Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Шум в бойлера

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не!

Въпросните шумове може да са от локалното парно ... аз може и да съм врачка, но Вие ... ще кажете ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, acidoctor написа:

бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче.

Кога? По време на включен нагревател? Ако да и започва да свисти след няколко минути (2-3+) - котлен камък във водосъдържателя.
Възможно е и някое искрище да става на недобър контакт - ако започва веднага след включване.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, acidoctor написа:

бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче

викаш пъпърка ли?
начи, некоя клема е тръгнала да гори и тъй ша са изпъпърка, че огин ша съ дигне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, DarkEdge написа:

Кога? По време на включен нагревател? Ако да и започва да свисти след няколко минути (2-3+) - котлен камък във водосъдържателя.
Възможно е и някое искрище да става на недобър контакт - ако започва веднага след включване.

Благодаря за бързите отговори на всички.Пропуснах да кажа че шума е когато пусна водата. Само тогава не докато топли. При изключен боилер по време на къпането и  шума се увеличава правопропорцонално на грсдуса :D демек колкото по малко е отвъртян дтудения кран толкова по - силен е шума. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, acidoctor написа:

колкото по малко е отвъртян дтудения кран толкова по - силен е шума. 

Само студена вода като е пусната шуми ли? Това най-вероятно не е от бойлера, а от батерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...