Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

asssi

Win 10 Home иска активиращ ключ

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос за Windows 10 Home

Донесоха ни едно лап-топче 10" от Англия, пише че е с Windows. Стартирахме го и се инсталира. Но сега иска активиращ ключ. Никъде по кутията няма код или  стикер с код.

Моля дайте съвет какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел?

Ако батерията се сваля вижте под нея.

Сигурно ли е, че лаптопа е закупен с легална OS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, asssi написа:

Моля дайте съвет какво да правя

Да уточним терминологията-при включване инсталиране ли протече и ако да, от какъв носител? Или само се зареди вече инсталирана ос, която иска активация? Продуктови ключове се продават на много места-в мрежата може да си намерите за тази версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставяш полето за ключ празно - ако лаптопа някога е имал инсталиран легално Виндовс 10, ще се активира сам (т.нар. digital license).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, dkt написа:

Оставяш полето за ключ празно - ако лаптопа някога е имал инсталиран легално Виндовс 10, ще се активира сам (т.нар. digital license).

Написала е, че инсталацията е приключила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е имал инсталиран (лицензен) Виндовс 10.

Най-елегантното (и евтиното) решение не е Замунда и т.н., а ebay - има ключове по 5-6 евро. И работят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартира се сам, от вътрешната си памет. Лапопа е Thomson 64 bit. При пускане изписа Just a moment... и поиска връзка с Интернет. Свърза се и се инсталира Win. 

Просто тази сутрин ми поиска Product Key и се притеснявам, че ням и не намирам такъв.

Предварително благодаря за помощта

Thomson-4.jpg

Thomson-3.jpg

Thomson-2.jpg

Thomson-1.jpg

Thomson-5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише де - Connect to the Internet to activate Windows.

Вързвате го към Интернет, и после - Activate Windows... същия този надпис (Connect to the Internet to activate Windows.) ще се промени.

Иначе, имам едно Леново - стикерът с ключа е лепнат под батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря, довечера ще видя под батерията. Иначе при разопаковането нямаше нищо като стикер с код на WiN, иначе предполагам кода трябва да е 5 х 5 цифри и букви. Така ми беше на стария лаптоп С Win XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е дошъл с предварително инсталиран Windows - не му трябва код. Трябва да се свърже с Интернет, и би трябвало да се активира сам. Освен, разбира се - ако някой просто не му е инсталирал един Windows.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, asssi написа:

Много благодаря, довечера ще видя под батерията. 

Ами погледни, ама май и там няма да има нищо.
Пусни го към интернет и както ти каза по горе и го активирай без ключ, те от уиндоус знаят че има преинсталиран вече вътре 10, ама нали са паранояци и смотаняци, та ти искат каквото не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря. Просто ако ми иска код на продукта, сериен номер всичко си имам, но за Win уж си е легален, а не мога да го докажа на Microsoft...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах интернет изобщо пуснахте ли на тази машина и какво стана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Аз не разбрах интернет изобщо пуснахте ли на тази машина и какво стана?

преди 1 час, asssi написа:

При пускане изписа Just a moment... и поиска връзка с Интернет. Свърза се и се инсталира Win. 

Просто тази сутрин ми поиска Product Key и се притеснявам, че ням и не намирам такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ключът (ОЕМ) може да е в BIOS!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пуснах Интернет и то много лесно, след като го заредих и пуснах лаптопчето то си даде Please wait, после даде, че търси мрежа хвана домашния рутер, написах си паролата и си сваляше и качваше нещата /показах на снимките/ и после напред назад с този Microsoft account написах си данните от телефона и така...Аз няма да регистрим неговия Офис пакет, ще си ползам Open Office, но Win трябва да се преборя някакси да стане ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

assi не разбрах активира ли го?

Ако не е още отиди на setup>Update&Security>Activation. Ако не ти е активиран трябва да имаш бутон с Troubleshoot. Аз сега като го активирах моя и го нямам тоя бутон за да ти го покажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако за пръв път е инсталиран Windows-a е нормално да не се активира сам, трябва поне веднъж да му се вкара кода, да може да се запази. Трябва да потърсиш стикера, както каза и @DarkEdge ако е активиран вече може да го има в BIOS-a. Може също да пробваш някои от тези решения да видиш ключа ти, не знам доколко са актуални https://www.kaldata.com/it-новини/как-да-извлечем-продуктовия-ключ-за-ос-w-112092.html

П.П 2GB са малко по-добре минете на x86 ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не съм лош пророк, но с този умрял процесор /по-слаб и от процесор на телефон/ и с тези 2GB RAM ще ти е доста тегава работата с този "подарък"... Чудя се, как се дават пари за такива боклуци, че и се доплаща за инсталиран Windows...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

как се дават пари за такива боклуци

Освен ако не е AIO  за €100-ина

преди 5 минути, Raze написа:
Цитат

Click the Activate button any number of times until your Windows 10 is activated

преди 27 минути, tepmu написа:

ако е активиран вече може да го има в BIOS

По-скоро ситуацията е обратно - ключът е предварително записан в BIOS от производителя на хардуера. M$ продават определен обем от ОЕМ ключове, които се записват в BIOS на всяка машина, за която е предназначен BIOS.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.01.2020 г. в 15:04, Joss Bomon написа:

Да не съм лош пророк, но с този умрял процесор /по-слаб и от процесор на телефон/ и с тези 2GB RAM ще ти е доста тегава работата с този "подарък"... Чудя се, как се дават пари за такива боклуци, че и се доплаща за инсталиран Windows...

Е, от Windows потребител какво очакваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...