Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

zlinaka

Прехвърляне на данни от между два s8

Препоръчан отговор

Един тъп въпрос.
Счупен s8, давам назаем да се ползва s8+. Прехвърлям всичко без да подбирам със Smart Switch между двата телефона, отнема минути и всичко е ОК.
Днес пробвам обратното - от s8+ на нов s8, отново давам да се прехвърли всичко и ядец. На два пъти застава на 14% - прехвърляне на приложения.... и до там. Стоя от обяд до 5 часа - нямаше смисъл да чакам. Къде може да е проблема?
Има ли значение дали на телефоните има вписани някакви профили - гугъл, самсунг.... Има ли значение дали новия телефон е актуализиран - по скоро приложенията да са актуализирани....

Проблема е че собственика на счупения s8 не си знае паролите за акаунтите - два са поради забрава на паролата на първия....
Счупен е дисплея и тъча не работи, има петна.... работя с него през мишка в усб-то.

Най-общо въпроса е максимално добрия начин да направя прехвърлянето. s8+ е ползван 4 дни - загубата на информация от тях не ме притеснява, така че няма значение дали ще е от счупения s8 или от s8+. Вписал съм нов акаунт на стария счупен - но дефакто никаква информация не се синхронизира с него, демек от вече вписаните в новия. Не върви да изтегля копие на стария профил - иска парола.... Абе скъсах си нервата днес.
Утре ще пробвам и през компютъра пак със Smart Switch. Ако някой има идея няма да откажа малко акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще стане така https://www.verizonwireless.com/support/knowledge-base-210739/

И още няколко метода тук https://www.imobie.com/android-tips/broken-samsung-data-recovery.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще пробвам това първото. Принципно мен ме устройва прехвърляне със Smart Switch директно от телефон в телефон,  издразни ме защо забива все на това място, при положение че се е получило обратното прехвърляне. Новия телефон беше занулен първия път, после пак го занулих и първо актуализирах всичко.... и пак до там.  

Иначе счупения си е функционален с мишката - просто е кофти когато не виждам почти половината екран.  Ако тръгна утре с кабелите най вероятно трябва да мисля и за усб хъб за да е свързан хем с компютъра хем с мишката. Лично за мен не ползвам прехвърляне а си настройвам на ръка, а за контакти и т.н. си знам и профила... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има проблем с определена зона от паметта и да не може да се записва в нея. И затова да зависа при запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Новия"-употребяван телефон принципно не показва признаци за някакви софтуерни или хардуерни проблеми. 

Има ли вариант причината да е в това че телефоните са с различни акаунти? Или някое конкретно приложение ползващо пак акаунт да не иска да се прехвърли заради него?

И по принцип има ли правилни/неправилни стъпки при прехвърляне - например за да актуализираш телефона и приложенията при всички случаи ти трябва акаун - и за самсунг и за гугъл. 

Принципно чисто нов телефон от магазина - има ли определени стъпки:

1. купуваш

2. пускаш 

3. Вписваш ли акаунти?

4. Без значение дали си вписал трябва ли да актуализираш преди прехвърляне?

5.......

6.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, zlinaka написа:

Вероятно ще пробвам това първото. Принципно мен ме устройва прехвърляне със Smart Switch директно от телефон в телефон,  издразни ме защо забива все на това място, при положение че се е получило обратното прехвърляне. Новия телефон беше занулен първия път, после пак го занулих и първо актуализирах всичко.... и пак до там.  

Иначе счупения си е функционален с мишката - просто е кофти когато не виждам почти половината екран.  Ако тръгна утре с кабелите най вероятно трябва да мисля и за усб хъб за да е свързан хем с компютъра хем с мишката. Лично за мен не ползвам прехвърляне а си настройвам на ръка, а за контакти и т.н. си знам и профила... 

Дразнещо е да да виждаш файловете и да не можеш да ги пипаш. Все едно пред теб някой да остави килограм злато и да не можеш да го вземеш.

Не разбрах много точно какво искате да направите. Казвате , че не ви интересува информацията на телефона може да я загубите и  не ви пука.

Значи искате да спасите само акаунта или какво точно...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах това със файловете.

Прехвърлил съм от един телефон на втори. Сега искам да прехвърля на трети като не ме интересува толкова дали ще е от първия или от втория защото втория е ползван 3-4 дни и няма натрупана важна информация - повиквания, съобщения.... за това време. Пробвал съм прехвърляне само от втори на трети защото първия е повреден и по трудно се работи с него. Остава ми да пробвам от първи на трети, ако не стане, ще пробвам през компютър от първи/втори на трети. Ако не ми трябваше информацията (максимално пълна) за какво ще ми е изобщо да прехвърлям?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така сте го написали така съм ви разбрал за това питам за уточнения че не съм сигурен какво се цели в задачата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за информация- повторих процедурата но през усб кабел между двата телефона и се получи без никакъв проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...