Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравей те :) закупих си лап-топ втора ръка от заложна къща ,прейнсталирах windowsa и му инсталирах win7 X64 всичко е ок с останалите драйвъри които ги истеглих от сайта на асус но само тези за аудио-то не тръгват и нетръгват..  модела на лап-топа е Asus U31SD , ще прикача снимки на грешката която ми дава когато инсталирам драйвъра и снимка на модела който явно ми трябва ако някой има някакви идей нека сподели :) Благодаря ви

1.png

2.png

3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са два драйвера.

Version V6.0.1.6505 2011/12/12

105.52 MBytes

Realtek Audio Driver

Version V6.0.1.6318 2011/03/16
89.98 MBytes

https://www.asus.com/Laptops/U31SD/HelpDesk_Download/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да му инсталираш Windows 8.1 (щом има драйвери за нея)

Поддръжката на Windows 7 привърши, съответно ще се превърне  незащитена ОС и бавно, ще спират да излизат нови версии на познатите програми.

Относно темата: Опита ли с драйвера от линк във графата Audio

Да не си пропуснал някой друг драйвер за чипсета/Chipset например.

Имаш ли други липсващи драйвери от Диспечера на Устройствата?

Редакция; ако инсталираш драйверите "ударно" (без рестарт). Направи един и опитай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oic , първото нещо което опитах беше това да ги изтегля от сайта на асус както си ми пратил линк но нестава и ми дава грешка-та която съм снимал.. шанса какъв е ако е сложа 8ца да се оправи? преди това сложих 10-ка но пак същия проблем и затова реших да сложа 7-ца но уви..

нестава и с драйвъра на Alex&Vanko ..пак същата грешка някакви идей и линкове други ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога свирел ли е този лаптоп?

Ако имате опит с live linux пробвайте там какво се случва.

Дайте hardware id на всичко което е с жълта удивителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

готово но ми дава това и след това опитах да инсталирам аудио-то на ново но не става пак същата грешка..

4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах първо за чипсета и след това за аудио-то но ми дава тази грешка: Run C:\Program Files (x86)\Realtek\Audio\ASF3GUI\ (asus SonicFocus 3.0 GUI) failed, иначе да свиреше преди да го прейнсталирам 

6.png

7.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с драйвера за звука директно от сайта на Realtek:

Инсталираш r2.82 (за 64 bit OS- предполазагм си с следния..)

Да не използваш някой орязан Windows 7. гледай да е MSDN (независимо от версията)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариант за звука е външна звукова карта на USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в BIOS да не е забранен там аудио контролерът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук предлагат странно решение, ако знаеш за какво става въпрос и ти се занимава, можеш да прочетеш и да пробваш:

https://www.tenforums.com/sound-audio/10067-realtek-hd-audio-non-sound-after-win-10-upgrade-5.html

Пробвай и да деинсталираш с десен бутон от device manager проблемния драйвер и след това дай на windows да го инсталира автоматично от интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Djoni Ivanov написа:

закупих си лап-топ втора ръка от заложна къща

Ти си мазохист !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията , проблема го реших  както ме посъветва DarkEdge да проверя в BIOS дали ми е забранен аудио контролерът и се оказа че беше забранен.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на Bluetooth контролерът какъв му е проблемът? Какво пише в описанието на проблема?

преди 1 час, adersa написа:

Ти си мазохист !

А ти няма ли да спреш да плющиш офтопици по технически теми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, да дадеш на потребителите възможност да disble-нат звуковата карта от bios-а е несъмнено интересно инженерно решение от страна на asus. и все пак, някак си от само себи си изникват едни такива въпроси: 'що пък точно са избрали звуковата карта да може да се изключва от bios-а, а не да речем мрежовата или някой друг device?'

то ясно, че bios-ът на asus си е firmware на asus и респк. фирмена тайна и т.н. и ако искат могат да направят bios-а да мяука като котенце, обаче все пак ...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, kolon написа:

да дадеш на потребителите възможност да disble-нат звуковата карта от bios-а е несъмнено интересно инженерно решение

Почти масова практика  да могат да се изключват в BIOS интегрирани хардуерни компоненти - звук, жична, безжична мрежа.
По-скоро липсата на тази възможност е признак на орязана функционалност на дадения BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

Почти масова практика  да могат да се изключват в BIOS интегрирани хардуерни компоненти - звук, жична, безжична мрежа.
По-скоро липсата на тази възможност е признак на орязана функционалност на дадения BIOS.

хм, при мен специално, bios-ът ( в менюто си той даже не се казва точно bios или efi или uefi, а е някакво съвсем друго име - името на производителя на bios-а, което е различно от марката на pc-то - очевидно нещо като подизпълнител на vendor-а на pc-то ) в менюто 'system configuration' има следните опции:

- Language                                                            - <English>

- Virtualization Technology                                    - <Disabled>

- Fan always On                                                    - <Enabled>

- Action Keys Mode                                               - <Enabled>

- USB3.0 Configuration in Pre OS                          - <Auto>

- Intel Smart Connect Technology                         - <Enabled>

> Boot Options

оказва се, че по отношение възможностите за пускане и спиране на интегрираните devices моят bios не е от най-функционалните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Менюто е именувано като Integrated peripherals или on board devices или integrated devices. Производителят на BIOS е съвсем различен от производителят на дъното - AMI, AWARD, ABIT...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...