Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Тази вечер след като включих компютъра забелязах, че имам червени точки по екрана... 
На какво се дължат?
Има ли решение?
Варианти?

Монитор: BenQ XL2402Z
Видеокарта: Nvidia GTX 750 ti

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, YelloWonKEY написа:

Здравейте! 
Тази вечер след като включих компютъра забелязах, че имам червени точки по екрана... 
На какво се дължат?
Има ли решение?
Варианти?

Монитор: BenQ XL2402Z
Видеокарта: Nvidia GTX 750 ti

Не! Това са повредени пиксели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи снимка на екрана

- с телефон

- с програма

покажи двете снимки.

Какъв е останалия хардуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

Не! Това са повредени пиксели.

Или мързеливи пиксели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Или мързеливи пиксели.

Не, повредени са, а и да са мързеливи пак нямат оправия. Достатъчно тествано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих проблема! Благодаря за включването! 
За мое щастие проблема явно е в кабела или слота - извадих, вкарах, наместих и взе, че си тръгна. Като при жената. :)

преди 56 минути, plamen_petrov_80 написа:

Направи снимка на екрана

- с телефон

- с програма

покажи двете снимки.

Какъв е останалия хардуер?

За жалост не мога да кача снимка от телефона понеже са по-големи от 3мб... Но това явно ще е въпроса ми за друга тема? Как да намаля размера като се има впредвид, че снимам с най-ниска резолюция. :)

преди 38 минути, DarkEdge написа:

Или мързеливи пиксели.

:D 

преди 37 минути, Емил Костов написа:

Не, повредени са, а и да са мързеливи пак нямат оправия. Достатъчно тествано.

Не бъди толкова ПРЕДубеден. Моля да го приемеш като градивна критика. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, YelloWonKEY написа:

Оправих проблема! Благодаря за включването! 
За мое щастие проблема явно е в кабела или слота - извадих, вкарах, наместих и взе, че си тръгна. Като при жената. :)

:)

:D 

Не бъди толкова ПРЕДубеден. Моля да го приемеш като градивна критика. Благодаря.

След като пробваш да ги оправиш, ще говорим пак.  Не го казвам просто така, за да имам бройка мения. Затова във форума не се плаща, няма бонус точки и не носи слава, нито златни медали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

След като пробваш да ги оправиш, ще говорим пак.  Не го казвам просто така, за да имам бройка мения. Затова във форума не се плаща, няма бонус точки и не носи слава, нито златни медали.

"Проблема" вече е решен. Отново благодаря за включването. И да не забравяме да разширяваме мирогледа си. 

Цитирам:  Математиката е точна наука, в която 10х5=1х50, но Айнщайн е казал, че всичко е относително! Не е все едно дали ще те опрашат 10 пъти по 5 минути или 1 път за 50 минути...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, YelloWonKEY написа:

"Проблема" вече е решен. Отново благодаря за включването. И да не забравяме да разширяваме мирогледа си. 

Както е решен така ще изгреят пак. За моя мироглед не се притеснявай. Просто се готви за нов монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Както е решен така ще изгреят пак. За моя мироглед не се притеснявай. Просто се готви за нов монитор.

Това ми беше 2рата мисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, YelloWonKEY написа:

Това ми беше 2рата мисъл.

Ето, че не съм предубеден. През ръцете са ми минали стотици монитори, още преди да се появат LCD матриците. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сериозно ли Бай Пешо от проблем с кабел или видеокарта излизат пиксели на монитор??? А да, забравих да кажа на постващият темата да си рестартира и хладилника, защото от него мониторът замръзва и поради тази причина някои от пикселите настиват и не искат да си сменят цветовете. След като пият по една греяна ракия всичко се оправя!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между артефакти и пиксели е доста голяма, но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Емил Костов написа:

Макар да е решен проблема ще направя една вметка, дори да има един, два или повече изгорели пиксела се ремонтира матрицата и няма нужда от купуване на нов монитор. Големите фирми имаха политика при поява на 3 дефктни пиксела да се отремонтира в гаранционен срок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

Макар да е решен проблема ще направя една вметка, дори да има един, два или повече изгорели пиксела се ремонтира матрицата и няма нужда от купуване на нов монитор. Големите фирми имаха политика при поява на 3 дефктни пиксела да се отремонтира в гаранционен срок. 

Няма фирма, която да ти ремонтира монтор при 2 пиксела. Поне не в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Няма фирма, която да ти ремонтира монтор при 2 пиксела. Поне не в България.

Има и фирми и доста частници които правят това, разбира се искат да са поне 3 изгорели пиксела, не само при монитори и телевизори, а и при автомобилни табла се случва изгорял пиксел и се ремонтират успешни като избора е при извънгаранционен сервиз, по време на гаранция си се поема ремонта от сервиза на гаранцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Има и фирми и доста частници които правят това, разбира се искат да са поне 3 изгорели пиксела, не само при монитори и телевизори, а и при автомобилни табла се случва изгорял пиксел и се ремонтират успешни като избора е при извънгаранционен сервиз, по време на гаранция си се поема ремонта от сервиза на гаранцията. 

Хайде прочети тук и тук и ще говорим пак. Това е само един пример. Мога да се поразровя още, но няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Хайде прочети тук и тук и ще говорим пак. Това е само един пример. Мога да се поразровя още, но няма смисъл.

Всяка фирма си има своя политика за гаранционни и извънгаранционни условия, нормално е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Всяка фирма си има своя политика за гаранционни и извънгаранционни условия, нормално е. 

Да и затова ти казах, че няма сервиз или фирма, която ще смени монитор с 2 или 3 изгорели пиксела. Даже се лигавят за 7 или 8. Имал съм такъв случай с телевизор на един познат закупен от Технополис. Да не говорим, че в подадения от мене линк по-горе така въртят и сучат нещата, че клиентът винаги е виновен за повредата.

Както и да е. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

През ръцете са ми минали стотици монитори, още преди да се появат LCD матриците. 

Сигурно и първият лаптоп с матрица ти е минал през ръцете а ? :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, adersa написа:

Сигурно и първият лаптоп с матрица ти е минал през ръцете а ? :D 

За твое сведение съм работил още с правец 16 и изот. Там се използваха и все още може да ги намериш така наречените CRT монитори. Така, че се подигравай колкото искаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

За твое сведение съм работил още с правец 16 и изот. Там се използваха и все още може да ги намериш така наречените CRT монитори. Така, че се подигравай колкото искаш. 

Баси модерното...Ами хартиен вход-хартиен изход. И чак след това зелените (монохромните) тръби.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Баси модерното...Ами хартиен вход-хартиен изход. И чак след това зелените (монохромните) тръби.

Не, те разбрах за каква модерност говориш. И да и с монохромните съм работил. Предполагам ти също. Не ти зная възрастта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Не, те разбрах за каква модерност говориш.

Беше в кръга на шегата - модерно е, че има и монитор за изход. А имаше и системи с вход през перфокарта, изход не към монитор, а на хартия.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Бай Пешо написа:

сега не носи от 10 кладенеца вода 

Кладенецът е един. Ети ти една снимка. Друго повече не мисля и да коментирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...