Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да си лафим за Линукс

Препоръчан отговор

Е, друго си е да ги има има на Windows хахахаха

https://www.kaldata.com/forums/topic/292803-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC-windows-7-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D0%B2-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80/

Направо звук и картина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 693
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аха, но не ставя ясно кърпи ли са му трътката след сцепването и кой номер памперси носи. Белгийски ли са или от немския амазон? И колко евро? Като обръща самосвала не шокира ли ангела с крясъци. Пикан

Мдаааааааа хора без работа :)  ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Избраният! The Only One! Нео от планетата на маймуните, разработва ИИ. Сюжетната линия подсказва, че Морфей ще е горила, не?

Публикувани изображения

преди 10 часа, Vania2 написа:

Е, друго си е да ги има има на Windows хахахаха

https://www.kaldata.com/forums/topic/292803-не-мога-да-инсталирам-windows-7-търси-някакъв-драйвер/

Направо звук и картина.

уиндоус 7 е от 2009 година, тоя човек е с чисто нов Ryzen. Айде покажи ми как на 10-годишен Линукс подкарваш подобна конфигурация? Че те линуксите от преди 1-2 години имаха зор с Ryzen-ите и постоянно замръзваха, кво остава за някой по-стар.

Абе интересно как най-запалените линуксчии сте най-големите невежи, аз години наред съм си изкарвал хляба с поддръжка на линукс сървъри и много добре го знам това добиче какво може и какво не може, затова не го искам, стига да не е за някое сървърче без графична среда. Напомняш ми на един друг типаж, Валсо :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак си в грешка. Май на Windows 7 спряха поддръжката преди 10-тина дена, а не преди 10-тина години. И всички дистрибуции от преди 10-тина дена си работят мазно, мазно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак си в грешка. Май на Windows 7 спряха поддръжката преди 10-тина дена, а не преди 10-тина години. И всички дистрибуции от преди 10-тина дена си работят мазно, мазно.

Викаш уиндоус 7 е от преди десетина дена а, направо чистак нов, кво да говорим повече. То и Дебиан 8 се поддържа, айде подкарай чисто нов хардуер на тая антика, видео карта, безжичен нет, всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Hot Bastard написа:

Викаш уиндоус 7 е от преди десетина дена а, направо чистак нов, кво да говорим повече. То и Дебиан 8 се поддържа, айде подкарай чисто нов хардуер на тая антика, видео карта, безжичен нет, всичко.

Ай, ся... Дебиан ли е виновен, че Ryzen от началото на 2018 не върви на Windows 7?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай, ся... Дебиан ли е виновен, че Ryzen от началото на 2018 не върви на Windows 7?

Ми те микромеките ясно са ти казали, че не работи. Тва няква новина ли трябваше да е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, спрете да отговаряте на този трол.. вижда се че е пълен неграмотник, срещала съм го и в камината. Най-добрия начин е да не храните трола. Редиректвайте му всичкия аутпут към /dev/null .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Hot Bastard написа:

Ми те микромеките ясно са ти казали, че не работи. Тва няква новина ли трябваше да е?

Е, за какво да работи? Нали си платил вече. Ади, плати сега за Windows 10, че да работи там.. хахахаха

И не е новина, а тотален смях..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Крематориум написа:

Хора, спрете да отговаряте на този трол.. вижда се че е пълен неграмотник, срещала съм го и в камината. Най-добрия начин е да не храните трола. Редиректвайте му всичкия аутпут към /dev/null .

То, че съм неграмотен по твоите разбирания е похвално, лошо щеше да е обратното. Иначе нема страшно, аз сам ще се откажа, голяма скука сте, преди по-забавни линуксчии имаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе ти все въртиш-сучеш и бягаш от конкретен въпрос (пак, виж горе) и искаш твоите въпроси да са отгоре, и на тях да им се отговаря, а другия - поставил въпрос - не е важен. Уж си знаещ, пък нищо конкретно не казваш (да е ясно обяснено). Аз съм тъп и не разбирам, обясними го - защо си си купил мощен лаптоп, пък си му спрял Нвидията, тва не е ли тъпо... Е, кажи защо си го направил, или ако не си (може да съм се припознал) - как го разбираш това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sliderum написа:

Някой може ли да даде определение на Линукс. Ама не историческо и методологично(копвайки справка от Уикипедия). Просто да обясни, според него си.

За мен е начин на изразяване на любопиството

преди 9 часа, sliderum написа:

А те как работят с ядрото, ако нямаше как, нямаше да работят ;)

Не се работи с ядрото, то случи само да ти подкара железата

преди 9 часа, Крематориум написа:

Не няма как, поне аз не знам как без шел и библиотеки юзър да ползва гол кернел. Освен чрез код и използването на системни колове.  Едва ли обикнвоен потребител би се оправил освен ако не е супер гийк или девелопър.

По принцип си права но има начин да се работи с ядрото стига хардуера да е предвиден затва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, бат'начо написа:

Бе ти все въртиш-сучеш и бягаш от конкретен въпрос (пак, виж горе) и искаш твоите въпроси да са отгоре, и на тях да им се отговаря, а другия - поставил въпрос - не е важен. Уж си знаещ, пък нищо конкретно не казваш (да е ясно обяснено). Аз съм тъп и не разбирам, обясними го - защо си си купил мощен лаптоп, пък си му спрял Нвидията, тва не е ли тъпо... Е, кажи защо си го направил, или ако не си (може да съм се припознал) - как го разбираш това?

Бвбфан си купи мощен лаптоп и му спря нвидиата...не аз...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, бат'начо написа:

Проба. ;)

Успешна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, бат'начо написа:

Ъъъъъ, не е. Какво видя (това е жокер).

Море трева и една дистрибуция

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, petie1 написа:

Не се работи с ядрото, то случи само да ти подкара железата

А БИОС за какво е. Едно време нямаше нито БИОС, нито друга ОС след БИОС и хората пак  са работели с железата, директно командвайки ги със задания написани с единици и нули. Така че драги, или си противоречиш, или като всички останали, си свикнал само да ползваш, но не и да мислиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

А БИОС за какво е. Едно време нямаше нито БИОС, нито друга ОС след БИОС и хората пак  са работели с железата, директно командвайки ги със задания написани с единици и нули. Така че драги, или си противоречиш, или като всички останали, си свикнал само да ползваш, но не и да мислиш.

вече сме 21 век трябва да си много луд маниак ,за да работиш директно с желязото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Добре айде ти обясни за калво служи ядрото на ОС според теб? БИОС ти подкарва само базовите железа

преди 3 минути, Крематориум написа:

вече сме 21 век трябва да си много луд маниак ,за да работиш директно с желязото.

Е той вика да ползваме директно 0 и 1 като Флинстоун :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Добре айде ти обясни за калво служи ядрото на ОС според теб? БИОС ти подкарва само базовите железа

Е той вика да ползваме директно 0 и 1 като Флинстоун :biggrin:

Не е лошо да го знаеш за обща култура. но най вероятно никога няма да ти потрябва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Крематориум написа:

Не е лошо да го знаеш за обща култура. но най вероятно никога няма да ти потрябва. 

Кое точно? За ядрото на ОС ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За писането директно на машинен код. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Крематориум написа:

За писането директно на машинен код. 

Добре макар че това дето се нарича машинен код и то не е такова а си е вид човешко възприемане ако ме разбираш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаааааааа хора без работа :)  ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване