Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да си лафим за Линукс

Препоръчан отговор

• 2 седмици по-късно...
  • Отговори 693
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аха, но не ставя ясно кърпи ли са му трътката след сцепването и кой номер памперси носи. Белгийски ли са или от немския амазон? И колко евро? Като обръща самосвала не шокира ли ангела с крясъци. Пикан

Мдаааааааа хора без работа :)  ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Избраният! The Only One! Нео от планетата на маймуните, разработва ИИ. Сюжетната линия подсказва, че Морфей ще е горила, не?

Публикувани изображения

на 4.05.2020 г. в 20:41, Белгиеца написа:

В моя Минт 18.2 го няма инсталиран snap-store и ме изнасилиха да пиша команди против волята ми, за да имам новия acestreamplayer на който не му спира звука при пренатоварване на стрийма.

Браво на ментаджиите! spacer.png spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, но не ставя ясно кърпи ли са му трътката след сцепването и кой номер памперси носи. Белгийски ли са или от немския амазон? И колко евро? Като обръща самосвала не шокира ли ангела с крясъци. Пикантерии никакви от кухнята!

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама голям рев срешу тоя терминал от тая клета мида белгийска :) А @Валсо Дебиан му вкара 30 см дилдо с тоя снап и то чрез Деби хем му казах че Дебиан не е за миди а за корави  хора... Щото там е малко по така за снап...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, petie1 написа:

Дебиан му вкара 30 см дилдо с тоя снап

Хахахахахаха, то направо до гърлото му стигнало... spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, petie1 написа:

Ама голям рев срешу тоя терминал от тая клета мида белгийска :) А @Валсо Дебиан му вкара 30 см дилдо с тоя снап и то чрез Деби хем му казах че Дебиан не е за миди а за корави  хора... Щото там е малко по така за снап...

преди 2 часа, Валсо написа:

Можем и без простотиите ви

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Trading написа:

Ми аз, освен да си го преместя в другия крачол, друго няма какво да направя. Моля, профаните да ходят в темата за начинаещи и да учат програмни езици, за да пишат в терминала. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trading написа:

Мое да дрънкам простотии ма на мен всичко ми бачка и с една команда върша работа за 5 цъкания :lol6:

преди 4 часа, Валсо написа:

Да беше чел що за рев му удари тогава Джокер белгийски... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Да беше чел що за рев му удари тогава Джокер белгийски... :)

Ако е било някой роман, абсурд е да съм го чел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.05.2020 г. в 23:26, Orlinzer написа:

Предложете текстов редактор. И как да ги настроя на кирилица защото явно при мен ги няма.

VIM for the WIN. Веднъж като го отвориш, не можеш да го затовриш.. ( Моля тук админи и пауър узери да не се месят)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Крематориум написа:

VIM for the WIN. Веднъж като го отвориш, не можеш да го затовриш.. ( Моля тук админи и пауър узери да не се месят)

Това е толкова добър редактор, че след прясна инсталация първото, което правя е

sudo pacman -Rsn vim

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Крематориум написа:

Ето заради това сте 2% и никога няма да станете дори 3! Сами гоните хората с подобни програми. Следваща стъпка - някой ако пита за свестен калкулатор под Линукс, кажи му да смята на ум.

Разбра ли @Mozo ,никакви конспирации няма, предлагайте вимове и мимове на хората, и после се чудете защо не ви искат.

преди 2 часа, Валсо написа:

Това е толкова добър редактор, че след прясна инсталация първото, което правя е

sudo pacman -Rsn vim

:D

Един път да ти дам лайк.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Валсо написа:

Ако е било някой роман, абсурд е да съм го чел.

То да беше роман ами то бяха два че даже три

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hot Bastard написа:

Заради теб тествах Дебиан жив образ дали може да стартира от хард диска без образа си Резултат: Да може :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конзолен текстов редактоr не е добра опция за начинаещи :) За тва VIM  не е подходящ .Gedit  е най-добрия за хора ,които тепърва навлизат в линукс .А принципно ползвам nano :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Конзолен текстов редактоr не е добра опция за начинаещи :) За тва VIM  не е подходящ .Gedit  е най-добрия за хора ,които тепърва навлизат в линукс .А принципно ползвам nano :)

Или пък Geany :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и Pluma  опции колкото искаш за GUI  редактори

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Hot Bastard написа:

Ето заради това сте 2% и никога няма да станете дори 3! Сами гоните хората с подобни програми. Следваща стъпка - някой ако пита за свестен калкулатор под Линукс, кажи му да смята на ум.

Разбра ли @Mozo ,никакви конспирации няма, предлагайте вимове и мимове на хората, и после се чудете защо не ви искат.

Един път да ти дам лайк.

само да отбележа, че сравненията ти ...къртят миФки!

Но има нещо, което сигурно би могло да те омилостиви, някой ден да за-ползваш Линукс и това да не е най- непростимото предателство в живота ти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Hot Bastard написа:

Как?

Отцепих си дял разархивирах iso-то и описах пътя до ядрото и файловата система в GRUB  и си имам жив Дебиан :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Maleficient написа:

само да отбележа, че сравненията ти ...къртят миФки!

Но има нещо, което сигурно би могло да те омилостиви, някой ден да за-ползваш Линукс и това да не е най- непростимото предателство в живота ти!

Ами направете го. Омилостивете ме. Ако ме върнат в Линукс редиците това ще е най-голямото им постижение за века след игрите които Мозо качва в замундата (Евала брат).

преди 1 час, petie1 написа:

Отцепих си дял разархивирах iso-то и описах пътя до ядрото и файловата система в GRUB  и си имам жив Дебиан :yanim:

Въй то можело бе. Ама може ли да се инсталира или само буутва живия образ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Hot Bastard написа:

Въй то можело бе. Ама може ли да се инсталира или само буутва живия образ?

Ами нещо не се разбрахме с тоя калмар та не мога да ти отговора иначе редовния инсталатор си бачка даже така си тупнах Дебиан 10 със зареждане от партиция на редовия инсталатор (е наложи се да сменя ядрото и файловата система с тези за хард диск и от десет месеца съм собственик на Дебиан 10 :) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@petie1, за кеф на @Белгиеца вече и аз не ползвам терминал! :) Има го инсталиран в системата, но вече не го ползвам и го махнах от панела:

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Валсо написа:

@petie1, за кеф на @Белгиеца вече и аз не ползвам терминал! :) Има го инсталиран в системата, но вече не го ползвам и го махнах от панела:

Браво на теб да видим до къде ще я докараш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, MisterDimchev написа:

Аз съм му чел бисерите в други теми, затова и не го взимам на сериозно.

Защо си купували хората лаптопи вместо десктопи...

Интересна гледка ще е как си носи монитора и кампютъра на работа, в някое кафе или просто някъде навън...

За лаптопите съм съгласен - донякъде, обаче. Лаптопът е луксозна и скъпа пародия на компютър и обикновено със смешен хардуер, който е подигравка за парите, които искат за латопа. Напомпали го с 8-ядрен интел, видеокартата някакъв древен интелски боклук, а ако искаш да има 8 ГБ РАМ, трябва да се бръкнеш най-малко 2 хилядарки за тая кошница, която ще се задави като ѝ пуснеш 25-30-мегабитов блурей филм. А пък този филм в код тага (след като му махнах всичките дублажи и коментари и го оставих само с аудио №11, махнах и субтитрите) си го гледах на телефона (175 лв.) с VLC за Андроид. Не го догледах докрая, защото заспах от скука (това е един от малкото тъпи филми на Марвел). :D  Така че пак опираме до въпроса "за чий ми е да давам хилядарки за пародия на компютър? И кой с всичкия си ще даде хилядарка или две за пародия на компютър, а после ще реве, че това и онова не му върви?". Единственото нещо на Земята, което може да замести настолния компютър, е суперкомпютърът. Нито лаптопи, нито сексбоксове, нито пък конзоли, които са правени за хора с IQ 70.

Тип релиза: UHD BDRemux 2160p [Guardians of the Galaxy 2014 2160p UHD Blu-ray HEVC TrueHD 7.1-BeyondHD]
Контейнер: MKV
Видео: MPEG-H HEVC Video / 49573 kbps / 3840x2160 / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10 / BT.2020 /
Аудио 1: Russian AC3 / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps |Dub, Blu-Ray|
Аудио 2: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4635 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |MVO, Омикрон|
Аудио 3: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4617 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |А. Гаврилов|
Аудио 4: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4650 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |Ю. Живов|
Аудио 5: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4636 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |Ю. Сербин|
Аудио 6: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4625 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |А. Карповский|
Аудио 7: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4703 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |Д. Есарев|
Аудио 8: Russian DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 4708 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |А. Матвеев|
Аудио 9: Ukrainian DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3866 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit) |Дубляж|
Аудио 10: English Dolby TrueHD/Atmos Audio / 7.1-Atmos / 48 kHz / 4939 kbps / 24-bit |original|
Аудио 11: English AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps |original|
Аудио 12: English AC3 / 2.0 / 48 kHz / 192 kbps |Commentary by Director James Gunn|
Формат субтитров: softsub [SRT]

Пародията на компютър става само да си напишеш някой текстов/табличен/презентационен документ или да початиш с приятели (а тия същите неща можеш и на телефона да си ги направиш). И толкоз. За гейминг не става пък грам, а филми можеш да гледаш само ако са ниско качество, максимум 720p.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване