Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, интернет оператора ми е Optisprint и съм с Динамично ИП, но не е възможно, поне така ми казаха като им писах.. Та доста често ме заплашват, и ме DDOS-ват и искам да си сменя ип-то. Възмоно ли е да се случи това, като изключим VPN, защото хората вече ми имат IP-то и не ми върши работа да го крия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друго IP бил ли си скоро?

Ако се разкачиш от мрежата за 24 часа отново ли получаваш същия адрес?

Заплашват? С какво, кой, защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

С друго IP бил ли си скоро?

Ако се разкачиш от мрежата за 24 часа отново ли получаваш същия адрес?

Заплашват? С какво, кой, защо?

Не съм бил с друго IP от както преминах на този доставчик. 

Не съм пробвал да се разкача за 24 часа (Когато е имало технически проблем се е случвало), но не е променяно.

Ами така да се каже хора без живот, които са купили машини и избиват комплекси, защо, не знам.. За кеф сигурно..

преди 13 минути, amiam написа:

Доставчика може да ти смени IP-то.

Ама не ги питай, ами им го искай.

След като им исках, получих следния отговор

Screenshot_6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Nqkoisi123 написа:

и ме DDOS-ват

По-конкретно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Vania2 написа:

По-конкретно?

Спират ми интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ново ип и толкоз няма да им се обясняваш в любов . А и този доставчик няма ли защити  да го засекът .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Nqkoisi123 написа:

Спират ми интернета.

Хората са ти написали ясно. Ако става дума за умишлени атаки, виж си логовете от рутера и ако тези атаки са наистина такива, а не проблемис твоята машина, ISP ще вземе мерки, ако в възможно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи им, че ще ги викаш всеки път в който ти спре интернета заради атака. Не вярвам да им хареса да се разхождат повече от 1-2 пъти ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nqkoisi123 написа:

Здравейте, интернет оператора ми е Optisprint и съм с Динамично ИП, но не е възможно, поне така ми казаха като им писах.. Та доста често ме заплашват, и ме DDOS-ват и искам да си сменя ип-то. Възмоно ли е да се случи това, като изключим VPN, защото хората вече ми имат IP-то и не ми върши работа да го крия. 

Защо ми се струва ,че е обратното? Опти спринт не бяха ли със статични ай пи адреси?

https://www.sprint-bg.net/pleven/int_view/20

Реален статичен IP адрес    yes.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, nikssi написа:

Защо ми се струва ,че е обратното? Опти спринт не бяха ли със статични ай пи адреси?

https://www.sprint-bg.net/pleven/int_view/20

Реален статичен IP адрес    yes.png

Не знам, това получих когато ги попитах.

Screenshot_6.png

преди 25 минути, street racer написа:

Хората са ти написали ясно. Ако става дума за умишлени атаки, виж си логовете от рутера и ако тези атаки са наистина такива, а не проблемис твоята машина, ISP ще вземе мерки, ако в възможно

A къде точно се намират тези логове? С рутер TP Link съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, street racer написа:

виж си логовете от рутера

Хм...

Ако наистина ти спират нета, то поразузнай аджеба какво по-конкретно правят. Най-вероятно си раздразнил пишлегари. Продължавай да го правиш, а преди това свържи директно една линукс машина (или я сложи в DMZ) на рутера. После с tcpdump гепи всички пакети и анализирай. Така ще имаш пълна информация кой какво от къде и как прави. Да докажеш на доставчика  и не само. Ако е зле премислен флууд, може да отвърнеш ;) Ако е от ботнет, имаш по-сериозен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не поискаш от интернет доставчика да си провери връзката до теб, да не се окаже че има технически проблем и никой не те атакува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Nqkoisi123 написа:

Screenshot_6.png

Ако рутера е техен да ви сменят мак адреса или може да си вземете друг и им се обадете да променят мак адреса с този на новия рутер. Като техен абонат може да искате да дойде човек от фирмата и да прегледа логовете на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде са логовете на рутер, тип пичевъшка, за приети/изпратени пакети? Рутер с памет 32 или 64МБ памет ще пази логове... То с 300 зора има няколко системни само, ти логове за пакети..

Всъшност, може да си наблюдаваш трафика и с Wireshark под Windows, но е адски много нежелателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Nqkoisi123 написа:

Screenshot_6.png

A къде точно се намират тези логове? С рутер TP Link съм.

Забрави...със сапунерка няма начин

А как разбра, че става дума за DDoS атака и към какви ислуги е е? Да не се окаже, че компа ти е пълен с бацили, като аптека с витамини? 

Как точно те заплашват, кой, от къде?

Каво ip има на wan порта на рутера и съответно, с какво излизаш, като публично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...