Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с флашката си:

Флашката работеше правилно. Реших да си кача едни файлове на нея и посредата на качването спря ми да качва файлове, даваше някаква грешка, сякаш 1 определен файл не може да се качи и цъках скип, уж да избегна проблема, но то беше на следващия и следващия ... Спрях процеса и реших да форматирам флашката по default предложенията. След това взе да ми дава грешка: write protect, не мога нищо да кача на нея нито да сваля, нито да я форматирам отново. Пробвах всякакви решения, които пише в интернет, дори изтеглих и програма(AOMEI Partition Assistant Standard Edition 8.6), с която да форматирам флашката, но пак без успех.

Ако някой знае другите решения за проблема, освен тези в интернет: с regedit-ра; командера, моля да помогне :)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умряла е. Ако има гаранция я връщай за смяна на търговеца, ако не - хвърляш я и си купуваш нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Умряла е. Ако има гаранция я връщай за смяна на търговеца, ако не - хвърляш я и си купуваш нова.

Добре, много благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай това.

Успех!

п.п. Дано не ти даде, че флашката е с нулев капацитет ... защото тогава е много по-сложно и даже бих казал, че не си заслужава, защото вече са някакви малки пари тези флашки ...

В действителност прегледай това, мисля, че имаше команда за махане на въпросната защита, ако е останала читава флашката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ДИоNД написа:

Пробвай това.

Успех!

п.п. Дано не ти даде, че флашката е с нулев капацитет ... защото тогава е много по-сложно и даже бих казал, че не си заслужава, защото вече са някакви малки пари тези флашки ...

В действителност прегледай това, мисля, че имаше команда за махане на въпросната защита, ако е останала читава флашката

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката да няма случайно някой копче което да плъзнеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Eclipse2G написа:

И на мен ми хрумна същото да не би да е пусната защитата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

не няма ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-долу е една флашка за боклука. Дай да видим това:

no media.png

а така изглежда под Убунто:

no media1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.01.2020 г. в 6:49, ДИоNД написа:

По-долу е една флашка за боклука. Дай да видим това:

no media.png

image.png.91d32de941f8e4e31ae849481d57e185.png

Това:

Но всеки път, когато я включа в компютъра иска да се форматира..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, salfie написа:

Това:

Махни го това Yes ...  на Current Read-only State с diskpart ... и виж после ...

Определено ще се получи според мен ... синтаксиса за момента не ще ти дам ... помисли малко ... за да разбереш нещо поне ... ако не стане ... в по късен мой пост ще ти кажа как става ...

п.п. По-важното е сам да го разбереш от къде става ...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай тези команди:

887055_fr.jpg

На мен преди време ми помогнаха да си възстановя две мемори карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, ДИоNД написа:

Махни го това Yes ...  на Current Read-only State с diskpart ... и виж после ...

Определено ще се получи според мен ... синтаксиса за момента не ще ти дам ... помисли малко ... за да разбереш нещо поне ... ако не стане ... в по късен мой пост ще ти кажа как става ...

п.п. По-важното е сам да го разбереш от къде става ...

Успех!

Благодаря, но пробвах няколко начин да го оправя и не се получи..

преди 46 минути, RudeBoy написа:

Я пробвай тези команди:

887055_fr.jpg

На мен преди време ми помогнаха да си възстановя две мемори карти.

пробвах ги вече, не стана, но благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

и аз имах една такава флашка, дето работеше само докато е включена
форматиране, записване на информация, стартиране на програма от флашката и тънъ
при изключване, цялата информация се загубваше и се започваше от начало...форматиране и тънъ
ами, фърлих я и си купих друга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, salfie написа:

пробвах ги вече, не стана, но благодаря все пак

Ми ... помисли ... сега съм пиян ... т.е. няма да ти дам готово решение ... хм ... след този твой пост вече загубих желание ...

Защо, а?!

преди 1 час, дръндю написа:

ами, фърлих я и си купих друга

Другия път Дънди ... хм ... я хвърляй де аз "тараша" насред бонища, то я по-циганин от тебе бате, шото не крадя, а се възползвам от отпадъка@ мяу .. :)

Та, не ти казвам къде ми е бонището, където аз не крадя жица, а те мангали ми я носят за без пари ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@salfie

Първо пробвай това:

Readonly.png

п.п. После ако се наложи Clean, Format  и т.н. Просто напиши Help и виж инструментите в diskpart ... 

Внимавай: Диска на флашката трябва да е избран!

Успех!

п.п. Това се прави с администраторски права!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ДИоNД написа:

@salfie

Първо пробвай това:

Readonly.png

п.п. После ако се наложи Clean, Format  и т.н. Просто напиши Help и виж инструментите в diskpart ... 

Внимавай: Диска на флашката трябва да е избран!

Успех!

п.п. Това се прави с администраторски права!

image.png.6f7ad8e5a357b354d7fbb49263d64d20.png

и това съм пробвал, но не стана .. благодаря ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,
      Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
      С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
      Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.
      Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
      Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
      А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.
      Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.
      ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

• от Илиан Димов
      Добър вечер.От днес съм собственик на SONY KD-43XF7596.Монтирах го.Вивакома си тръгна и тв си имаме.Имах мерак да сваля и да гледам филм.Свалих аз един филм .avi качих го на флашката  и след като я пъхнах нищо не се случи.Флашката е 4гб и формат fat32 тв-то обаче не я намира, форматирах я после на Ntfs ли какво беше там пак не ще.После на exFist нещо си.Пъхам и излизана телевизора че го засича но файловете вътре не ги намира.Пробвах директно от лаптопа с hdmi кабел , но не мога да направя връзката. Hp е лаптопа.Пробвах да се свържа и с телефона пак не успях.Някакви идей? Ръководства?
    • от leonsanchesss
      Здравейте хора проблема е следният инсталирах си  драйверите за usb-връзка (всичко точно) след което реших да ги инсталирам и за wifi-връзка при което нещо не се получи (явно съм объркал нещо) и решиш да ги деинсталирам и инсталирам наново с usb-връзка отново (принтера си работи както трябва) но лампичката за wifi не спира да свети (явно се свързва към wifi) има ли начин да се премахне това.Моделът на устройството е HL-1223WE.
    • от Krasimir Cwetanow
      здравейте имам следния проблем. флашката е 64гб san disk всичките ми снимки са на нея, работя с лаптоп операционата система е win 10. какво става- слагам флашката в лаптопа той издава звук че флашката е свързана дори излиза и в моя компютър, когато тръгна да отварям флашката просто не ми дава забива всичко , когато я изкарам и лаптопа се оправя . Сложих флашката на телевизора да я пробвам там и тръгна излезнаха всички снимки , пробвах на друг компютър и пак не стана моля за помощ
    • от bumblebee
      Опитвам се да копирам 7 гб. файл в една флашка, която има около 14 гб. свободно място - не стана. Пробвах с формат и прочие на NTFS дава грешка, както и да е - пробвам с друга (64 гб.), на която имаше около 6 гб. свободни, изписа ми че ми трябва още поне 1 гб и малко да събера файла - окей, изтрих малко неща - сега има около 10 гб. свободни, но все още ми изписва, че няма място...
      Нещо системата ли ми е прецакана или...?
  • Дарение

• Добави ново...