Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

technology38

Samsung J5 Постоянно рестартиране

Препоръчан отговор

Здравейте! Пиша Ви относно следния проблем. Снощи както си писах в Messenger Lite, телефонът ми се изключи сам. Телефонът е Samsung Galaxy J5, този първия от 2015 който беше, не онези ъпдейтваните версии от по-близките години. Пробвах да го включа пак, и стигна до логото на Самсунг, след което би трябвало веднага да зареди Homescreen-а, аз нямам ПИН. Обаче не става, стигна до логото на Самсунг и замръзна на него. Наложи се да махна батерията (тя е сменяема), за да може въобще да се изключи. После я сложих и него пусках повече. Сутринта пробвах пак, и пак същия проблем, стига до надписа на Самсунг и аха да се включи и да се появи Homescreen-а и пак нищо. Стига до логото и почва едно безкрайно рестартиране, което продължава така пак до надписа с логото и така до безкрай, отново махнах батерията, за да може да се изключи. После я сложих, не го включих, а го пуснах да се зарежда. Преди да се скапе го бях заредил на 100%. Изписа ми 95%, нарочно махнах щепсела и включих пак, този път беше 88%, т.е. уж се зарежда, но не знам, какво става и защо не се пуска. И друг път ми се е случвал този проблем (вденъж или два пъти), но с други устройва, както си цъкаш спокойно и се изключва изведнъж. Но винаги като ги включа, си тръгваха нормално, не съм имал такъв проблем със зареждане но логото и после безкрайни рестарти. Имам карта патем, каквото мога съм сложил на нея, изтрил съм от телефона всякакви ненежуни приложения, игри не играя, деактивирал съм тежки приложения като Фейсбук защото теглеха много батерия и памет. Едниствените приложения които ползвам са Мessenger Lite и Вайбър. Между другото от около седмица-две за да стигне до пълен заряд (100%) му бяха необходими повече от 12 часа. А иначе се разрежда доста по-бързо от преди. Дори и енергоспестяващия режим, не помага. Като го включа на енергоспествящ режим и е бил на 35% на сутринта вече е угаснал, т.е. му е паднала изцяло батерията. Дори тук от около месец, доста често ми се налагаше да го включвам в енергоспестяващ режим, защото се разреждаше прекалено бързо. Въпросът ми е, къде мислите, че е проблема и как мога да го поправя. Телефонът е закупен от Теленор и вече от две години не е в гаранция. Батерията му е сменяема, бих купил нова батерия, ако е това въобще. Възможно ли е да е всичко от батерията и вече да ми казва, че е тотално изпрощнал :D. Само да добавя, че не са му правени никакви Custom Recovery, Root и т.н., защото нямам представа как стават тези неща. Много ще съм Ви благодарен, ако ми дадете насоки, какъв е проблема и как да го реша.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За телефон на 5 години е нормално батерията да почне да се скапва. Но дори и така да е, не би трябвало да имаш такива проблеми. По-скоро би почнала много бързо да се зарежда и разрежда ... На мен ми се струва, че проблемът е хардуерен. Ако не ти се ходи в сервиз, пробвай първо factory reset, ако това не помогне - преинсталирай го със стоков ROM. Естествено, преди това си спаси всичката ценна информация от него - контакти, снимки, документи, и т.н.

Ако и след това продължи да се рестартира - съжалявам, сервиз или смяна с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш свестен сервиз го занеси моя леновото така беше казах им , че е софтуерен и не искаха да го оправят и си купих  нов . Но все пак пробвай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е boot loop, Самсунгите се флашват лесно и преди сервиз ако има минимални познания автора с Odin и Stock Rom може да се опита флашване, за батерията е ясно че за тези си 5г е за смяна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря Ви за бързата реакция. Бихте ли ми казали, каква е опцията да си спася поне част от снимките и документите, след като не мога да включа телефона, има ли такава опция? Поразтърсих се за това нещо "boot loop" конкретно на този модел. Мисля, че може това чудо да е виновно базирайки се натова, което прочетох. За съжаление Оdin и Stock Rоm нищо не ми говорят. В краен случай ще опитам с този Factory reset, пък като се изтрие всичко с него, здраве да е! :D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, technology38 написа:

Здравейте, благодаря Ви за бързата реакция. Бихте ли ми казали, каква е опцията да си спася поне част от снимките и документите, след като не мога да включа телефона, има ли такава опция? Поразтърсих се за това нещо "boot loop" конкретно на този модел. Мисля, че може това чудо да е виновно базирайки се натова, което прочетох. За съжаление Оdin и Stock Rоm нищо не ми говорят. В краен случай ще опитам с този Factory reset, пък като се изтрие всичко с него, здраве да е! :D.

Ако се направи reset ще се загуби всички файлове които са в паметта на телефона, при флашване има макар и малък шанс да се запазят. Дайте точния модел на телефона за да напиша или дам линк към инструкция за флашване на Stok Rom. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, technology38 написа:

каква е опцията да си спася поне част от снимките и документите, след като не мога да включа телефона, има ли такава опция? 

Те би трябвало да са на мемори картата. Така че - просто я вадиш :) . Ако са в паметта на телефона - лошо. Пробвай фирменият софтуер на Samsung за модела, дали ше има достъп до телефона. Така или иначе ще ти трябват драйвери.Флашването с Odin става със свързан към компютъра телефон с USB кабел.

преди 13 минути, FusE написа:

при флашване има макар и малък шанс да се запазят

При положение, че се презаписват софтуера на телефона и файловата система? Не мисля.

Още повече, че е хубаво едно преинсталиране на ROM да завърши пак с пълен ресет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 33 минути, technology38 написа:

Не, батерията ти е скапана и като за начало трябва да я смениш. Същия проблем имах с телефон LG d855. Смених батерията и сега работи перфектно. Иначе гаснеше, батерията уж заредена, а и пада заряда или телефонът се изключва. В един момент не иска да се зарежда, а после от нищото започва.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RudeBoy написа:

При положение, че се презаписват софтуера на телефона и файловата система? Не мисля.

Още повече, че е хубаво едно преинсталиране на ROM да завърши пак с пълен ресет.

В някой случай се получава като ъпдейт и не се изтрива информацията, след флашването и като си свали файловете е задължителен reset . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

В някой случай се получава като ъпдейт и не се изтрива информацията

Само ако инсталираш ROM от мемори картата, през TWRP. Ако ползваш Odin - всичко заминава.

Не съм 100% сигурен, отдавна не съм флашвал, ама мисля, че така беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Само ако инсталираш ROM от мемори картата, през TWRP. Ако ползваш Odin - всичко заминава.

Не съм 100% сигурен, отдавна не съм флашвал, ама мисля, че така беше.

И през Odin ми се е случвало да се запазят файловете след флаш, но дали и в този случай ще е така не мога да знам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fuse и Rudeboy при положение, че телефонът изгасва от нищото и постващия идея си няма как се прави флашване, да не говорим, че ако изгасне при тази процедура всичко ще е безмислено, мисля че не е разумно даже и да се говори затова. Нека постващият да си смени батерията пък тогава ще видим. Ако при нова батерия телефонът изгасва отива в кошчето на секундата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Fuse и Rudeboy при положение, че телефонът изгасва от нищото и постващия идея си няма как се прави флашване, да не говорим, че ако изгасне при тази процедура всичко ще е безмислено, мисля че не е разумно даже и да се говори затова. Нека постващият да си смени батерията пък тогава ще видим. Ако при нова батерия телефонът изгасва отива в кошчето на секундата.

В случая не е в батерията проблема, на зарядно щеше да стартира ако беше, да тя  е стара, но boot loop не е от нея, нещо се е счупил Android флашване ще го оправи ако съм прав в това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

В случая не е в батерията проблема, на зарядно щеше да стартира ако беше, да тя  е стара, но boot loop не е от нея, нещо се е счупил Android флашване ще го оправи ако съм прав в това. 

Батерия на 5 години която си сменя процентите при изключен телефон. Хубаво постващият сам да си прецени какво да прави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Батерия на 5 години която си сменя процентите при изключен телефон. Хубаво постващият сам да си прецени какво да прави. 

Ясно е това, но когато е на зарядно батерията не е от значение че пада бързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Аз си мисля, че е хардуерен проблем. Изхабена батерия не може да причини boot loop. Затова му казвам да се пробва, може пък да се оправи.

И аз си нямах идея как се прави флашване, преди да се пробвам за първи път. Не е много сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Аз си мисля, че е хардуерен проблем. Изхабена батерия не може да причини boot loop. Затова му казвам да се пробва, може пък да се оправи.

И аз си нямах идея как се прави флашване, преди да се пробвам за първи път. Не е много сложно.

То е ясно, че е добре да пробва. Проблемът е , че на телефона има ценна информация. Поне аз така разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сега махнах батерията, за да видя на етикета отдолу модела на телефона. Значи телефонът е Samsung Galaxy J5, а на етикета с малки букви срещу модел пише: SM-J500F/DS. В интернет намирам оригинални батерии, за телефона, ако е това мога да поръчам и до другата седмица ще я доставят. Или да направя това флашване на Stok Rom, за което Fuse говори, че ще ми прати линк? Не мога да преценя, кой е по-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията е ясно, че е заминала. Въпросът е дали ти се занимава да се опитваш да оправяш сам телефона, или ще го дадеш в сервиз за диагностика. Защото има вероятност и да е хардуерен проблем, и след като купиш нова батерия и го флашнеш, пак да не работи. И тогава вече ще си за нов, а ще си дал пари за батерия, която няма да ползваш.

Аз на твое място бих предпочел да го дам в оторизиран сервиз. Не знам от кой град си, но поне във Варна сервизът на Самсунг е читав. Там могат и да го преинсталират, и да ти сложат нова батерия. Или поне да ти кажат със сигурност, че си за нов телефон.

Ако все пак ти се занимава - стоков ROM за модела, последна версия. За Индия е, ама това да не те притеснява, няма за България. На същата страница има и упътване, на английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С моя 5 годишен леново никой не искаше в Добрич да се занимава занесох го на едно пишлеме на центъра уж голям майстор било в групата на Добрич се убиха да го препоръчват и кво за зелен хайвер отидох с голямо самочувствие погледно и каза А НЕ с такъв стар модел няма да се занимавам няма да стане изобщо не си направи труда да  му направи диагностика тъпака , ако някой чете темата от Добрич става въпрос за Радо дето е на стара къща центъра да внимават като носят телефони при него как ще го посрешне :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, technology38 написа:

Здравейте, сега махнах батерията, за да видя на етикета отдолу модела на телефона. Значи телефонът е Samsung Galaxy J5, а на етикета с малки букви срещу модел пише: SM-J500F/DS. В интернет намирам оригинални батерии, за телефона, ако е това мога да поръчам и до другата седмица ще я доставят. Или да направя това флашване на Stok Rom, за което Fuse говори, че ще ми прати линк? Не мога да преценя, кой е по-добрия вариант.

Odin , свалете последната версия. 

Stock Rom, сваляте за Унгария или Румъния регион. 

USB Drivers

Видео с процеса на флашване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...