Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Използвам основно Viber и Skype за аудио/видео обаждания на смартфон (android) и компютър (windows). Но и двете програми от година на година започват все по тежко да работят и най-вече не може да се проведе нормален разговор без да ми насича. Интернета и от двете страни е с висока скорост, но предполагам проблема е в прграмите. Оснвно използвам програмите за обаждания без картина, като включа камерата съвсем се разпада разговора на моменти.

Не съм използвал Watsupp, Telegram, Hangout... или друг комуникационен софтуер, но можете ли да ми препоръчате някоя програмка за разговори (може да не е от най-популярните), с която мога да провеждам разговори с по-малко насичания на връзката? Няко от изброените 3 програми дали не е по добър вариант за по-стабилна връзка при разговори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е стар хардуера, че с такива елементарни задачи не може да се справи? Каква ОС ползваш и гледал ли си натоварването на CPU в момента на насичането колко % е и дали нещо друго не го ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, jordanp написа:

Използвам основно Viber и Skype за аудио/видео обаждания на смартфон (android) и компютър (windows). Но и двете програми от година на година започват все по тежко да работят и най-вече не може да се проведе нормален разговор без да ми насича. Интернета и от двете страни е с висока скорост, но предполагам проблема е в прграмите. Оснвно използвам програмите за обаждания без картина, като включа камерата съвсем се разпада разговора на моменти.

Не съм използвал Watsupp, Telegram, Hangout... или друг комуникационен софтуер, но можете ли да ми препоръчате някоя програмка за разговори (може да не е от най-популярните), с която мога да провеждам разговори с по-малко насичания на връзката? Няко от изброените 3 програми дали не е по добър вариант за по-стабилна връзка при разговори?

Едно предложение от мен. Използвай портативните им версии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем нямам нито с вайбър, нито със скайп. Иначе всеки един подобен софтуер за комуникация ще си иска своето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jordanp написа:

Не съм използвал Watsupp, Telegram, Hangout... или друг комуникационен софтуер, но можете ли да ми препоръчате някоя програмка за разговори (може да не е от най-популярните), с която мога да провеждам разговори с по-малко насичания на връзката?

Братчеда каза че из София от телефона му не насичало като ползва Google Duo
а от компютъра става и само с и-мейла и пробвахме аз от компа а синчето от таблета и работи.
Та тази гугълска история си била намаляла автоматично изискванията като е кофти мобилния ти Интернет.
https://duo.google.com/about/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Колко ти е стар хардуера, че с такива елементарни задачи не може да се справи? Каква ОС ползваш и гледал ли си натоварването на CPU в момента на насичането колко % е и дали нещо друго не го ползва?

Лаптоп е със следните параметри:

ОС: Windows7

Ram: 8 GB

Процесор: Intel Core I5-2430M

Телефона е с по-скромни характеристики (alcatel pixi 4):

Операционна система (OS): Android 6.0 (Marshmallow)
Чипсет: Mediatek MT6580M (28 nm)
Централен процесор (CPU): 4 ядрен 1.3 GHz Cortex-A7
Графичен процесор (GPU):  Mali-400MP2
Вътрешна памет: 4 GB, 512 MB RAM

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

С какъв интернет са устройствата?

Устройстата (компа и телефона) са с Wi-FI връзка (рутер), скороста според този сайт (www.speedtest.net) е: 5.31 Мbps.

преди 1 час, Raze написа:

С какво приложение мога да разбера какво е натоварването по време на засичането и съответно какво приложение може да го използва?

преди 1 час, Колев60 написа:

Едно предложение от мен. Използвай портативните им версии

За Windows все още не съм пробвал портативна версия, но ще опитам.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Никакъв проблем нямам нито с вайбър, нито със скайп. Иначе всеки един подобен софтуер за комуникация ще си иска своето.

За това правя справка дали проблема е в моя телевизор и хардуера, който използвам.

преди 23 минути, Белгиеца написа:

Братчеда каза че из София от телефона му не насичало като ползва Google Duo
а от компютъра става и само с и-мейла и пробвахме аз от компа а синчето от таблета и работи.
Та тази гугълска история си била намаляла автоматично изискванията като е кофти мобилния ти Интернет.
https://duo.google.com/about/

Звучи обещаващо google duo, като пробвам ще се разпиша за впечатления. Хубавото е че тъкмо за андроид има версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жици пробва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш task manager и там гледаш. Процесора би трябвало без проблем да се справи с такива задачи, освен ако не прегрява нещо. Кога за последно е чистена машината и е сменяна термопастата? Какви са температурите под товар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, petie1 написа:

Жици пробва ли?

Не, но мога да опитам и с директна връзка.

преди 29 минути, Raze написа:

Отваряш task manager и там гледаш. Процесора би трябвало без проблем да се справи с такива задачи, освен ако не прегрява нещо. Кога за последно е чистена машината и е сменяна термопастата? Какви са температурите под товар?

преди 29 минути, Raze написа:

Ще наблюдавам процесора дали нещо не се преотварва по време на работа. Термо пастата не е сменяна от началото на 2018 г. На година по 2 пъти правя пълно почистване на лаптопа, но 2019 г. само веднъж съм чистил в средата на годината.

Ще потърся и за андроид някое приложение за същата цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснението е просто. За удобство на трибуквените всичкия трафик се прекара през микромеките. През океана и насам. Все пак вече не са p2p.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jordanp написа:

Не, но мога да опитам и с директна връзка.

Jitsi ей тва потърси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Филипов написа:

Обяснението е просто. За удобство на трибуквените всичкия трафик се прекара през микромеките. През океана и насам. Все пак вече не са p2p.

Разговорите са си от адрес ИП до адрес ИП само сърверите са в Америка, гласът не се разхожда до Ню Йорк и обратно до Европа. Ако си снифнеш връзката ще видиш че съм прав. 

преди 1 минута, Филипов написа:

Разговорите са си от адрес ИП до адрес ИП само сърверите са в Америка, гласът не се разхожда до Ню Йорк и обратно до Европа. Ако си снифнеш връзката ще видиш че съм прав. 

преди 6 минути, petie1 написа:

Jitsi ей тва потърси

да ама не 

Bonne qualité sonore, sans temps de latence (en fonction de la qualité de la connexion internet) ;

добро звуково качество без забавяне ( ама според качеството на връзката към интернет )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Белгиеца написа:

Ако си снифнеш връзката

Снифи си ти твоята. В темата за Skype отдавна го коментирахме от коя версия вече не е p2p. И след като НЕ Е P2P  значи разговорите (и цвелия тефик) минават през трибуквените на подслушване и архивиране. Не твърдя че е NY.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът, ще се справи с лесни задачи като скайп/вайбър.

Ако искаш да го забързаш му вземи едно SSD, и преинсталиране на ОС (Windows 10) и ще добре. (защото не си написал дали имаш SSD)

Спри му обновяването на ОС (ако е пуснато).Поне при 7-та лесно се настройва.

Но телефона е друг въпрос с тези 512 MB RAM/4 GB вътрешно пространство си за никъде.

В днешно време поне 3/4 GB трябват едно 8-ядрено процесорче, за да "забързи" нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но телефона е друг въпрос с тези 512 MB RAM/4 GB вътрешно пространство си за никъде.
В днешно време поне 3/4 GB трябват едно 8-ядрено процесорче, за да "забързи" нещата.

Струва ми се, че пресилваш с тези 3/4 GB RAM.
Минимума е 2 GB, 16 GB памет и четириядрен процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jordanp написа:

Устройстата (компа и телефона) са с Wi-FI връзка (рутер), скороста според този сайт (www.speedtest.net) е: 5.31 Мbps

Лаптоп е със следните параметри:

ОС: Windows7

Ram: 8 GB

Процесор: Intel Core I5-2430M

Интернетът ти е доста бавен за днешните стандарти, отделно ако има много закачени устройства към рутера, това допълнително помага. Компютърът ти е с доста добри параметри, че проблема да е в него (освен ако няма някакъв проблем).

преди 1 час, Филипов написа:

Снифи си ти твоята. В темата за Skype отдавна го коментирахме от коя версия вече не е p2p. И след като НЕ Е P2P  значи разговорите (и цвелия тефик) минават през трибуквените на подслушване и архивиране. Не твърдя че е NY.

На същото мнение съм, след 11 септември, затегнаха доста нещата и всичко се следи, ненапразно спряха старите версии на Skype. Спомням си преди 14-15 години, когато Интернетът беше доста по-слаб от сега си пращахме файлове през Skype, защото беше много по-бързо отколкото да го свалиш, тогава пращахме 3-4 пъти по-бързо, отколкото сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машинката е много прилична. На стария лаптоп с 4 рам и Линукс като накачулех вибратора , скайпаняка и мозила f**кerfox , не дигах над 2 гб.  Уиндоус ,колкото и рам да му сложиш, и какъвто и мощен процесор да вземеш все са му малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете тук https://www.bg-call.com/ Твърдят че цитирам :

Цитат

Безплатни Разговори

Разговори между активни потребители
Тесктови съобщения между приложения на Windows и Android
Canada моб + фикс France фикс
USA моб + фикс Hungary фикс
Hong Kong моб + фикс Sweden фикс
Kazakhstan фикс Ireland фикс
Argentina фикс Irland фикс
Venezuela фикс Mexico фикс

А до тоя сайт стигнах пак от друго платено , но има опция и за безплатно телефонно софтуерче https://www.zoiper.com/

и ми показаха листа със сайтове ли доставчици ли не знам как да ги нарека. https://www.zoiper.com/en/voip-softphone/download/current#providers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, jhoro написа:

Струва ми се, че пресилваш с тези 3/4 GB RAM.
Минимума е 2 GB, 16 GB памет и четириядрен процесор

Възможно е да съм се изразил неправилно.

Минимума за работа в момента: да. Но плавно използване на приложения за андроид през 2020 е  това.

Няма смисъл да се взема телефон със минималните изисквания, за да няма проблеми занапред. (например след две години).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" На същото мнение съм, след 11 септември, затегнаха доста нещата и всичко се следи, ненапразно спряха старите версии на Skype. Спомням си преди 14-15 години, когато Интернетът беше доста по-слаб от сега си пращахме файлове през Skype, защото беше много по-бързо отколкото да го свалиш, тогава пращахме 3-4 пъти по-бързо, отколкото сега."

Леко да не е заради 11 септември... Следи се за пари, а не за сигурност. Като единственият заинтересован да си говори с някого сигурно и безплатно, е самият потребител, който не умее да програмира. И разработчиците на софтуер, и рекламиращите корпорации, и предлагащите услуги и стоки (всякакви), са заинтересовани от това какво и с кого си пишеш и приказваш. Едва ли има наивник, който да вярва, че терористи ще организират атентати по Скайп, Вайбър и други подобни. И това важи не само за комуникациите, а за всякакъв корпоративен софтуер. Като започнеш от OS на Гугъл, Епъл и Microsoft, та през различните програми от трети лица като всички с ads в магазините, та до "безплатните" услуги като меил сървъри, Облаци... Зукърбърг преди 3-4 години каза, че за да няма реклами във FB, всеки потребител трябва да плаща по $14/месец. Груба сметка, това са колосални пари. Никой няма кяр да продава софтуер за $200-300 долара с 5-10 години поддръжка. Много по-доходоносно е "безплатен" с пълен достъп до личната информация. И, като, FB нямат ОС, а само сайт и мобилни app. Колкото до самите апп за комуникация в момента, почти сме ударили дъното, но има малка светлина  в тунела. И те, както и всичко останало, са 3 вида.

1. Apps без свободен сървър и без p2p.

2. Apps без сървър, но с p2p

3. Apps със свободен сървър и със/без p2p

Първите са най-масови. Вторите са рядкост, а за третите знам само две - Nextcloud Talk и TeamTalk5

И, естествено, отзад напред по бъгове, поддръжка и развитие. Последните са най-зле. Вторите също донякъде (например Tox и производните му).

Това за видео и аудио. Само за аудио и чат, TeamSpeak 3

От доста време не съм използвал Team Speak, а TeamTalk 5 никога. Само го знам като описание в Мрежата. За Nextcloud Talk мога да кажа, че единствената система работеща в тотална изолация - само клиентите имат достъп до сървъра. Като пак с ред "обаче". За десктоп - през браузера, защото няма апп. Също, за извън локалната мрежа трябва допълнително инсталиране на софтуер. Прави впечатление обаче драстичната разлика в батерията на телефона. С абсолютно всички аппс с изключение на Nextcloud Talk, телефонът ми кара по 3-4 дена без да ги използвам. И има постоянен трафик до сървърите на съответния апп. С Nextcloud Talk говоря доста, понqкога с видео, и батерията кара по 1 седмица. И то без да е в режим на пестене на батерия заедно с другото апп - облакът на Nextcloud

За сега, единственият ми известен метод за относително сигурна комуникация между две устройства, е да са с Nextcloud и през VPN. Естествено, сървърът обезателно с Линукс, клиентите - също. Смартфоните и МакОС/Windows устройствата с блокиран интернет и връзка само до сървъра през VPN. По този начин не само няма да може който и да е да краде информация (интернет доставчици, разработчици на софтуер), ми даже няма да знаят, че изобщо съществува. Има малък недостатък - нотификациите са на сървър на Nextcloud, но и без тях, системата работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с разговорните програми/apps и е "ongoing" проблем от години. Минал съм през почти всичко възможно. Накрая пак останах с Viber, Skype, Duo. Първите две защото 99.9% от хората са ми там, а и другите apps се оказаха не по-добри. Но.... ползвам Duo за семейните разговори, защото наистина се оказа измежду най-надеждните и добри! Вече от над година. И без това отдавна не ползвам десктопа за разговори - всичко минава през телефона. Даже отдавна и микрофона не знам къде е.

Вайбър бива, но е ненадежден, рядко изобщо звъни като ме търсят. Съобщенията често се бавят, но става, все пак там са ми 99.9% от контактите.
Whatsapp изобщо не искам и да чуя - огромно закъснение и нормален разговор не може да стане, изнервям се за нула време. Освен това и самото приложение ме дразни, има нещо в него неинтуитивно при достъп до контакти и т.н., да не говорим че сбозва тел. указателя в различни аспекти и при триене или ъпдейт на контакт, се случват разни неща, които дразнят, и винаги проследявам проблема до това приложение. За съжаление и там имам 2-3-ма дето пък нямат друго.
Минал съм и през собствени решения с zoiper и собствена централа, собствен Jabber сървър и какви ли не.

С телефон с 512МБ РАМ наистина си заникъде. За смешни пари днес можеш да си вземеш нещо с поне 2 рам и 16 РОМ, изобщо не си струва да се занимаваш с подобна антика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, teglicha написа:

Проблемът с разговорните програми/apps и е "ongoing" проблем от години. Минал съм през почти всичко възможно. Накрая пак останах с Viber, Skype, Duo. Първите две защото 99.9% от хората са ми там, а и другите apps се оказаха не по-добри. Но.... ползвам Duo за семейните разговори, защото наистина се оказа измежду най-надеждните и добри! Вече от над година. И без това отдавна не ползвам десктопа за разговори - всичко минава през телефона. Даже отдавна и микрофона не знам къде е.

Вайбър бива, но е ненадежден, рядко изобщо звъни като ме търсят. Съобщенията често се бавят, но става, все пак там са ми 99.9% от контактите.
Whatsapp изобщо не искам и да чуя - огромно закъснение и нормален разговор не може да стане, изнервям се за нула време. Освен това и самото приложение ме дразни, има нещо в него неинтуитивно при достъп до контакти и т.н., да не говорим че сбозва тел. указателя в различни аспекти и при триене или ъпдейт на контакт, се случват разни неща, които дразнят, и винаги проследявам проблема до това приложение. За съжаление и там имам 2-3-ма дето пък нямат друго.
Минал съм и през собствени решения с zoiper и собствена централа, собствен Jabber сървър и какви ли не.

С телефон с 512МБ РАМ наистина си заникъде. За смешни пари днес можеш да си вземеш нещо с поне 2 рам и 16 РОМ, изобщо не си струва да се занимаваш с подобна антика.

Е нормално ти какво очакваш. Тук има много неща от които зависи един аудио или видео разговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е нормално ти какво очакваш. Тук има много неща от които зависи един аудио или видео разговор.
Естествено!
Аз все още залагам на класическата (вече) 2G технология. Иначе казано -цифрова телефония.
Макар, че и там има кодиране - декодиране на сигнала.
Възможно е да съм се изразил неправилно.
Минимума за работа в момента: да. Но плавно използване на приложения за андроид през 2020 е  това.
Няма смисъл да се взема телефон със минималните изисквания, за да няма проблеми занапред. (например след две години).
Тук вече съм напълно съгласен!
Ако трябва сега да си купувам нов апарат - така ще е.
Този, който полвам в момента е „на минимума”, но е почти 2 годишен, модел от преди 3 години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...