Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябват ми главно Word, Excel, PowerPoint. Лаптопът ми е сравнително стар и не искам да го товаря излишно с тежки програми.

Бихте ли ми препоръчали подходяща версия на MS Office?

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Трябват ми главно Word, Excel, PowerPoint. Лаптопът ми е сравнително стар и не искам да го товаря излишно с тежки програми.
Бихте ли ми препоръчали подходяща версия на MS Office?
Благодаря!

Първо - защо точно (само) MS Office?
Второ - освен за ОС, бива да кажеш нещо и за лаптопа. Марка, модел, процесор, памет …
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че спокойно могат да се ползват безплатните алтернативи на продукти на MS. В случая - OpenOffice или LibreOffice.

Визията и на двете е близка до тази на продуктите на MS, и има голямот предимство - безплатни са.

Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, 2249 написа:

Личното ми мнение е, че спокойно могат да се ползват безплатните алтернативи на продукти на MS. В случая - OpenOffice или LibreOffice.

Визията и на двете е близка до тази на продуктите на MS, и има голямот предимство - безплатни са.

Успех.

Могат, но когато от другата страна работят с MS Office и нещата приключват.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, brutas написа:

MS Office защото е най-разпознаваема и ще се ползва от потребители, които са свикнали с нея...

Свикнали с коя версия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Свикнали с коя версия?

Ами няма значение, но според мен 2007 или 2010 би трябвало да са достатъчни. Ще се пише на Word, ще се правят презентации на PPT и това е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, 2249 написа:

В смисъл ?

Файлове правени на OpenOffice, в повечето случаи не се отваря всичко в MS Office и обратно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Файлове правени на OpenOffice, в повечето случаи не се отваря всичко в MS Office и обратно.

Работейки с LibreOffice съм задал файловете да се записват като .doc, .xls и нямам проблеми при отварянето с MS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, 2249 написа:

Успех.

Да бе, то пък щото хората на опашка се редят да плащат уиндоуси и офиси...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е дилемата точно? Слага Офис 2016 какъвто намериш, за по-голяма съвместимост с други хора, или по-стар, но не по-стар от Офис 2010 според мен. Вече ако е с по-стар Вин от 7, е друго.

И аз съм имал преживелици с безплатните алтернативи на Офис. За по-прости и елементарни нужди и документи по принцип няма проблеми. Ако няма да се "плаща" за Офис-а, абсолютно да се слага MS office.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, teglicha написа:

Каква е дилемата точно? Слага Офис 2016 какъвто намериш, за по-голяма съвместимост с други хора, или по-стар, но не по-стар от Офис 2010 според мен. Вече ако е с по-стар Вин от 7, е друго.

Office 2010 и 2007 поддържат еднакъв формат на файловете - така, че и двата са в една категория - същите работят нормално и на по-стара OS > Windows XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, 2249 написа:

Работейки с LibreOffice съм задал файловете да се записват като .doc, .xls и нямам проблеми при отварянето с MS.

Няма проблеми, защото не си се натъквал. И не говоря за отваряне, а затова че не се вижда цялата информация. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, brutas написа:

Трябват ми главно Word, Excel, PowerPoint.

ползвам Portable Microsoft Office 2003  от замундата  поне от 10 години -  перфектно работи и с уин 10 дори

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, 5r0ff написа:

ползвам Portable Microsoft Office 2003  от замундата  поне от 10 години -  перфектно работи и с уин 10 дори

видях го - пише, че имало вирус  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ebay co uk срещу 7 лв можеш да си купиш Microsoft пакет с всички инструменти. Получаваш 2019 изданието и може да го ползваш на 5 устройства. Лиценза е вечен. 

Надявам се да съм бил полезен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, drastic написа:

От ebay co uk срещу 7 лв можеш да си купиш Microsoft пакет с всички инструменти. Получаваш 2019 изданието и може да го ползваш на 5 устройства. Лиценза е вечен. 

😮

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офис 2003 - старите менюта, старите формати. Офис 2007 - новите менюта, нови формати. За съвместимост между двата типа теглиш File format convertеr.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.01.2020 г. в 21:02, brutas написа:

видях го - пише, че имало вирус  

Мога ти дам Офис 2003г. безплатен ако желаеш

на 22.01.2020 г. в 21:34, drastic написа:

2019г. работи само с Windows 10, така че за него не е оферта. Аз съм доста доволен от 2016г. (малко е тежичък и може да не е подходящ за по-слаби машини) оттам надолу каквато и да избереш ще ти върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване