Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

goodly

Проблем с Power botton и reset windows 10 Pro

Препоръчан отговор

Здр.

Имам проблем със изкл. от power бутона на кутията като го натисна един път изгасва само монитора но перката на процесора не спира което ще рече според мен че пц-то не се е изключило. Изчаквах го дълго време но не.Когато поискам да го вкл. от клавиатурата и от мишката пробвам не става, също така и от power бутона също неиска с еднократно натискане. Трябва да го изкл. напълно като задържа power бутона и да го вкл. на ново. Когато ползвам ресет бутончето ресва се но първо изкл. на цяло изгасва пц-то и тогава след 3,4 сек се включва.

Дъно: asrock h310cm-dvs 

PSU: MAX POWER 7 S500 PWR 500W

CPU: Intel pentium Gold G5400

Windows 10 Pro 64bit.

Ще кача още снимки след 10 мин.

Problem PWR.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш опцията fast startup https://help.uaudio.com/hc/en-us/articles/213195423-How-To-Disable-Fast-Startup-in-Windows-10

За да зареди по-бързо windowsa прави някакви записи на диска, но често се случва след това да "забрави" да изключи компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и настройките в BIOS, също провери дали си инсталирал всичко нужни драйвери за windows за тази дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-Постави текста в стартирана с админски права конзола (cmd)
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub\HubG" /f /v "DisableOnSoftRemove" /t REG_DWORD /d 1
и натисни Enter.
Рестартирай машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ined пробвах и нямаше резултат.

За биоса нз какви настройки да видя точно. Мисля че всички драйвъри са на лице чипсет видео и аудио са инсталирани.

DarkEdge с удоволствие бих изпълних тази команда но не съм близо до този компютър, понеже не е мой а на приятел и нямам голяма възможност да стигам до него освен през програма за здвояване през която да влизам в пц-то му.

20200112_140048.jpg

20200112_140320.jpg

20200112_140457.jpg

20200112_140521.jpg

Редактирано от goodly
Забравих (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, goodly написа:

DarkEdge с удоволствие бих изпълних тази команда но не съм близо до този компютър, понеже не е мой а на приятел и нямам голяма възможност да стигам до него освен през програма за здвояване през която да влизам в пц-то му.

През всяка програма за отдалечен достъп можеш да изпълниш командата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge още не съм му пратил програма за достъп но след тази стъпка какво да правя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...