Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бисер Петков

Windows 10 не позволява асоцииране на приложение за магнит линкове

Препоръчан отговор

Влизам в настройки - Приложения по подразбиране - Избор на приложения по протокол - отивам на Magnet и ме праща в магазина, а имам инсталиран торент клиент. Даже го смених на скоро от Bitcomet на qBittorent и пак не става. Това е само на един от всичките ми компютри. Как да го оправя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като влезеш торент клиента и направи проверка за торент програма по подразбиране?

Виж как изглежда .reg файл за асоцииране на D:\uTorrent\uTorrent.exe :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Magnet\shell\open\command]
@="\"D:\\uTorrent\\uTorrent.exe\" \"%1\" /SHELLASSOC"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Magnet\shell\open\command]
@="\"D:\\uTorrent\\uTorrent.exe\" \"%1\" /SHELLASSOC"

Така изглежда от команден ред с админски права:

reg add "HKCR\Magnet\shell\open\command" /f /ve /t REG_SZ /d "\"D:\uTorrent\uTorrent.exe\" \"%%1\" /SHELLASSOC"
reg add "HKCU\Software\Classes\Magnet\shell\open\command" /f /ve /t REG_SZ /d "\"D:\uTorrent\uTorrent.exe\" \"%%1\" /SHELLASSOC"

Редактирай си пътищата да съответстват на пътя до изпълнимия файл на твоя клиент

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега проверих. Всичко е наред в регистри едитора, както и в торент клиента.

1636480831_.JPG.e0af9d0b5db965b45616999f2a566231.JPG

През браузърите обаче излиза съобщение, че не може да сe отвори връзката понеже системата не посочвала приложение за протокола Magnet. Ето пример с Опера:

1996960937_.JPG.69a89292cfcf812db4e2292f30e424ae.JPG

Същото е и с Мозила, Яндекс и Интернет експлорер.

2068385737_.jpg.f69ba4147a0fea6af9396c7ae71de7c8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тт.JPG

Това къде е ?
HKCR\Magnet
или
HKCU\Software\Classes\Magnet

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да сваляш и по класическия начин - с торент файл. Като никой не сийдва откъде ще го свалиш? Че и скорост ще искаш . . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и без асоцииране да се стартира операцията - в браузъра десен клик по линка на магнита или ако не се разпознава като линк се маркира целия низ от magnet: до края, копира се и в торент клиента се стартира торент от линк. Там се поставя копираното и магнитът се възприема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

...

Това къде е ?
HKCR\Magnet
или
HKCU\Software\Classes\Magnet

И на двете места е така. За това качих само един скрийншот.

преди 6 часа, DarkEdge написа:

Може и без асоцииране да се стартира операцията - в браузъра десен клик по линка на магнита или ако не се разпознава като линк се маркира целия низ от magnet: до края, копира се и в торент клиента се стартира торент от линк. Там се поставя копираното и магнитът се възприема.

С Мозила да, но с Опера не става. Пробвал съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Бисер Петков написа:

с Опера не става.

Това не казва нищо! Магнитните линкове не са линкове, не може да се маркира текстът?
Все пак не сме ясновидци и за да може да сме полезни, е добре да споделяш с повече писане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.01.2020 г. в 1:02, DarkEdge написа:

Това не казва нищо! Магнитните линкове не са линкове, не може да се маркира текстът?
Все пак не сме ясновидци и за да може да сме полезни, е добре да споделяш с повече писане.

Не маркирам текст. Десен клик върху магнет линка, копиране адреса на връзката. Поставяне в нов таб в Опера нищо не се случва освен показания по-горе скрийншот. А в Мозила след поставяне и зареждане се променя на истинският магнет линк, който работи после след копиране и поставяне в qBittorent. Иначе Мозила отваря празна страница.  Директно копираният линк на магнет връзката не работи в qBittorent ако не направя гимнастиката с Мозила, за да се промени късият линк започващ с http:// с истинският магнет линк започващ с magnet:

Четох във форума на Майкрософт, че проблема се решавал като се изтрият ключовете в регистъра. След това от торент клиента се задава наново асоцииране на торент файлове и магнет линкове, като се зададе и към браузърите. Но не знам как точно да го направя. Тук ще ми е нужна вашата помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Бисер Петков написа:

Десен клик върху магнет линка, копиране адреса на връзката.

това защо го правиш?
ляв клик и ти се отваря приложението по подразбиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Бисер Петков написа:

Десен клик върху магнет линка, копиране адреса на връзката.

Отваряш не нов раздел в браузъра, а отваряш торенит клиента. И в него стартираш нов магнит от линк. Където поставяш копирания символен низ magnet...
Явно има нещо оплескано в ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предложение:

Махни всички налични торент клиенти. Почисти регистрите след тях.

Инсталирай си Transmisslion. Той е много приличен клиент, в момента го ползвам и на Windows, и на Linux. Опитай след това да отвориш magnet линк директно от Оpera, да видим дали ще го разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

това защо го правиш?
ляв клик и ти се отваря приложението по подразбиране

По-горе съм написал защо.

преди 28 минути, DarkEdge написа:

Явно има нещо оплескано в ОС.

Със сигурност. Явно ще си правя гимнастиката през Мозила.

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Имам предложение:

Махни всички налични торент клиенти. Почисти регистрите след тях.

Инсталирай си Transmisslion. Той е много приличен клиент, в момента го ползвам и на Windows, и на Linux. Опитай след това да отвориш magnet линк директно от Оpera, да видим дали ще го разпознае.

Съгласен съм, но не знам как да почистя регистрите. Ако кажеш как да го направя ще опитам с Трансмишън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има най-различни "чистачки". Пробвай със CCleaner, трябва да е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано няма други странични (д)ефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...