Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ostavime

Въпрос за фитнес гривна (покупка)

Препоръчан отговор

Искам да взема фитнес гривна, която да измерва разни неща, докато човек спортува. До колкото съм чувал, се свързва към телефон и докато спортуваш в телефона се записва статистика. Пулс, изминато разстояние и разни такива. Някой ползва ли такава, за да препоръча от първа ръка? Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Станчо айде да ходиме на фитнес, че ми е скука сам?
Перник ми идва далече.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм от София.
Супер, тръгваме.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам Huawei GT 2 и съм адски доволна... защото съм ползвала и други евтинджоси гривни и мога да направя разлика. Всичко си има този часовник и е доста удобен и стилен..много полезен ми е за тичането..има и компас, освен всичко останало. Има функции и за пътека, велергометър, кростренажор, плуване, освен всички останали спортове на открито. Има си приложение за телефона, Huawei Health и важното е, че батерията му издържа много.. Има и още по-професионални часовници като Garmin, но за мен са грозни и груби.

https://consumer.huawei.com/bg/wearables/watch-gt2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Madonna написа:

Аз имам Huawei GT 2 и съм адски доволна... защото съм ползвала и други евтинджоси гривни и мога да сравня разликата. Всичко си има този часовник и е доста удобен и стилен..много полезен ми е за тичането..има и компас, освен всичко останало. Има функции и за пътека, велергометър, кростренажор, плуване, освен всички останали спортове на открито. Има си приложение за телефона, Huawei Health и важното е, че батерията му издържа много.. Има и още по-професионални часовници като Garmin, но за мен са грозни и груби.

https://consumer.huawei.com/bg/wearables/watch-gt2/

Това нещо има ли GPS и ако няма, как измерва изминатото разстояние на открито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, halek написа:

Това нещо има ли GPS и ако няма, как измерва изминатото разстояние на открито?

Естествено, че има. Не съм изброила всички функции, които има. Но всеки сериозен фитнес часовник има GPS. Има много клипчета из youtube  с ревюта за този часовник. Могат да се изгледат, при интерес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ostavime написа:

...

Минах през  модели на xiaomi ( band 1, band 2 ) и huawei ( band 3, band 4 ), не за мен, а в качеството на подарък, за което впечатленията ми идват от моменти на проба, настройка и стиковка с телефона. При huawei инсталирах по две приложения, което е леко нонсенс, на там нещата са заточени за тяхната екосистема.

Разните неща, докато човек спортува е наивност. Те не са точни и не следва да им се вярва. Те са приблизителни. ЕКГ ни един модел не прави. Отмерване на стъпки също е лъжа и това е по силите на модел с GPS. NFC е безпредметен, защото е заточен за китайския пазар. Що се касае 5atm (50м) водонепроницаемост - означава, че можеш да се къпеш с него под душа, да ходиш по време на дъжд, но е наивно да се приема буквално, че можеш да се гмуркаш на дълбочина под водата на 50м. 50м е еквивалент на 5atm налягане от воден стълб. Достатъчно е да го сложиш под крана на чешмата на макс или да плуваш в басейна, и да го убиеш. Замаха на ръцете по време на плуване надхвърля това налягане и същото важи за струята на крана. Къпане в морето е абсурд.

В общи линии препоръчвам моделите на huawei. Те са по-елегантни, с по-смислен софт, откъм желязо винаги с едни гърди напред. При xiaomi  band 1/2 имаше един дебел минус, че ампулата при зацепване може да изпадне от гривната.

Защо не нося подобна джаджа? Просто е. Намирам го за не повече от безполезна детска играчка и поредна доза пари на вятъра. Външният вид крещи, че е нацелен към жени. А да, интерфейсът на моделите ми предлагаше само три езика: китайски, руски или английски и налагаше подобен да бъде на телефона.

Реалната полза от подобна гривна е, че носиш ръчен цифров часовник ( привет на първите от 80-те години),  имаш функция - къде съм си затрил телефона, безпроводно управление на плейъра и уведомления от разните пощальони с напъни, да прочетеш анонси на съобщението. Останалото: стъпки, сърцетуп, кислород в кръвта, фази на сън са ала-бала. Джурни две конячета с едно печено пиле и на сутринта си кукуряк.

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, Аlex&Vanko написа:

Станчо айде да ходиме на фитнес, че ми е скука сам?

и ти ли искаш да ставаш стопроцентоф мъш?
фнимавай дън тъ захапи Валкирия
:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 години ми подариха за рождения ден Wearfit F1. Щерката го усвои и вече втора година го ползва с iPhone 6 без забележки.
Референтен магагазин 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз купувам подарък, така че съветите са от полза. По-скоро ми трябваше конкретен, сигурен модел. Получих такива предложения, ще ги разгледам и ще избера. 

Така, разглеждайки ги, вижда, че това са часовици. Аз ли бъркам или има разлика между фитнес гривна и фитнес часовник?!

преди 40 минути, DarkEdge написа:

Преди 2 години ми подариха за рождения ден Wearfit F1. Щерката го усвои и вече втора година го ползва с iPhone 6 без забележки.
Референтен магагазин 

Ще го погледна. 

Така, разглеждайки ги, виждам, че това са часовици. Аз ли бъркам или има разлика между фитнес гривна и фитнес часовник, смарт часовник или каквото е там точно?!

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, ostavime написа:

Аз ли бъркам или има разлика между фитнес гривна и фитнес часовник?!

Те СА часовници с допълнителната си функционалност. Точно там започват разликите. Кой мери кръвно, кой мери пулс...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Те СА часовници с допълнителната си функционалност. Точно там започват разликите. Кой мери кръвно, кой мери пулс...

На мен ми трябва за спорт. Тичане основно, футбол. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ги правят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дръндю написа:

и ти ли искаш да ставаш стопроцентоф мъш?
фнимавай дън тъ захапи Валкирия
:lol6:

Аз съм 100 кила мъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Profruit написа:

Разните неща, докато човек спортува е наивност. Те не са точни и не следва да им се вярва.

Това е вярно. Имаше някакъв апарат, не помня вече какъв, който измерва захари, пулс и разни такива работи, според които аз и мой колега сме пред умиране, а си бях свеж като морков. Аз денем не ям, вероятно това е подвело машината.

преди 5 часа, Profruit написа:

Намирам го за не повече от безполезна детска играчка и поредна доза пари на вятъра. Външният вид крещи, че е нацелен към жени.

Така е. Ако някой иска да свали сланина, трябва да работи здраво, а не да брои калории и да си следи пулса. Със скатаване може да излъжеш себе си, но не и тялото си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.01.2020 г. в 9:27, Madonna написа:

Има функции и за пътека, велергометър, кростренажор, плуване, освен всички останали спортове на открито.

Че какви функции има за плуване - какво измерва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, insec написа:

Че какви функции има за плуване - какво измерва?

Цитат

Благодарение на функцията за водоустойчивост 5ATM, HUAWEI WATCH GT 2 може да измерва пулса ви, докато плувате2 както и показатели като SWOLF, изминато разстояние, изгорени калории и скорост.

Това пише, аз не го ползвам за плуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...