Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux Kodachi най-доброто решение за вашата неприкосновеност.

Препоръчан отговор

Здравейте, Някой изпробва ли ...! Е ако не сте препоръчвам Ви го. С този Линукс оставате напълно анонимни. Използвам го на компютър без хард. Повече информация можете да намерите на официалният им сайт: https://www.digi77.com/linux-kodachi/ . Очаквам вашите мнения и коментари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

най-доброто решение за вашата неприкосновеност не ми е ясно какво ще рече. Приемаме, че е най-доброто, ОК, формулировката на неприкосновеност ми се губи, то е дълго, разтегливо, мазно понятие. Ако Кода е бил като бебенце Xubuntu, то и като порасне си има чертите на Убунту, поне веждите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Сергей Дмитриев написа:

Нямат база за сравнение Кодачи е доста по-добър.

Защо е по-добър от Tails, с какво? Не споря, а питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Ьрмалоу написа:

Защо е по-добър от Tails, с какво? Не споря, а питам.

Едно от многото сравнения в мрежата: https://hackernoon.com/best-operating-systems-for-anonymity-comparing-titans-3501fd5cba3b . Аз съм тествал и двата, не напразно се спрях на Кодачи. Препоръчвам Ви да го тествате и вие!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Сергей Дмитриев написа:

Едно от многото сравнения в мрежата: https://hackernoon.com/best-operating-systems-for-anonymity-comparing-titans-3501fd5cba3b . Аз съм тествал и двата, не напразно се спрях на Кодачи. Препоръчвам Ви да го тествате и вие!

Благодаря за линка! Аз съм lamer и ето моето впечатление; моля да не се приема, че споря – не съм ползвал нито едната:

-- Като фактори "за" Кодачи авторът е отбелязал удобства за работа с нея, но не е написал, че е по-добра в анонимизирането и сигурността от Тейлз.

-- Кодачи вкарва във веригата още един елемент – VPN –което сигурно си има своите плюсове, но винаги един елемент в повече, възможен за компрометиране (напр. от типа man in the middle), намалява, според мен, сигурността на цялата верига.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Ьрмалоу написа:

-- Кодачи вкарва във веригата още един елемент – VPN –което сигурно си има своите плюсове, но винаги един елемент в повече, възможен за компрометиране (напр. от типа man in the middle), намалява, според мен, сигурността на цялата верига.

Не е точно така, защото ако нещо се случи и ТОР връзката се срине то ВПН те подсигурява и обратно. Хубаво е ако имаш двойно подсигуряване, все пак на карта е заложена анонимността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо ги ползвате тези дистрота?
Ако ще правя някой мазаляк или ще пращам нещо по медии и т.н. e OK, но като day to day usage е пълна боза
Още повече не виждам никакъв смисъл да имаш "ultimate" дистро от такъв тип - точно заради посочените причини. В 99% от случаите такива дистрибуции се ползват с дадено предназначение за кратък период

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sokoban написа:

Абсолютна безсмислица....

Не е, особено когато ти е нужна анонимност.

преди 6 часа, borovaka написа:

Много ми е интересно защо ги ползвате тези дистрота?
Ако ще правя някой мазаляк или ще пращам нещо по медии и т.н. e OK, но като day to day usage е пълна боза
Още повече не виждам никакъв смисъл да имаш "ultimate" дистро от такъв тип - точно заради посочените причини. В 99% от случаите такива дистрибуции се ползват с дадено предназначение за кратък период

Аз лично използвам Кодачи няколко пъти седмично по няколко часа и то по работа, за мен това е най-великият Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка Linux дистрибуция може да се настрои да си анонимен. И е по-добре ти да си я направиш, а да не се ползват "готови" такива, защото не знаеш Warith al Mawaali от Оман, колко задни вратички е оставил ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анонимост в интернет НЯМА, ако сте интересни на някой то той ще ви открие каквито и дистрибуции да ползвате особенно ако е от Биг Брадър, ето и съвет за анонимост режете кабела на интернет хвърляте телефона раздавате си имушеството и всичко останало обявяват ви за мъртви и отивате в някоя пещера и сте си аноимни во веки веков

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Сергей Дмитриев написа:

Не е точно така, защото ако нещо се случи и ТОР връзката се срине то ВПН те подсигурява и обратно. Хубаво е ако имаш двойно подсигуряване, все пак на карта е заложена анонимността.

преди 13 часа, Сергей Дмитриев написа:

Аз съм тествал

Здравейте! Интересно ми е какво излезе на тестовете? В смисъл какви по-конкретно и как ги изпълнихте? Не че съм чак такъв параноик, но тези от Тор нито съм излизал с тях, нито са ми гостували, не сме спортували заедно. Не знам една адекватна причина поради която някой би им се вързал на приказките да го "анонимизират" като си прекара трафика през тях. С ВПН е по-зле, защото е целият трафик, а не само от браузера. Та, от толкова анонимност, да не стане обратното? За да се скриеш от един сайт, да се надупиш на 3-4-5 места и то стабилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Warning! Do not change the username of the system it should remain kodachi or some scripts won’t work after the installation.

Що така бе Миме?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, petie1 написа:

Анонимост в интернет НЯМА, ...

Много послъгваш от време на време, да знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"or some scripts won’t work after the installation"  щото не е правено с любимото ти дебутстрапване от нулата, а "по друг начин". Освен това те, хакерските дистра, са си така - имат си твърди потребители за улеснение. Пък ти ако си хакер ще промениш да не е така, нали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, бат'начо написа:

"or some scripts won’t work after the installation"  щото не е правено с любимото ти дебутстрапване от нулата, а "по друг начин". Освен това те, хакерските дистра, са си така - имат си твърди потребители за улеснение. Пък ти ако си хакер ще промениш да не е така, нали.

Най хакерското дистро е... LFS, който разбрал разбрал за другото има Виза Кард :)

преди 11 часа, Белгиеца написа:

Много послъгваш от време на време, да знаеш.

Ми вярвай си в аноимноста щом  те кефи но пак ти казвам тя не съществува а е илюзия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване