Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , след преинстала не мога да си инсталирам драйвъра за портовете , и като цяло сега работи 1 от 3... и вижте как изглеждат работите ? Решение ?

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега сподели марка и модел на компютъра да видим какво не може да инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Стефан Дтнс написа:

Lenovo G580 i5.  USB портовете да работят ( 3.0 )

Ето линк с драйверите от проиводителя. Иснталираш за ОС, с която си в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно , аз този диск го имам и оригинален и в нета ги знам , въпросът е че не ми ги инсталира.... дава грешка..

Ето.

Untitled.png

преди 4 минути, Стефан Дтнс написа:

Това е ясно , аз този диск го имам и оригинален и в нета ги знам , въпросът е че не ми ги инсталира.... дава грешка..

Ето.

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв диск? Свали си драйверите от сайта на производителя. Ако ги сваляш от DVD, то може да се е повредило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диск с драйвърите , не се е ( сигурен съм ) , предния преинстал ( вчера ги отчете ) сега този не. А това е снимка точно от сайта който даде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Стефан Дтнс написа:

Диск с драйвърите , не се е ( сигурен съм ) , предния преинстал ( вчера ги отчете ) сега този не. А това е снимка точно от сайта който даде.

Не, че разбрах какво искаше да кажеш, но инсталирай AIDA и покажи точно на опцията Unknown device какво точно не е инсталирано. Освен това използваш ли някакъв софутер, който да ти инсталиа драйверите или си ги сваляш от сайта и ги инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвърите ги инсталирам от заводския ми диск със лаптопа , а от скоро и от там където ти показа . Сега обаче не ми го отчита този драйвър като го инстална и виж ето грешката която ми дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Стефан Дтнс написа:

Драйвърите ги инсталирам от заводския ми диск със лаптопа , а от скоро и от там където ти показа . Сега обаче не ми го отчита този драйвър като го инстална и виж ето грешката която ми дава.

Заводският диск е стар. Инсталирай си ги от сайта на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и компчето е старо, и ние вече сме стари, но инсталира ли първо драйверите на чипсета???

И отвори долу да се види USB Controllers!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

@Стефан Дтнс, покажи диспечера на устройства в режим View >by connection

Дай и хардуерния идентификатор на проблемния USB controller
https://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно Unknown Device е Intel Management Engine Interface.
На картинката от падащото меню Property избери Hardware Ids, в долния панел десен клик на най-горния ред и избери Copy. Пусни тук копираното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове... оправих някой от нещата. Повечето драйвъри ( от диска заводските ) найстина вече явно не са подходящи за лаптопа. Изтеглих наново чипсета и този драйвър за портовете - който колегата по горе даде , инсталирах обаче ПОДХОДЯЩИТЕ за мен ( защото примерно са 2-3 вида ) а то ми разпознава един , и сега вече всичко работи. Само има един лек проблем , че според мен инсталирам драйвър в/ху драйвър и не е много добре , но всичко работи перфектно. Имам една програма Driver Boost ще се опитам с нея да премахна излишните ( старите драйвъри ) . Благодаря отново на всички - чудесен сайт е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Стефан Дтнс написа:

Пичове... оправих някой от нещата. Повечето драйвъри ( от диска заводските ) найстина вече явно не са подходящи за лаптопа. Изтеглих наново чипсета и този драйвър за портовете - който колегата по горе даде , инсталирах обаче ПОДХОДЯЩИТЕ за мен ( защото примерно са 2-3 вида ) а то ми разпознава един , и сега вече всичко работи. Само има един лек проблем , че според мен инсталирам драйвър в/ху драйвър и не е много добре , но всичко работи перфектно. Имам една програма Driver Boost ще се опитам с нея да премахна излишните ( старите драйвъри ) . Благодаря отново на всички - чудесен сайт е.

Въобще не си и помисляй с тази програма да правиш каквото и да било, да не почнеш темата от начало. Щом всичко работи перфектно не пипай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Стефан Дтнс написа:

ще се опитам с нея да премахна излишните ( старите драйвъри ) . Благодаря отново на всички - чудесен сайт е.

Явно не си на такова ниво, че да почистваш, т.е. да знаеш какво почистваш. Driver Booster, колкото и да я хули @Емил Костов, е добър инструмент, НО трябва да знаеш какво правиш с него!!!
Щом в момента си инсталирал всички драйвъри, НЕ ПИПАЙ НИЩО!!!

преди 3 часа, MS 24 написа:

auslogics driver updater

ще ти свърши работа

Ай да спреш да спамиш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не я хуля, просто отново забравяш, че не всеки има твоите умения и знания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е , всичко бачка , а вие всички сте страхотни пичове - благодаря отново на вас и хубавия сайт !!! Поздрави и живи и здрави ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Аз не я хуля, просто отново забравяш, че не всеки има твоите умения и знания. 

Затова съм я и превел на български - да е по-лесно. (Ама скоро не съм актуализирал превода и и има секции на английски )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога драйверите на intel специално за чипсета искат да се инсталират от CMD с параметри за насилствено инсталиране, но това е основно ако се прави надграждане. Да ги пита човек, защо не го прави автоматично.

Chipset setup.exe -OVERRIDE -OVERALL -OVERWRITE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Затова съм я и превел на български - да е по-лесно. (Ама скоро не съм актуализирал превода и и има секции на английски )

Това за кое се отнася? И горния ти линк не работи?

преди 7 часа, DarkEdge написа:

Това за кое се отнася? И горния ти линк не работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...