Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Детелин Василев Кирчев

Спирала поддръжката на Уин 7 - ОК и какво правим после?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте , 
Спирала поддръжката на Уин 7 , ОК , и какво правим после ? 
Така беше и с Уин 95 , 98 , 98se, .........2000 , NT ........
сега със 7 
ииии само 10 ли ще ползваме на по-старите машини ? 
Двуядрена машина 8500 - 2х3,20 и 12 кеш в процесора - лети на Уин 7 
Да я хвърля ли ? 
Знаете ли до кога може да ползваме Уин 7 ? 
Или просто не е желателно май , а ??? 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 ще спре, когато програмите, с които работи спрат да го използват. И когато това стане ще изхвърляш старите машини, освен ако се използват за специфични нужди. Целта на Майкрософт е да спре всички версии на Windows и да остане 10. Сега колко е добря няма да споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискат ги службите, но ние не се даваме.

Все още ловя бас, че поддръжката няма да спре! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запознайте се с МДЛ форума. Повече няма какво да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, JKirilov написа:

Натискат ги службите, но ние не се даваме.

Все още ловя бас, че поддръжката няма да спре! ;)

Няма да спре, да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не се спира поддръжката на Windows 7 изобщо! Спира се безплатната поддръжка!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Знаете ли до кога може да ползваме Уин 7 ? 
Или просто не е желателно май , а ??? 

Можеш да го ползваш колкото искаш, докато програмите ти са съвместими с него. Това, че спира поддръжката, означава само, че няма да имаш ъпдейти, и че новият софтуер може да няма съвместимост.

От друга страна, машина, която лети с Windows 7, ще се държи добре и с 10-ка. Личен опит.

Пък ако не - има и Linux-и, нелоши и безплатни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зае** поддръжката, важно е кога ще спрат подръжката на 7-цата браузърите. М$ са я изоставили отдавна и още е на IE11, но от google обещават че chrome за 7-ца ще има най-малкото до лятото на 2021

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ined написа:

най-малкото до лятото на 2021

поне 18 месеца след спирането на Win 7
https://cloud.google.com/blog/products/chrome-enterprise/how-chrome-is-helping-enterprises-still-using-windows-7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мигрираме към алтернативна ОС. За ежедневни нужди Линукс/БСД си е перфектен. А и не го ловят вируси и подобна смрад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Крематориум написа:

За ежедневни нужди Линукс/БСД си е перфектен. А и не го ловят вируси и подобна смрад.

Аман от фенщина :mad: . А к'во правим, ако ежедневните ни нужди включват работа с програми, които ги няма за Linux/BSD?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои програми ги няма ? Браузър ли няма. Мейл клиенти ли няма. Силно се съмнявам някой да ползва фотошоп и аутокад на професионално ниво и да си ги е платил. Шансът е доста малък , а и има доста добре развит емулатор за такива случаи. Дори   League of legend   може да се играе.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пример: Моите ежедневни нужди включват обработка на снимки с Adobe Lightroom. Софтуерът няма пълноценен аналог при Linux (просто няма, точка по въпроса). Стартирал съм го под емулатор, но понеже изисква много ресурси, сече, сякаш са ми подменили i5-ицата със Celeron отпреди 10 години. Не става.

Софтуерът ми за електронен подпис също работи само през Windows, и то с определени браузъри. Не успях да го подкарам през Linux.

И т.н.

Няма лошо да ползваш Linux и да го харесваш, ама хайде не го ври във всяка тема, става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Двуядрена машина 8500 - 2х3,20 и 12 кеш в процесора

Искам да видя снимка от CPU-Z.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/33911/intel-core-2-duo-processor-e8500-6m-cache-3-16-ghz-1333-mhz-fsb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми е тая дали  я спират поддръжката и без това не съм почитател на ъпдейтите им .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Здравейте , 
Спирала поддръжката на Уин 7 , ОК , и какво правим после ? 

E па на моя легален Уин 7 микромеките му я спряха преди години още, щото аз бях спрял цяла година апдейтите и те през това време били пуснали нещо да се сваля, което не съм свалил навреме и така. Значи моят не е апдейтван от години вече и си работи с Фотошопа на него и други програми дето ги имам.
Кво ми пука че нямало поддръжка ?
Аз не го пускам да ходи из Интернет на сайтове различни от и-мейла ми и за прогнозата за времето.
А и това му се случва доста рядко, щото просто си ползвам безплатния и безвреден безвирусен Линукс Минт на същия компютър на отделен твърд диск. Тази седмица си купих още два двърди диска по 12 евро парчето от немския амазон. И съм шапка на тояга.
Вчера пуснах чисто нов компютър на една съседка с Уин 10 на него и ... леле господи боже света богородице ... не мога да разбера къде са му програмите бе, ха ха ха ... те микромеките направили магазин даже да си купуваш от тях 100 допълнителни програми и ги кръстили сега приложения, не били повече софтуери, брей имат ни за дойни крави и това си е.
Викам на госпожата да даде едно DVD да ѝ пусна едно филмче да гледа да се радва, щото още няма интернет, па то не тръгва, таи се като пръдня у гащи. Трябвало да си купи приложение, кеф !
А пък и имаше на руски, ама нямаше да го сложа да ѝ е на български Уин 10, тия нас ни броят за втора ръка хора. Ще се мъчи на френски горката, така е с легален Уин 10 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Крематориум написа:

Кои програми ги няма ? Браузър ли няма. Мейл клиенти ли няма. Силно се съмнявам някой да ползва фотошоп и аутокад на професионално ниво и да си ги е платил. Шансът е доста малък , а и има доста добре развит емулатор за такива случаи. Дори   League of legend   може да се играе.  

За ежедневни нужни може и да става, но за специфични като моите не става. Аз като ползвам програми за видеообработка (да, знам, че има и за Linux - OpenShot, KDEnlive и прочие), но не вършат работа, защото в офиса работим с конкретен софтуер и трябва да ползвам него за да са съвместими проектите да мога да си ги работя и от нас. Емулатор не е адекватно предложение за сериозна работа, а по-скоро нещо да се тества за малко. Игрите пък въобще няма да ги коментирам дори Линукс доста да е дръпнал в тази посока.

И да, по-сигурен е, но пак зависи кой как си е конфигурирал системата. Аз вирус не съм хващал от 2009-та може би, когато тествах Rogue приложения за Malwarebytes. Дори не помня под Windows 95 и 98SE да съм хващал. Още помня примитивния интерфейс на Norton-чо тогава ама това са подробности.

Иначе е факт, че чат-пат ползвам и съм ползвал и ще ползвам Linux дистрота за почистване на заразени Windows системи като xPud например. Тъй че и за него съм намерил място в инвентара. Ама всеки да ползва каквото му е кеф. Доста познати си ползват и Mac, защото и те са ок и съвместими основно със софтуера на Adobe (нищо че за Mac има и FinalCut).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца

Това, че ти нямаш елементарни познания за работа с ОС, не означава, че не е направена както трябва. Нещо като не ти е ясно, има гугъл. Също не е ясно и каква версия си инсталирал на windows 10, ако е някоя орязана N, без media player, е нормално да не можеш да пуснеш DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Аман от фенщина :mad: . А к'во правим, ако ежедневните ни нужди включват работа с програми, които ги няма за Linux/BSD?...

Еми ползваш и Уиндоус ама само за тези програми, близко е до акъла.

преди 1 минута, Raze написа:

Това, че ти нямаш елементарни познания за работа с ОС, не означава, че не е направена както трябва. Нещо като не ти е ясно, има гугъл. Също не е ясно и каква версия си инсталирал на windows 10, ако е някоя орязана N, без media player, е нормално да не можеш да пуснеш DVD.

Нищо не съм инсталирал аз бе, чисто нов компютър за 500 евро четириядрен с преинсталирн Уин 10 в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Близко е до акъла, че и ако времето прекарано в нея на ден е 80% би било по-рентабилно да си ползва Win и да превключва чат-пат ако му се наложи да ползва Linux, а не да си усложнява живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

За ежедневни нужни може и да става, но за специфични като моите не става.

А истината е, че масовият потребител просто няма нужда от специфични професионални софтуери като тебе.
Трябва си поне по един Уин 10 на семейство, да има за зор заман и за обща култура да се не чудят после децата у даскалото какво е това животно Уиндоус.
Ама ежедневното му ползване вкъщи просто не е задължително от всички членове на семейството.
Ние го имаме на лаптопче Уин 10 и не го ползваме, забучил съм му една флашка с инсталиран Андроид х86 на лаптопчето и така си стои от няколко седмици. Като ни потрябва, еми имаме го и Уин 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Белгиеца написа:

Еми аз така и правя :) . Опитвам се да налея малко акъл и на другите. Ама - май наливам в пробит съд, изтича и не задържа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Белгиеца написа:

А истината е, че масовият потребител просто няма нужда от специфични професионални софтуери като тебе.
Трябва си поне по един Уин 10 на семейство, да има за зор заман и за обща култура да се не чудят после децата у даскалото какво е това животно Уиндоус.
Ама ежедневното му ползване вкъщи просто не е задължително от всички членове нап семейството.
Ние го имаме на лаптопче Уин 10 и не го ползваме, забучил съм му една флашка с инсталиран Андроид х86 на лаптопчето и така си стои от няколко седмици. Като ни потрябва, еми имаме го и Уин 10.

Като почнете с Емо да ми говорите от устата на масовия потребител и ми става лошо. Няма как да знаете на кой какво му трябва дори да се сблъсквате всеки ден с начинаещи потребители. Всеки може да се реши на по-късен етап да се развива в дадена посока. Затова се нарича и персонален компютър - за да покрива персонални нужди. Пък като иска всеки да си купи 3 системи с три различни ОС или да си направи на една мулти-буут все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е да спре поддръжката. Така е при всяка една версия на Windows. Реално  ако имаше поддръжка на всички версии на тази операционна система това щеше да излезе скъпо за Microsoft. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Като почнете с Емо да ми говорите от устата на масовия потребител и ми става лошо. 

На мен пък ми ставаше лошо, докато жена ми ползваше Уиндоуси.
Все пусне по нещо да се самоинсталира, да трябва да го махам после.
Сега просто не знам съседката как ще се справя с автоматичните апдейти на Уиндоус 10.
Като ѝ излезне надпис "системата се обновява не спирайте компютъра от тока" а тя го спре щото има час при доктора, после кой ще вика че е повреден компютъра ... не знам !
При първото му прецакване на Уин 10 на съседката ще ѝ предложа да форматирам диска и да няма повече Уиндоус на компютъра ѝ, щото тя няма акъл да го разучава и ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...