Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 21 минути, Емил Костов написа:

И на другия телефон ще се случи същото както и на този

Значи това ще проработи реално телефонат ми не е банат или нещо такова просто съм минал лимита и това нещо ще проработи така ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Viktor Ivanchov написа:

До колкото разбрах ако направя акаунт на друго иос устройство и го активирам от другото устройство и после да го ползвам на моето ще работи но във момента нямам втори иос трябва да взема от приятел или нещо такова четох по не българските форуми

Не ти трябва друго иос устройство.

направи си акаунт от компютъра.

преди 31 минути, Viktor Ivanchov написа:

Значи това ще проработи реално телефонат ми не е банат или нещо такова просто съм минал лимита и това нещо ще проработи така ли

От едно и също iOS устройство можеш да създадеш максимум 3 акаунта.

А едно и също iOS устройство може да бъде регистрирано към максимум 5 акаунта.

Ти си минал и двата лимита - каквито и акаунти да създадеш, този айфон няма да се върже към нито един от тях.

Единственитя шанс - да успееш да отблокираш някой от блокираните акаунти, и да си използваш него. 

Заключването става в сървърите на Apple на база hardware ID на съответното устройство. И тъй като това ID няма как да го промениш - абсолютно нищо не можеш да направиш. Освен, ако ползваш вече регистриран към това устройство телефон, или от Apple не ти отключат телефона. Никакви флашвания, форматирания, преинсталации, jailbreaks и т.н. няма да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dkt написа:

Освен, ако ползваш вече регистриран към това устройство телефон

да се чете - "акаунт"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dkt написа:

Не ти трябва друго иос устройство.

направи си акаунт от компютъра.

От едно и също iOS устройство можеш да създадеш максимум 3 акаунта.

А едно и също iOS устройство може да бъде регистрирано към максимум 5 акаунта.

Ти си минал и двата лимита - каквито и акаунти да създадеш, този айфон няма да се върже към нито един от тях.

Единственитя шанс - да успееш да отблокираш някой от блокираните акаунти, и да си използваш него. 

Заключването става в сървърите на Apple на база hardware ID на съответното устройство. И тъй като това ID няма как да го промениш - абсолютно нищо не можеш да направиш. Освен, ако ползваш вече регистриран към това устройство телефон, или от Apple не ти отключат телефона. Никакви флашвания, форматирания, преинсталации, jailbreaks и т.н. няма да помогнат.

Попринцип прочетох че то е минал лимита на иклоуд и ако бъде регисриран на ново иос устройство не андроид или линдолс а на иос и ше мога да го вкарам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Viktor Ivanchov написа:

Попринцип прочетох че то е минал лимита на иклоуд и ако бъде регисриран на ново иос устройство не андроид или линдолс а на иос и ше мога да го вкарам

Няма никакво значение от какво създаваш iCloud акаунта... но мисля, че няма да стане :)

Идея 1:

намираш някой с активен Family Sharing и го молиш да те добави в групата си (т.е. да добави apple id-то ти). Тогава може и да стане, защото реално ползваш част от неговият iCloud. Хубавото е, че един с друг не си виждате нещата, освен ако изришно не споделиш нещо с другите от групата.

Идея 2:

Плащаш си iCloud план за 50ГБ (струва 2 лева на месец), и си адваш този (платеният) iCloud на телефона. Забележи, че лимита е за 5 БЕЗПЛАТНИ акаунта на устройство - т.е. ако имаш платен такъв, не би следвало да е проблем да го добавиш и използваш.

Т.е. в този случай си правиш изцяло нов apple ID с нов мейл и т.н., абонираш се за iCloud - така ми се струва, че ще е най-добре. Но може съществуващият си акаунт да абонираш - пак трябва да стане.

Това второто ми се струва най-удачно... пък и е само 2 лв/месец. Даваш му, че ще плащаш през сметката за мобилния, и готово :) 2 лева на месец са по-малко от 1 кафе... нищо работа.

Ето цените на плановете:

Bulgaria(BGN)
50GB: 1.99 лв
200GB: 5.99 лв
2TB: 18.99 лв

Ето инструкции от Apple:

https://support.apple.com/en-us/HT201318

On your iPhone, iPad, or iPod touch

1. Go to Settings > [your name] > iCloud > Manage Storage or iCloud Storage.
  2. Tap Buy More Storage or Change Storage Plan.
  3. Choose a plan.
  4. Tap Buy and follow the onscreen instructions.

On your Windows PC

1. Open iCloud for Windows.
  2. Click Storage.
  3. Click Change Storage Plan.
  4. Choose a plan, then click Next.
  5. Enter your Apple ID password, then click Buy.
  6.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dkt написа:

Няма никакво значение от какво създаваш iCloud акаунта... но мисля, че няма да стане :)

Идея 1:

намираш някой с активен Family Sharing и го молиш да те добави в групата си (т.е. да добави apple id-то ти). Тогава може и да стане, защото реално ползваш част от неговият iCloud. Хубавото е, че един с друг не си виждате нещата, освен ако изришно не споделиш нещо с другите от групата.

Идея 2:

Плащаш си iCloud план за 50ГБ (струва 2 лева на месец), и си адваш този (платеният) iCloud на телефона. Забележи, че лимита е за 5 БЕЗПЛАТНИ акаунта на устройство - т.е. ако имаш платен такъв, не би следвало да е проблем да го добавиш и използваш.

Т.е. в този случай си правиш изцяло нов apple ID с нов мейл и т.н., абонираш се за iCloud - така ми се струва, че ще е най-добре. Но може съществуващият си акаунт да абонираш - пак трябва да стане.

Това второто ми се струва най-удачно... пък и е само 2 лв/месец. Даваш му, че ще плащаш през сметката за мобилния, и готово :) 2 лева на месец са по-малко от 1 кафе... нищо работа.

Ето цените на плановете:

Bulgaria(BGN)
50GB: 1.99 лв
200GB: 5.99 лв
2TB: 18.99 лв

Ето инструкции от Apple:

https://support.apple.com/en-us/HT201318

On your iPhone, iPad, or iPod touch

1. Go to Settings > [your name] > iCloud > Manage Storage or iCloud Storage.
  2. Tap Buy More Storage or Change Storage Plan.
  3. Choose a plan.
  4. Tap Buy and follow the onscreen instructions.

On your Windows PC

2. Click Storage.
  6.  

Значи ако направя нов акаунт с иклоуд и купя на месец с по 50 гб за 2 лв ще мога да добавя на моя телефон така ли ? Аз поради тази причина искам защото имам много снимки хах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да стане. Просто направи така, че да спазваш правилата. Всяка една врътка ще ти струва такова наказание. И съм сигурен, че са ти отговорили защо са те блокирали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Viktor Ivanchov написа:

Значи ако направя нов акаунт с иклоуд и купя на месец с по 50 гб за 2 лв ще мога да добавя на моя телефон така ли ? Аз поради тази причина искам защото имам много снимки хах

Би трябвало да можеш... пробата ще ти излезе точно 2 лева... ако не стане - просто ще си спреш абонамента, и готово.

НО, пак ти казвам - забележи, че пише "maximum number of FREE accounts...", т.е. ако имаш платен акаунт - той не влиза в тази бройка.

И.. не си прави нов, а пробвай с този, който в момента ти е активен на телефона. Акаунта за iTunes и iCloud трябва да е еднакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не, няма да стане. Просто направи така, че да спазваш правилата. Всяка една врътка ще ти струва такова наказание. И съм сигурен, че са ти отговорили защо са те блокирали.

И какви правиля точно правилото да нейм пиша щото ще ми деактивират акаунта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

В съобщението пише - "free accounts", нищо не му пречи да пробва с не-free акаунт :) 

преди 1 минута, Viktor Ivanchov написа:

Просто пробвай това с акаунта от 2 лева/месец. Ако не стане си спираш абонамента, и толкова.... нищо не губиш. Губиш де, ама.. само 2 лева.

Като влезеш в Settings и си цъкнеш на името, и после на iTunes & App Store - едно и също ID ли виждаш??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dkt написа:

Би трябвало да можеш... пробата ще ти излезе точно 2 лева... ако не стане - просто ще си спреш абонамента, и готово.

НО, пак ти казвам - забележи, че пише "maximum number of FREE accounts...", т.е. ако имаш платен акаунт - той не влиза в тази бройка.

И.. не си прави нов, а пробвай с този, който в момента ти е активен на телефона. Акаунта за iTunes и iCloud трябва да е еднакъв.

А как ще платя иклоуда като не мога да вкарам акаунта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Viktor Ivanchov написа:

А как ще платя иклоуда като не мога да вкарам акаунта

В такъв случай си правиш нов акаунт от PC с Windows например, и следваш това:

On your Windows PC

2. Click Storage.

После като приключиш - си въвеждаш новият акаунт на телефона, и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Viktor Ivanchov написа:

Няма да се занимавам повече. Дори не постна какво са ти отговорили от поддръжката на Iphone. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си акаунт (нов), като въвеждаш твоите данни - всичко от до да е правилно - име, адрес, рожденна дата и т.н.

Избираш валиден метод за плащане - дали ще е към сметка за мобилния, дали с кредитна/дебитна карта - няма голямо значение.

Ако нямаш 18 ще е проблем за плащанията - нямам идея как точно стоят нещата. Но може и това да е причина да са те блокирали.... (все пак нямам идея де, щото не знам на колко си).

В направеният нов акаунт си пускаш платен iCloud, после триеш старите акаунти от телефона (log out), и въвеждаш новият.

Ако до утре не се оправиш, ще пробвам да измисля нещо (т.е. да направя акаунт към мой домейн + да пусна iCloud план, за първия месец ще се набутам, пък някой ден ще черпиш едно кафе...)

За сега - лека :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Емил Костов написа:

Няма да се занимавам повече. Дори не постна какво са ти отговорили от поддръжката на Iphone. 

Как да прятя като пишех на чат с тях а не получавам копие за жалост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...