Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bdenkov

Революция във Финландия, 6-часов работен ден, 4 -дневна седмица

Препоръчан отговор

Това предлага премиерът на страната Санна Марин

Работа в Финландия

Гадни капиталисти, използвачи и експлоататори.

Айде всички у Фунландия, нема ни къртат тука като роби 6 работни дни по 10часа я!

В България, член на ЕС, свалят ризи и дерат кожи за малко пари на седем дневна и пак не можем да се харесаме на работодателите, сиреч частника за когото ни закон важи, ни кодекс на труда го хваща, нито пък друго задължение. Частният бизнес стои по високо от интересите на държавата, затова не прокопсваме и се чудим на Финландия.

Така е, но финландците не са преживели 45 години социалистически строй.
Ако те са преминали през тази месомелачка, сега щяха да европейски бедняци.

Мутрата ако може ще ни стриже 24/7.

Да видим как ГЕРБ ще отвърнат на удара - вероятно осемдневна работна седмица и пенсиониране чак до първо нас.ир**ане

К'во сме тръгнали да стигаме американците, бе ("Как ще ги стигнем американците?")!? К'ви американци, к'ви 5 лева, бе!? Как ще ги стигнем финландците!? Финландците как ще ги стигнем!? Нямат много полезни изкопаеми (нефт като Норвегия, примерно, желязна руда като Швеция (шведска стомана) и т. н.). Е, имат доста медни залежи - факт. Но нито са владели колонии (тях са ги владели - шведи 700 г., руснаци - н'ам колко си, но предостатъчно), сателит на Райха са били през ВСВ, т. е. от губещите, сесесерето се нахвърля върху тях през 1940 г. (Зимната война) и т. н.), а са поне в 26-ия век (най-доброто образование в света, от десетилетия насам в челната 5-тица - даже в челната тройка - по висок стандарт на живота...). Финландците, финландците - как ще ги стигнем финландците!?

А после ни обвиняват нас, че сме били мързеливи, пък западняците как работели, та чак ушите им пушат.

при нас тенденцията е обратната - да се удължава работното време, но за сметка на това със същото или намалено заплащане, така да се каже... разминаваме се значително с белите държави във времето и пространството

Не разбирам, на къде точно биеш, но може би си забравил, как точно е разпределено световното богатство и световните ресурси ! Между другото, в България вече има фирми, които успешно въведоха 4-дневната работна седмица и, представи си - о, изненада !!! - оказа се, че резултатите и съответно приходите (и печалбата, печалбата, да не забравя) се оказаха … по-добри !!! Та, имаш много поздрави от арменския поп, които се скъсва да работи !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и? Аз има дни, дето съм с 0 часа. Важното е работата да се свърши в срок и да се плати от клиента, а не колко дена в седмицата ще се работи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, street racer написа:

Е и? Аз има дни, дето съм с 0 часа. Важното е работата да се свърши в срок и да се плати от клиента, а не колко дена в седмицата ще се работи 

такае, но не всички са способни да мислят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сметка на това при нас

Цитат

Държавата съгласна с бизнеса - вдига извънредния труд от 150 на 300 часа на година и маха ограниченията

https://www.24chasa.bg/novini/article/8039120

Скоро съвсем никой няма да остане в нашата територия, защото това вече не е и държава, всичко работи против народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Скоро съвсем никой няма да остане в нашата територия, защото това вече не е и държава, всичко работи против народа.

тик влизаме в закони - тя може да го вдигне в документа, но се заплаща и двойно - избор на работодателя е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я покажи един фиш в който са ти заплатили двойно за извънреден час или часове труд, че аз не съм виждал такова нещо в частна фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено оувъртаймът у нас се компенсира с ползване. Т.е. заобикаля се % надбавка. Работи 2 часа след работното време, ползваш 2 часа някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, M.Николов написа:

Нищо черно на бяло.

Няма такава нормативна база, на която да легнедокументално.
Между другото руснаците и те пишат за 4 дневна работна седмица... И са на път да я въведат.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Между другото руснаците и те пишат за 4 дневна работна седмица... И са на път да я въведат.

Така ли ??? :) :)  

Тук ме изненада :)  Ще ми е интересно да прочета къдя го видя това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, M.Николов написа:

Виж това за руснаците ме учудва.Нима успяха да осигурят работа за всички?

Тях ги залива азиатска емиграция яко. Естествено всичко се концентрира в/около големите градове.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Тях ги залива азиатска емиграция яко.

Е, именно де, за това ми стана чудно, при тях каква е идеята за преминаване на 4 дена?

Да могат да се редуват или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук най-много да я направят шестдневна за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bdenkov написа:

Това предлага премиерът на страната Санна Марин

Работа в Финландия

Гадни капиталисти, използвачи и експлоататори...

Ох маминия той златен, преработил се е горкия, жив да го ожалиш!
А ти "трудоваче" върна ли се се от коледно-новогодишната почивка или чак Февруари като повечето "Работяги" в България?
А за Великден като излезеш почивка колко време почиваш? Па за Гергьовден, па разпети петък, па 24-и Май... М? ЕДИН ЦЯЛ МЕСЕЦ пак мааш гащи по кръчмите и курортите.
А като си на работа, все почваш да приключваш още час-час и половина преди края на работното време нали? Щото според теб щом обекта работи до 18 часа(Примерно) значи ти трябва да си тръгнеш в 18ч. а не да пшриключиш работа с клиентите в съответния час.
А на каква заплата се подписваш? А колко вземаш? На бас че има поне  6-7 стотака разлика между сумата под която се подписваш и тази която реално вземаш, нали!?
А тая разлика кой я плаща? Всички вие работещите там, а за ваша сметка онова говедо дето му викаш "Шефе" си пълни гушата, а държавата губи милиони от данъци и осигуровки.

Но да оставим това на страна, имам други въпроси :

Ти позиция имаш ли? Не!
На улицата излизаш ли да оротестираш? Не!
Псуваш ли всяка вечер телевизора като пуснеш новините? Да!
Като ти кажат иди на улицата и си заяви позицията и исканията, викаш ли "Ба че кой ще ме чуе!?"? Да!

Сега погледни към другия край на Европа, тука хората са всеки ден на улицата, първо беше заради социалната реформа, сега заради пенсионата. Чул ли си лозунга "Macron président de les chers?" Не си, обаче Макрон взе да отстъпва и няма да я бъде неговата. Що? Щото хората тука работят и имат позиция, вие там само къркате и блеете!
Затова налягаш парцалите и траеш, докато не ти дойде акъла че революция се прави с дела, а не фермани по форумите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, M.Николов написа:

Ясно, водят се дискусии по въпроса.

https://newizv.ru/news/economy/09-10-2019/illyuziya-obmana-pochemu-v-rossii-ne-vvedut-4-dnevnuyu-rabochuyu-nedelyu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен работното време трябва се направи според професията, тъй като те не са едни и същи, не е най-правилното само със заплащането да се контролира. Има професии, при които физическото или психическото натоварване е много по-голямо, за такива съм съгласен да се намали, но има и други професии, които цял ден се чудят какво да правят, на тях не само не бих го намалил, а бих го увеличил. Знам, че това няма как да стане или поне е трудно, защото трябва някой да направи разделението...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но точно на тези професии няма да го увеличат - за държавната администрация това няма да важи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Raze написа:

Не знам каква е целта им ,но България се топи като население, а това не е на хубаво....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То проблема не е в извънредния труд - с туй сме свикнали отдавна - ала въпроса е, че не получаваме и стотинка за този извънреден труд; отделно какви са заплатите въобще. А тъй наречената революция във Финландия касае най- вече държавните служители, инак в частния бизнес 4 часов работен ден е нещо обичайно от десетилетия вече - и далеч не само във Финландия впрочем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Не знам каква е целта им ,но България се топи като население, а това не е на хубаво....

Целта е ясна - печалба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...