Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 40 минути, malosi написа:

Ето и машината на която се опитвам да до направя. 

Трябва да ти е малко по-яка машината. Виж какви са изискванията, които дават за тая програма:

image.png.6b413d686618df6e785137dbe193cac1.png

Може само като види че рам-а ти е по-малко от 16GB и затова да не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, malosi написа:

Явно трябва да сменям щаигата ! 

Ма тва много лаком звер бе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще потърся по стара версия да видя там как са нещата . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Цитат

DaVinci Resolve 16 is the world’s only solution that combines professional 8K editing, color correction, visual effects and audio post production all in one software tool! You can instantly move between editing, color, effects, and audio with a single click. DaVinci Resolve Studio is also the only solution designed for multi user collaboration so editors, assistants, colorists, VFX artists and sound designers can all work live on the same project at the same time! Whether you’re an individual artist, or part of a large collaborative team, it’s easy to see why DaVinci Resolve is the standard for high end post production and finishing on more Hollywood feature films, television shows and commercials than any other software.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Обаче пък какви работи прави само да видиш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Охо баш за гуруто на ИТ дет викаше че софтуер имало само за Убунту

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DaVinci Resolve 16   - CentOS.   

Но не е за моя лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах я, но съм с минималните изисквания, а и освен това не съм работил с нея.

Arco-Linux-2020-05-22-22-13-27.png

П.П. "Гълта" 2GB RAM само като се стартира без нищо друго :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се зачетох и ... значи машината ми е купих 2014 и още тогава е била слаба за DaVinci Resolve 10.1.5  която версия е от същата година !!!

Цитат

Minimum system requirements for Linux
CentOS 5.4
32 GB of system memory is recommended and 16 GB is the minimum supported
Blackmagic Design Desktop Video version 9.8 or later
NVIDIA Driver version 331.67
RED Rocket-X Driver 2.1.10.0 and Firmware 1.3.4.11 or later
RED Rocket Driver 1.4.36.0 and Firmware 1.1.17.3 or later

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, malosi написа:

Сега се зачетох и ... значи машината ми е купих 2014 и още тогава е била слаба за DaVinci Resolve 10.1.5  която версия е от същата година !!!

А ако набуташ още гъби РАМ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Инсталирах я, но съм с минималните изисквания, а и освен това не съм работил с нея.

Във тубата има много видея не е много сложно и резултатите са впечатляващи . Ето едно на Испански е но такова имам пък и е много добре и просто обяснено. http://www.youtube.com/watch?v=0ZdoMHF2w6E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vpvelev написа:

Абе ти забеляза ли ко пише?

Centos а не Ubuntu. Това не се връзва с теорията на Джокера че трети страни пишат само за Убунту софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Няма да помогне, май ще трябва и нова видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, petie1 написа:

malosi, наистина ако сложиш оше 8GB RAM и ще тръгне, защото при мен процесора е по-слаб, но имам 16 РАМ.

преди 6 минути, malosi написа:

Да, забравих за картата :angry:

Моята е ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 Ti AMP 6GB GDDR6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, malosi написа:

Пробвай първо с рам-с щото май @vpvelev е с подобна видеокарта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива програми искат и от трите неща (RAM, CPU и GPU) по много :)

Сега при мен върви леко, но ако кача някое яко видео и може да "изгърми".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Пробвай първо с рам-с щото май @vpvelev е с подобна видеокарта

Ще се прави upgrade  на щаигата явно :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, malosi написа:

Ще се прави upgrade  на щаигата явно :(

Е щом се налага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2020 г. в 20:52, Курчевски написа:

Какви са тези програми, които вървят на нещо, което не е операционна система? Да не говорим за програми за фитнес?

Те... вървят на компютър също така. Компютърът операционна система ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Белгиеца написа:

Трябвало е да напиша че на чист Дебиан и на Минт базиран на чист Дебиан и на MX Linux базиран на чист Дебиан не тръгва Acestream.

преди 10 часа, petie1 написа:

Ми белгийските миди не могат да го пуснат а дебианците могат та...

С предварителната уговорка,че не се бъзикам и стоя далеч от вашите "престрелки" съвсем сериозно искам да те попитам би ли споделил как да подкарам Acestream на MX Linux.защото(поне при мен) не тръгва,по точно не се стартира.Инсталирах го със Snap(ако това има значение).В меню-мултимедия,го има,като програма,но всички опити за стартиране са безуспешни.Пробвах с какви ли не команди,които намерих по форумите,но не става и не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Miro40 написа:

С предварителната уговорка,че не се бъзикам и стоя далеч от вашите "престрелки" съвсем сериозно искам да те попитам би ли споделил как да подкарам Acestream на MX Linux.защото(поне при мен) не тръгва,по точно не се стартира.Инсталирах го със Snap(ако това има значение).В меню-мултимедия,го има,като програма,но всички опити за стартиране са безуспешни.Пробвах с какви ли не команди,които намерих по форумите,но не става и не става.

Значи тази чудесия зависела от systemd което го няма в MX Linux иначе в чистия Дебиан се пали чрез начина описан в темата на Джокера а не чрез snapd който не се препоръчва и и не се полва много в Дебиан

Конкретно тук са описали как става на MX Linux Клик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, petie1 написа:

Значи тази чудесия зависела от systemd което го няма в MX Linux иначе в чистия Дебиан се пали чрез начина описан в темата на Джокера а не чрез snapd който не се препоръчва и и не се полва много в Дебиан

Това е така.MX Linux идва със systemd,но по подразбиране.Обаче от Grub менюто,от разширени настройки,може да се активира, и да се зарежда в системата,което нещо съм направил и аз(иначе не можеше да се инсталира acestream).Така,че със snap ли,по друг начин ли,аз го имам инсталиран,въпросът обаче ми е защо не се стартира?А за инсталирането изпозвах този урок:-https://www.edivaldobrito.com.br/ace-stream-no-linux-via-snap/.Има и други,и то конкретно за Debian.А за препоръките и използването на snapd в Debian не можах да намеря никъде нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Miro40 написа:

Това е така.MX Linux идва със systemd,но по подразбиране.Обаче от Grub менюто,от разширени настройки,може да се активира, и да се зарежда в системата,което нещо съм направил и аз(иначе не можеше да се инсталира acestream).Така,че със snap ли,по друг начин ли,аз го имам инсталиран,въпросът обаче ми е защо не се стартира?А за инсталирането изпозвах този урок:-https://www.edivaldobrito.com.br/ace-stream-no-linux-via-snap/.Има и други,и то конкретно за Debian.А за препоръките и използването на snapd в Debian не можах да намеря никъде нещо.

Отвори терминала и стартирай програмата от там. Почти е сигурно че ще ти изпише какъв е проблема да не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Miro40 написа:

Има и други,и то конкретно за Debian.А за препоръките и използването на snapd в Debian не можах да намеря никъде нещо.

Ето

Виж точка три

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, vpvelev написа:

Отвори терминала и стартирай програмата от там. Почти е сигурно че ще ти изпише какъв е проблема да не тръгва.

Точно така, ще има проблем я, не може вегани да са правили нещо и да искаш после месо да си готвиш у него.
Чист Дебиан е за вегани, а Убунту е за месоядни.
Значи трябва едно леко xubuntu.org  20.04 LTS

А енджина трябва да е 3.1.49 иначе ще има пак ядове.
А Ace Player HD да е 2.2.5.1 ( VLC 2.2.8.1)  за да прекъсва по-рядко и да не си губи звука след поредното прекъсване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...