Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. На 25.12.2019 закупих Playstation 4 slim. Веднага се опитах да го свържа чрез HDMI кабела от комплекта към телевизора си Philips 42pfl4606H/58, но резултата при свързани Playstation към ТВ (на съответния HDMI порт) и при стартиране на Playstation-а е само черен екран. При опит от телевизора на смена HDMI програмта и пак да върна са тази към която е свързан Playstation е, че няма сигнал. Четох доста в интернет относно този проблем и пробвах доста от нещата. 
1. Свързах Playstation-a към друг телевизор (Crown 40 инча 1084i ) и друг монитор и работи. 
2. Сменях 3 HDMI кабела и на Philipsa не работи нито един. 
3. Свързах цифров применик от Vivacom (чрез който гледам телевизия) чрез HDMI кабел във всичките 3 HDMI входа на телевизора Philips и работи. (затова изключвам повреда на HDMI входовете на телевизора). Включвам даже и компютър към телевизора по същия начин.
4. Опитвам се от Playstation-a свързан към Philips-а да вляза в Safe Mode при статирането (Задържане на бутона Power нa playstation-a), но отново никаква картина. Изваждам HDMI кабела от Philipsa и го вкарвам с другия телевизор и всъщност виждам, че реално playstation-a е в Safe Mode. 
5. Влизам с playstation-a (чрез другия телевизор) в настройките на резолюцията и я променям на всички възможни и след това вкарвам HDMI кабела в Philipsa и пак няма картина. Рестартирам и пак няма картина. Philips-a e 1084i.
6. Изключвам захванването на playstation-a и телевизора. Разкачам ги един от друг от HMDI кабела. Изчаквам известно време. Свързвам ги, включвам захранването и пак нищо.
7. От настройките на playstation-а тикчето на Enable HDCP. 
8. Промених настройката на RGB Range на всички настройки. 
9. HDR си е на off.
10. Deep Color Output направих на off. 
11. Актуализирах софтуера на Philips-a с последна версия от 2013 година. Преинсталирах телевизора. Върнах му настройките по подразбиране. Пробвах всички HDMI входове. Пуснах ЕasyLink.
Моля помогнете. Какво друго да пробвам? Philipsa ли не е съвместим? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

7. От настройките на playstation-а тикчето на Enable HDCP

А HDCP коя версия е? 1..4 или 2.3 - задай 1.4

Виж и тук какво си правил и какво не.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Philips-a e 1084i

Ако плейстейшъна има тази резолюция,трябва да тръгне.А може да има автоматично откриване,а то да превключва на HD,поради което да не става с този телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Здравейте. На 25.12.2019 закупих Playstation 4 slim. Веднага се опитах да го свържа чрез HDMI

Самия филипс трябва да има режим "игра" превключи на него съответно на който HDMI е вкл. кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Pig написа:

режим "игра

https://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl4606h_58/42pfl4606h_58_dfu_eng.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, DarkEdge написа:

А HDCP коя версия е? 1..4 или 2.3 - задай 1.4

Виж и тук какво си правил и какво не.

Доколкото знам на PS4 Pro може да се смени версията на HDCP като се влезе в Safe Mode.  Моя е PS4 Slim и единственото, което можах да направя е да махна тикчето от Enable HDCP . Поправи ме ако греша

Screenshot_20200112-140208.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Доколкото знам на PS4 Pro може да се смени версията на HDCP като се влезе в Safe Mode.  Моя е PS4 Slim и единственото, което можах да направя е да махна тикчето от Enable HDCP . Поправи ме ако греша

Търси опции по телевизора и по неговото дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Какво искаш да кажеш ?

Към теб - нищо. Беше насочващо за питащия. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Pig написа:

преди 29 минути, DarkEdge написа:

преди 29 минути, Pig написа:

преди 28 минути, DarkEdge написа:

spacer.png
spacer.pngspacer.png

Пробвал съм в опциите на телевизора на добавя ново устройство към съответния HDMI порт.
В телевизора това се води Игрална конзола и е настроена на HDMI 2. Стартирал съм и опция на телевизора EasyLink за връзка към външно устройство.  
При стартиране на Playstation-a леко премигва екрана и остава черен. Така стои вече от 20 мин в момента.
Доста неприятно ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Пробвал съм в опциите на телевизора на добавя ново устройство към съответния HDMI порт.
В телевизора това се води Игрална конзола и е настроена на HDMI 2. Стартирал съм и опция на телевизора EasyLink за връзка към външно устройство.  
При стартиране на Playstation-a леко премигва екрана и остава черен. Така стои вече от 20 мин в момента.
Доста неприятно ....

Ползвай си другия тв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Димитър 59 написа:

Ако плейстейшъна има тази резолюция,трябва да тръгне.А може да има автоматично откриване,а то да превключва на HD,поради което да не става с този телевизор.

Исках на напиша 1080p.  Playstationa подържа 1080i, 1080p, 720p, 480p. 
Телеризора Philips на който не тръгва playstationa е 1080p. (Пробвах и на всички останали peзолюции на настроя playstationa, но няма картина на Philipsa)
Телеризора на който тръгва playstation-a също е 1080p.

Това което си писал да има автоматично откриване, което да превключва на HD. Какво всъщност отначава това и мога ли някакви да го установя/проверя и ако наистина има нещо такова  да знам реално, че този телевизор няма да може да подкара Playstationa ?

преди 1 минута, Pig написа:

Ползвай си другия тв.

Бих го направил, но не е мой. Временно е тук. Опитвам се с много зор да подкарам моя телевизор Philips, но ако наистина се достидне до извод, че този телевизор не може да поддържа PS4 поне да знам да не го мъча и да събирам пари за нов телевизор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Бих го направил, но не е мой. Временно е тук. Опитвам се с много зор да подкарам моя телевизор Philips, но ако наистина се достидне до извод, че този телевизор не може да поддържа PS4 поне да знам да не го мъча и да събирам пари за нов телевизор. 

А пробва ли сега както си настроил тв. на "игрален режим" да пробваш с различни настр. на конзолата ? Нулирай ги например както са били.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Pig написа:

А пробва ли сега както си настроил тв. на "игрален режим" да пробваш с различни настр. на конзолата ?

За съжаление пробвах и не стана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

За съжаление пробвах и не стана. 

Отиваш в първия магазин за телевизори и си взимаш на изплащане, даже без първоначална вноска да даваш.

Аз това щях да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDMI кабелите, с които опитваш коя версия са 1.2 ;1.3; 1.4 ;2.0?

Може да звучи глупаво но ако не си опитвал с по стара и нова версия на кабела.

HOW TO FIX PS4 NO VIDEO SIGNAL BLACK SCREEN HDMI RESOLUTION RESET

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.01.2020 г. в 17:10, oic написа:

HDMI кабелите, с които опитваш коя версия са 1.2 ;1.3; 1.4 ;2.0?

Може да звучи глупаво но ако не си опитвал с по стара и нова версия на кабела.

HOW TO FIX PS4 NO VIDEO SIGNAL BLACK SCREEN HDMI RESOLUTION RESET

Не бях чувал, че имат версии. Имам 3 кабела, но не знам как да разбера коя версия са, нищо не пише на тях. Има ли начин да разбера версията на даден кабел? Сигурно ми трябва някоя по стара версия кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Не бях чувал, че имат версии. Имам 3 кабела, но не знам как да разбера коя версия са, нищо не пише на тях. Има ли начин да разбера версията на даден кабел? Сигурно ми трябва някоя по стара версия кабел.

Ако знаеш марката и модела на кабела, проверяваш в Интернет. стига да не са измислен бранд или no name( трябва да се избягват)

Като пише High Speed HDMI cable,  по вероятно да са 2.0 или по висока.

По принцип HDMI 2.0/2.1 са за 4K сигнал.

HDMI 1.4/1.3 са перфектни за 1080p

Но са и обратно съвместими, така че не би трябвало да е проблем в повечето случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

С оригиналния кабел от комплекта не би трябвало да има никакви проблеми.

Все си мисля че досега си изчерпал вариантите за разрешаване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, oic написа:

Ако знаеш марката и модела на кабела, проверяваш в Интернет. стига да не са измислен бранд или no name( трябва да се избягват)

Като пише High Speed HDMI cable,  по вероятно да са 2.0 или по висока.

По принцип HDMI 2.0/2.1 са за 4K сигнал.

HDMI 1.4/1.3 са перфектни за 1080p

Но са и обратно съвместими, така че не би трябвало да е проблем в повечето случаи.

На всички мои кабели пише High Speed HDMI cable . Значи ми се иска да пробвам с кабел, който е по скара версия. Как мога да различа такъв кабел? Пише ли нещо на него?  

преди 29 минути, Pig написа:

С оригиналния кабел от комплекта не би трябвало да има никакви проблеми.

Все си мисля че досега си изчерпал вариантите за разрешаване на проблема.

За съжаление оригиналния кабел от комплетка не става с този телевизор. Иначе с другия телевизор и с монитора си тръгва веднага. Пробвам каквото и да дойде като вариант за да подкарам проблемния Philips.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Светослав Йорданов Кирилов написа:

За съжаление оригиналния кабел от комплетка не става с този телевизор. Иначе с другия телевизор и с монитора си тръгва веднага. 

Виж някакъв преходник за да стане с оригиналния кабел.  Може би проблема е това.

Доста китайски стандарт е този Филипс за да няма стандартна големина на отворите за HDMI 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Pig написа:

Виж някакъв преходник за да стане с оригиналния кабел.  Може би проблема е това.

Доста китайски стандарт е този Филипс за да няма стандартна големина на отворите за HDMI 

Точно това си мислих .. дали няма някакъв преходник към който чрез Hdmi кабел да свържа playstationa и след това от преходника към телевизора. Някакси този преходник да оправи сигнала. Гледах в интернет някакви такива но не знам кои би свършил някаква работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Точно това си мислих .. дали няма някакъв преходник към който чрез Hdmi кабел да свържа playstationa и след това от преходника към телевизора. Някакси този преходник да оправи сигнала. Гледах в интернет някакви такива но не знам кои би свършил някаква работа.

Стандарта на HDMI отвора на телевизора не е нормален.

А досега какъв HDMI кабел си вкл. от конзолата към телевизора ? С него отиваш в магазина и търсиш същия размер преходник от едната страна а от другата трябва да е стандартна големина за да влезе оригиналния кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pig написа:

Стандарта на HDMI отвора на телевизора не е нормален.

А досега какъв HDMI кабел си вкл. от конзолата към телевизора ? С него отиваш в магазина и търсиш същия размер преходник от едната страна а от другата трябва да е стандартна големина за да влезе оригиналния кабел.

Интерестното е, че от приемника на цифровата телевизия на Виваком към телевизора свързвам същия HDMI кабел както от playstationa към телевизора. Вивакома работи ама playstationa не ... затова си мисля, че размерите на HDMI портовете са едни и същи и са ок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Светослав Йорданов Кирилов написа:

Интерестното е, че от приемника на цифровата телевизия на Виваком към телевизора свързвам същия HDMI кабел както от playstationa към телевизора. Вивакома работи ама playstationa не ... затова си мисля, че размерите на HDMI портовете са едни и същи и са ок. 

на 18.01.2020 г. в 19:27, Светослав Йорданов Кирилов написа:

За съжаление оригиналния кабел от комплетка не става с този телевизор. 

Кое последно е вярно ? Така написано как да го разбера !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vampire_123
      Здравейте, реших покрай коледа да се сдобия с конзола и съм се спрял по конкретно на Playstation 4. Въпроса ми е какъв точно да си взема понеже съм с ограничен бюджет и съм се спрял на втора употреба. Има ли разлика между PS4 и PS4 slim освен в размера, и има ли партиди който греят или създават други неприятни проблеми. Бюджета ми е около 450лв. Дайте ми съвет кое ще е по-добре за втора употреба конзола, приемам мнение и за Xbox One. Вариант за нова също не се отхвърля ако при втора употреба рисковете са големи.
  • Дарение

• Добави ново...