля ако нямам достъп до интернет? Мога ли да ги сваля от друг лаптоп и да ги прехвърля с флашка? 

Можеш, но първо спри самолетния режим, защото той изключва всички безжични интерфейси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, peekmemf написа:

Нямаш ли един кабел, за да вържеш лаптопа към рутера. Windows 10 ще си инсталира всичко сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, peekmemf написа:

Затова ти предлагаме да вържеш кабел ако имаш. Windows 10 ти е разпознал LAN-картата и през нея ще имаш нет.

Ако нямаш кабел - действай с друг комп/лаптоп + флашка!

преди 25 минути, street racer написа:

Можеш, но първо спри самолетния режим, защото той изключва всички безжични интерфейси

Виж му снимката на Device Manager! НЯма разпознат безжичен контролер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Magenta Riddim написа:

Виж му снимката на Device Manager! НЯма разпознат безжичен контролер!

Да де, ама ме съмнява, че няма да захапе драйвъра в самолетен режим....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Баш ще си тръгне с кабел, защото тази връзка е приоритетна!
а е активен самолетен режим, защото системата не познава wifi контролера.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Баш ще си тръгне с кабел, защото тази връзка е приоритетна!
а е активен самолетен режим, защото системата не познава wifi контролера.

Възможно е. Не познавам в детайли мурафетите на 10 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peekmemf написа:

Ако няма кабел, свалянето на драйвърите на външен носител е най-добрата алтернатива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънях на доставчика на интернет и най-сетне получих достъп до интернет чрез кабел. В момента се теглят и инсталират драйверите, благодаря на всички за отделеното време и съвети! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо говорите за самолетен режим, като на снимката се вижда, че е изключен иначе щеше да свети в синьо, просто го има като опция. Проблемът е от драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, tepmu написа:

Проблемът е от драйверите.

Ееее, жив да си! Добре, че мина да кажеш...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е пилот, винаги е в Самолетен режим и го вдига, самолета! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, в момента пиша от лаптопа, благодаря отново на всички! Имам един последен въпрос и за да не пускам нова тема ще питам тук.Проблем ли е лаптопът да е постоянно на зарядно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е постоянно на зарядно, що не му свалиш батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама така й се скъсява животътр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vania060670
      Здравейте, на гости сме и съседите ни дадоха паролата си за wifi. Интернетът е на Булсатком. Телефоните се свързаха без проблем. Сила на сигнала--отлична. При лаптопа не е така. Открива мрежата, но дава, че няма интернет. Сила на сигнала пак показва отлична, но интернет няма. Ако ме посъветвате как да постъпя ще съм ви много благодарна. 
    • от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
  • Дарение

• Добави ново...