Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор


Здравейте, в момента съм 12-ти клас и карам курсове за Категория Б. От учебния център ми искат някакво свидетелство, че съм завършил 10ти клас, а в училище казват, че няма как да се извади. На някой случайно налагало ли му се е да дава такова свиделтелство ? 

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Nqkoisi123 написа:

Здравейте, в момента съм 12-ти клас и карам курсове за Категория Б. От учебния център ми искат някакво свидетелство, че съм завършил 10ти клас, а в училище казват, че няма как да се извади. На някой случайно налагало ли му се е да дава такова свиделтелство ? 

Я пак ги попитай какво точно искат. Тук нещо друго пише

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Я пак ги попитай какво точно искат. Тук нещо друго пише

Попринцип съм дал за завършен 8ми клас, но от тази година изискват за 10-ти клас

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Nqkoisi123 написа:

Попринцип съм дал за завършен 8ми клас, но от тази година изискват за 10-ти клас

Тук нищо такова не пише. А и това, че си в 12 клас е достатъчно условие. Все пак от училището няма причина да не ти издадат документ, че си завършил 10 клас. Това пък е най-лесното. Просто се подпечатва едно уверение.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Закона за движение по пътищата чл. 151 ал. 2, (изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 26.09.2017 г.) гласи "Свидетелство за управление на моторни превозни средства се издава от органите на Министерството на вътрешните работи на лице, завършило X клас..."

Служебна бележка, уверение се издава от училището, където си завършил 10 клас. Като цяло е глупаво да се прави с 10 клас, защото тогава няма диплома.


Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, tepmu написа:

Като цяло е глупаво да се прави с 10 клас, защото тогава няма диплома.

Законодателят може да е го е направил с цел - един етнос, чийто деца зорлем избутват 8 клас.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Vania2 написа:

Законодателят може да е го е направил с цел - един етнос, чийто деца зорлем избутват 8 клас.

Мдам.... то па все едно това им е проблем :) Аз до сега не съм виждал миганин в учебна кола..... 

преди 12 часа, Nqkoisi123 написа:

Здравейте, в момента съм 12-ти клас и карам курсове за Категория Б. От учебния център ми искат някакво свидетелство, че съм завършил 10ти клас, а в училище казват, че няма как да се извади. На някой случайно налагало ли му се е да дава такова свиделтелство ? 

Е как така в училището няма да ти дадат уверение??? Ако нямат бланки, или не им се занимава:

Пишеш си една бележка собственоръчно - горе - "Уверение",  и отдолу - "Настоящото се издава в уверение на това, че Трите Ти Имена с ЕГН егнто ти, е завършил успешно 10-ти клас в Име На Училището, гр. Еди-кой-си през учебната 2017/2018 година (или там когато си бил 10 клас)." И най-отолу в ляво - "Настоящото уверение се издава да послужи там, където е необходимо".

Носиш го в дирекцията да ти сложат подпис и печат, и си готов... няма как да ти откажат подобно нещо.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синът ми в момента кара шоф.курс кат.Б и му искаха свидетелство за завършено основно образование. Сегашните десетокласници за първи път ще имат такова свидетелство, но не и предишните набори. 

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Надя Кондова написа:

Синът ми в момента кара шоф.курс кат.Б и му искаха свидетелство за завършено основно образование. Сегашните десетокласници за първи път ще имат такова свидетелство, но не и предишните набори. 

Аз го изкарах миналата година (на стари години), но на учениците им искаха 10-ти клас. Явно си е до школа и до вътрешни правила... нямам идея, но в закона си пише - 10 клас.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dkt написа:

Аз го изкарах миналата година (на стари години), но на учениците им искаха 10-ти клас. Явно си е до школа и до вътрешни правила... нямам идея, но в закона си пише - 10 клас.

Възможно е, аз казвам какво е положението при моя син, който в момента е в 12-ти клас. Искаха му свидетелство за завършено основно образование, което той е получил след края на девети клас.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Надя Кондова написа:

Възможно е, аз казвам какво е положението при моя син, който в момента е в 12-ти клас. Искаха му свидетелство за завършено основно образование, което той е получил след края на девети клас.

Значи си е до школа (както и предположих)... на места искат, на места - не.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dkt написа:

Значи си е до школа (както и предположих)... на места искат, на места - не.

Ами ще видим, моя инструктор ми каза, че е от тази година било задължително, а в дирекцията ми казват, че нямало такова нещо и че такива документи се издават само когато ще напускам училището и се изпращат до МОН. Аз мисля, че от моето училище още не са чули за този закон, защото все още е в началото на годината и още никой не е искал от тях.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Надя Кондова написа:

Възможно е, аз казвам какво е положението при моя син, който в момента е в 12-ти клас. Искаха му свидетелство за завършено основно образование, което той е получил след края на девети клас.

Диплома за основно образование се издава след завършен 8-ми клас.

преди 5 часа, dkt написа:

Значи си е до школа (както и предположих)... на места искат, на места - не.

Има приет и обнародван закон влезнал в сила на 26.09.2017г. това означава, че важи за всички, ако някъде не искат уверение за 10-ти клас, то означава, че те не познават или умишлено не спазват закона, като и в двата случая е нарушение и би довело до санкции за фирмата при евентуална проверка.

преди 3 часа, Nqkoisi123 написа:

Ами ще видим, моя инструктор ми каза, че е от тази година било задължително, а в дирекцията ми казват, че нямало такова нещо и че такива документи се издават само когато ще напускам училището и се изпращат до МОН. Аз мисля, че от моето училище още не са чули за този закон, защото все още е в началото на годината и още никой не е искал от тях.

Както писах горе законът е влезнал в сила още 2017г., оттогава той е задължителен за всички. Колкото до училището всеки месец или през няколко (не съм сигурен) издават служебни бележки, че даден ученик учи там за детски надбавки от Дирекция "Социално подпомагане" (ДСП). Бележката съдържа подпис, печат от директора и всичко останало като реквизит да се счита за представителен документ, мисля че такава ще ви свърши работа като се промени малко - пример отдолу да пише да послужи пред Министерство на вътрешните работи вместо ДСП. Такава бележка се издава от секретарката.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави ново...