Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте !    вчера си купих телефон,който е втора ръка. Телефона на практика е чисто нов ,купен на 27.12 2019 със гаранция от Теленор.Има фактура, гаранционна карта и касов бон,но на който сумата е 0.00.лв. Някои казват ,че е фалшива а други ,че телефона е взет на лизинг или от фирма и най вероятно гаранцията е 1година.Човека от когото го взех каза че е при преподписване   на договора му,но дали е така няма как да знам.Някой беше казал ,че ходил в Теленор и попитал по този въпрос,но никой не е дал точен отговор.Моля някой вещ във тези неща да пише .Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, qqqqqqqqq написа:

Здравейте !    вчера си купих телефон,който е втора ръка. Телефона на практика е чисто нов ,купен на 27.12 2019 със гаранция от Теленор.Има фактура, гаранционна карта и касов бон,но на който сумата е 0.00.лв. Някои казват ,че е фалшива а други ,че телефона е взет на лизинг или от фирма и най вероятно гаранцията е 1година.Човека от когото го взех каза че е при преподписване   на договора му,но дали е така няма как да знам.Някой беше казал ,че ходил в Теленор и попитал по този въпрос,но никой не е дал точен отговор.Моля някой вещ във тези неща да пише .Благодаря!

А на фактурата и гранацията какво пише? Виж и на касовия бон също какво точно пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на фактурата и гранацията какво пише? Виж и на касовия бон също какво точно пише.

Ами какво имена на купувача и офиса и имена на продавача няма печати и подписи ,но това го има и при много др.документи

Какво трябва да пише?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво имена на купувача и офиса и имена на продавача няма печати и подписи ,но това го има и при много др.документи

Какво трябва да пише?

Е на фактурата не пише ли цена? Сигурно ли е, че касовият бон е за този телефон? Най-малкото може да отидеш в офис на Теленор и там да направят проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на фактурата не пише ли цена? Сигурно ли е, че касовият бон е за този телефон? Най-малкото може да отидеш в офис на Теленор и там да направят проверка.

Да касовия бон съвпада със фактурата и датата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре отиваш в офис на теленор и ако е на изплащане пиеш една студена вода и го връщаш  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да е валидна касовата бележка или гаранцията, тя трябва задължително да има някои реквизити:

1. наименование и адрес за кореспонденция на търговеца;

2. наименование и адрес на търговския обект, а когато не е налице стационарен обект – текст “БЕЗ СТАЦИОНАРЕН ОБЕКТ”;

3.пореден номер на касовата бележка;

4. идентификационен номер на търговеца;

5. идентификационен номер по ЗДДС (за регистрираните по ЗДДС лица);

6. име или номер на касиера;

7. наименование на стоката/услугата, код на данъчна група, количество и стойност по видове закупени стоки или услуги;

8. обща сума за плащане;

9. дата и час на издаване;

10. графично фискално лого (карта на България и надпис BG в него) и текст “ФИСКАЛЕН БОН”;

https://pravatami.bg/26337

За гаранционната карта:
Гаранционната карта съдържа задължително следната информация:име и адрес на Търговеца; наименование на стоката и продуктов/сериeн номер; име и адрес на производителя и/или на вносителя; дата на закупуване или на пускането в експлоатация, ако последното се извършва от Търговеца или от негов служител; гаранционен срок, име на продавача, подпис и печат.

Лично аз също съм виждал гаранционни карти без печат (което не е правилно), но никога без подпис на продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да е валидна касовата бележка или гаранцията, тя трябва задължително да има някои реквизити:

1. наименование и адрес за кореспонденция на търговеца;

2. наименование и адрес на търговския обект, а когато не е налице стационарен обект – текст “БЕЗ СТАЦИОНАРЕН ОБЕКТ”;

3.пореден номер на касовата бележка;

4. идентификационен номер на търговеца;

5. идентификационен номер по ЗДДС (за регистрираните по ЗДДС лица);

6. име или номер на касиера;

7. наименование на стоката/услугата, код на данъчна група, количество и стойност по видове закупени стоки или услуги;

8. обща сума за плащане;

9. дата и час на издаване;

10. графично фискално лого (карта на България и надпис BG в него) и текст “ФИСКАЛЕН БОН”;

https://pravatami.bg/26337

За гаранционната карта:
Гаранционната карта съдържа задължително следната информация:име и адрес на Търговеца; наименование на стоката и продуктов/сериeн номер; име и адрес на производителя и/или на вносителя; дата на закупуване или на пускането в експлоатация, ако последното се извършва от Търговеца или от негов служител; гаранционен срок, име на продавача, подпис и печат.

Лично аз също съм виждал гаранционни карти без печат (което не е правилно), но никога без подпис на продавача.

По това което виждам  

Пише "Оператор 1

Под него "УНП:DTи след това някакъв дълъг номер

Номер на фактура ,която съвпада със номера на фактурата

Има и код скенер и БГ карта на българия.ььь

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ЕИК има ли? Ако има направена ли е справка в Търговския регистър  или в сайта им (ако го има) дали отговаря на реалния. Идентификационния номер по ЗДДС отговаря ли http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/ Ако отговарят, значи не са фалшиви, сега остава само да проверите да не е взет на изплащане. Серийния номер или IMEI отговаря ли с този на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ЕИК има ли? Ако има направена ли е справка в Търговския регистър  или в сайта им (ако го има) дали отговаря на реалния. Идентификационния номер по ЗДДС отговаря ли http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/ Ако отговарят, значи не са фалшиви, сега остава само да проверите да не е взет на изплащане. Серийния номер или IMEI отговаря ли с този на телефона?

Език има !а къде да въведа ?На горния или долния ред на калкулатора 

Аха ! Оправих се 

Вкарах данните и изписа,че номера е валиден . Адреса отговаря на касовия бон .сравних го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе стига глупости. Отидѝ с телефона и документите в някой офис на оператора, и питай - има ли гаранция, или няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бери кахър. Ноември дадох за гаранция моя телефон взет от човек - неразопакован, с всички документи и също с нулева фактура. Не мога да кажа кога издават такава фактура, но никакъв проблем с гаранцията - телефона беше на 21 месеца когато го дадох. Виж самата гаранционна карта какъв срок пише - колкото е на нея - толкова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бери кахър. Ноември дадох за гаранция моя телефон взет от човек - неразопакован, с всички документи и също с нулева фактура. Не мога да кажа кога издават такава фактура, но никакъв проблем с гаранцията - телефона беше на 21 месеца когато го дадох. Виж самата гаранционна карта какъв срок пише - колкото е на нея - толкова...

Има дата на покупка това е в документите на Теленор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе стига глупости. Отидѝ с телефона и документите в някой офис на оператора, и питай - има ли гаранция, или няма.

И кое е глупост? Единствената глупост в тая тема е твоето мнение. Човекът каза, че има гаранция, следователно има срок на тази гаранция, пита дали е фалшива, обясних му как да разбере дали е фалшива, оказа се, че не е. Единственото, което трябва да пита дали телефона не е взет на изплащане, защото мен ме съмнява за преподписване да дадат такъв телефон (без доплащане, както пишело на касовата бележка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image;s=585x461

Такова нещо нямаш ли? 

Ако нямаш гаранционна карта не съм сигурен как се процедира. Само с документ за покупка.... незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image;s=585x461

Такова нещо нямаш ли? 

Ако нямаш гаранционна карта не съм сигурен как се процедира. Само с документ за покупка.... незнам.

Да абсолютно същата е извинявай!

И кое е глупост? Единствената глупост в тая тема е твоето мнение. Човекът каза, че има гаранция, следователно има срок на тази гаранция, пита дали е фалшива, обясних му как да разбере дали е фалшива, оказа се, че не е. Единственото, което трябва да пита дали телефона не е взет на изплащане, защото мен ме съмнява за преподписване да дадат такъв телефон (без доплащане, както пишело на касовата бележка).

Добре! ако е на изплащане,как стои въпроса с гаранцията тогава !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж как тук пише 24 месеца гаранция - на твоята какво пише?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да абсолютно същата е извинявай!

Добре! ако е на изплащане,как стои въпроса с гаранцията тогава !

Гаранцията не се променя по никакъв начин, проблемът е, че има вноски, които ще трябва да се плащат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се плащат от този който има договор за лизинг.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zlinaka написа:

Ще се плащат от този който има договор за лизинг.... 

Ами значи не е на изплащане май!

Най вероятно е на фирма,както някой беше казал и гаранцията е 1година тогава .Ами дано да е това поне .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, tepmu написа:

И кое е глупост? Единствената глупост в тая тема е твоето мнение. 

Нямах предвид точно твоето мнение, а обсъждането по принцип. Никой тук не е запознат с условията по гаранцията на А1. Единствено служител от оператора може да даде компетентно становище. 

Виждал съм (преди време) гаранционна карта на телефон от оператор, на която пишеше, че е поименна, и не важи при препродажба. Ами ако и тук случаят е такъв? Или има някаква друга неизвестна подробност?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.01.2020 г. в 19:54, RudeBoy написа:

Нямах предвид точно твоето мнение, а обсъждането по принцип. Никой тук не е запознат с условията по гаранцията на А1. Единствено служител от оператора може да даде компетентно становище. 

Виждал съм (преди време) гаранционна карта на телефон от оператор, на която пишеше, че е поименна, и не важи при препродажба. Ами ако и тук случаят е такъв? Или има някаква друга неизвестна подробност?...

Ако е така съм прецакан жестоко!

Някъде се казва,че ако телефона е на лизинг, гаранцията е поименна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти още ли не си ходил в някой офис да питаш?...

Като те мързи - в сайта на оператора има форма за задаване на въпроси, както и телефони за връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, qqqqqqqqq написа:

Ако е така съм прецакан жестоко!

Някъде се казва,че ако телефона е на лизинг, гаранцията е поименна .

Продавачът не вярвам да ти откаже съдействие, при възникнал проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, tepmu написа:

Продавачът не вярвам да ти откаже съдействие, при възникнал проблем.

Никой никъде и нищо няма да му откаже, но той трябва да направи стъпките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...