Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предстои ми да се подложа на интервенция за премахване на хемороиди. Но не съм сигурен дали такава операция се покрива от НЗОК и ако да каква е процедурата по плащане? Бихте ли ми обяснили какви документи са ми необходими, какво трябва да представя в клиниката и т.н.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клиниката трябва да работи със здравната каса, защото касата плаща на болничното заведение за извършените манипулации. Тази операция се покрива от здравната каса, каква част вече не мога ви кажа, почти сигурно ще трябва си доплащате. Документи не мисля, че ви трябват, единствено трябва да сте здравно осигурен, да нямате неплатени здравни осигуровки, те като ви вкарат данните в системата веднага им излиза дали сте осигурен. Направление е хубаво да си изкарате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TheTigerBG написа:

Здравейте,

Предстои ми да се подложа на интервенция за премахване на хемороиди. Но не съм сигурен дали такава операция се покрива от НЗОК и ако да каква е процедурата по плащане? Бихте ли ми обяснили какви документи са ми необходими, какво трябва да представя в клиниката и т.н.

Поздрави.

За да спестите време и нерви, направо питайте в мед. заведение, къдто ще се извърши интервенцията колко ще ви струва . Дори и цялата "пътека" да е по каса, това не означава , че цена би била друга или подлежаща на "пазарлък" . Ще ви се обясни точно за какво са парите - естествено за неща , които не са по каса !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лечебното заведение има договор с НЗОК, задължително заплаща операцията на здравно осигурените. Въпроса е към каква операция сте се насочили, защото обичайната, която правят не е много ефективна и създава повече проблеми отколкото решава.  Доктор ли ви насочи към операция, предполагам че не щом не ви е обяснил как стават нещата. Опитахте ли някакъв тип лечение, преди да се насочите към операция? Ако сте кажете какви медикаменти сте ползвали(+ дози и честота на прием). Имайте предвид че след операцията има дълъг период на възстановяване(дискомфорт) и също така те рецидивират(появяват) след време (години в повечето случаи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...