Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да си лафим за Линукс

Препоръчан отговор

Малеее няма да казвам нищо. Ще ме изядете с парцалите!! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 693
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аха, но не ставя ясно кърпи ли са му трътката след сцепването и кой номер памперси носи. Белгийски ли са или от немския амазон? И колко евро? Като обръща самосвала не шокира ли ангела с крясъци. Пикан

Мдаааааааа хора без работа :)  ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Избраният! The Only One! Нео от планетата на маймуните, разработва ИИ. Сюжетната линия подсказва, че Морфей ще е горила, не?

Публикувани изображения

преди 2 минути, malosi написа:

Дискутирано е, но най-малкото е ,че ше го омажат. А и ако стане комерсиален продукт то и той ще се окаже подложен на атаки.

Предполагам че тогава ще дойде ерата на БСД, аз вече почнах да се готвя за тази ера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Напротив. Ако им предоставите информацията както трябва могат и да вдянат. Тоест да не са коне с капаци. Аз как съм вдянал. Въпреки, че поне 80% от приложенията ми са за Windows и въпреки, че съм отраснал с този продукт и се плашех от Линукс сега си имам и ubuntu на отделна машина. 

Не ме разбирай погрешно, ама windows потребителите нямат такава потребност. Според мен са фатално поразени от маркетинговата помия на Microsoft. Един windows потребител няма потребност да седне да си вдигне firewall, да научи 10-20 команди (предпочита да кликне 100-200 пъти), няма потребност да си следи машината или повече от една. Windows потребителят има потребност да иде да си купи една машина, да се изфука и толкова. 99% ще е направил грешен избор в хардуера, ама има потребност да го прави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малеее няма да казвам нищо. Ще ме изядете с парцалите!! :lol6:

Споко бе не си много вкусен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Споко бе не си много вкусен...

Абе както ме "нападнахте" както не съм вкусен и бактерия няма да остане от мен ;)

преди 2 минути, Win10spy написа:

Не ме разбирай погрешно, ама windows потребителите нямат такава потребност. Според мен са фатално поразени от маркетинговата помия на Microsoft. Един windows потребител няма потребност да седне да си вдигне firewall, да научи 10-20 команди (предпочита да кликне 100-200 пъти), няма потребност да си следи машината или повече от една. Windows потребителят има потребност да иде да си купи една машина, да се изфука и толкова. 99% ще е направил грешен избор в хардуера, ама има потребност да го прави.

В грешка си. За пример-ето аз съм Windows потребител живял още с Window 3.10. Много добре знам плюсовете и минусите на Windows.Знам за какво става и за какво не. И никога не съм отричал Линукс. И не съм единствен, който използва и двете ОС.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

В грешка си. За пример-ето аз съм Windows потребител живял още с Window 3.10. Много добре знам плюсовете и минусите на Windows.Знам за какво става и за какво не. И никога не съм отричал Линукс. И не съм единствен, който използва и двете ОС.

Е, ти не си windows потребител - хибрид си. Дефакто и аз не съм "чист", ползвам и Мак. Метни едно око в темата за Windows 10 Впечатление и проблеми. @DarkEdge даже се ядосва и ми трие постовете. При все че, като гледам, бая помия му е минала през рацете с Windows 10 от 2015 насам... Там са тежък случай..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Win10spy написа:

Е, ти не си windows потребител - хибрид си. Дефакто и аз не съм "чист", ползвам и Мак. Метни едно око в темата за Windows 10 Впечатление и проблеми. @DarkEdge даже се ядосва и ми трие постовете. При все че, като гледам, бая помия му е минала през рацете с Windows 10 от 2015 насам... Там са тежък случай..

:lol6: Викаш държа както на сребро, така и на светена вода. Напротив Windows потребител съм, но не съм фанатик. Ползвал съм и малко МАК, но нямам приложения за тази ОС, затова не я и използвам.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Абе както ме "нападнахте" както не съм вкусен и бактерия няма да остане от мен ;)

Ползвах ги двете ОС  до момента във които ми натресоха 10 та без да я искам , пробвах я не  е лоша .... но, ...... с две думи  „ нела " 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле Емо го изкараха хибрид интересно между кои Сивите и Белите ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, malosi написа:

Ползвах ги двете ОС  до момента във които ми натресоха 10 та без да я искам , пробвах я не  е лоша .... но, ...... с две думи  „ нела " 

Е който мисли знае какво и къде да го използва. И аз не харесвам 10, заради глупаците от МС, но ще се наложи така или иначе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win10spy, такива като теб много пречат на разпространението и преминаването на други потребители (в частност и на Windows такива) към Linux.

Като видят такива като теб, които са сектанти и коне с капаци и се отказват да са в един лагер с такива.

преди 12 минути, Win10spy написа:

Дефакто и аз не съм "чист"

Как да разбирам това?

Който ползва Linux е от чистата раса. Който ползва Windows е от мръсната. Който ползва и двете е "хибрид", т.е. и той е за газавата камера?

Чудех се защо толкова се страхуваш да ползваш Windows.

Значи ползваш Linux само по принуда, за да не ти откраднат снимките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей а как се наричат Уиндоус потребители които не ги е страх от Линукс?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

Да видим, защо не ползвам вече платена ОС.

1. Не само снимките, всичко искам да си е мое и аз да решавам кой и кога ще има достъп до него.

2. Не искам да ръса боба след всеки ъпдейт. Не само на мен, а и на другите машини, които администрирам.

3. Не искам за елементарни неща, да трябва да инсталирам 879324 програми.

4. Не искам да си похабявам хардуера излишно.

5. Искам всеки ден, всеки час, да мога да си ползвам собствения компютър. Не искам да чакам 30 мин. като някакъв олигофрен, щото ОС ми се ъпдейтва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vpvelev написа:

Win10spy, такива като теб много пречат на разпространението и преминаването на други потребители (в частност и на Windows такива) към Linux.

Като видят такива като теб, които са сектанти и коне с капаци и се отказват да са в един лагер с такива.

Как да разбирам това?

Който ползва Linux е от чистата раса. Който ползва Windows е от мръсната. Който ползва и двете е "хибрид", т.е. и той е за газавата камера?

Значи ползваш Linux само по принуда, за да не ти откраднат снимките.

Скиваи точка 3  и  се обосновли  защо линукс трябва да стане масова оперативна система ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, malosi написа:

Скиваи точка 3  и  се обосновли  защо линукс трябва да стане масова оперативна система ? 

Тя е масова ОС, просто с Windows  са си разпределили местата на действие. Windows e за обикновения потебител и за масов софтуер, а линукс се занима със сериозната част, като сървъри, защита и прочие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, malosi написа:

Те поне да работят.. Ама и софтуерът за Windows 10 е малко като самия него. Уж много добър firewall с антивирус - Eset Smart Security, спираш уж целия трафик през "защитната стена" и после получаваш известие, че има ъпдейти за нея.. хахах

Ааа @vpvelev

6. Не искам като някъв тъпак да си "оптимизирам" системата след всеки ъпдейт. Искам, например като не ползвам Скайп, да ми го няма на машината. Не искам да го махам през PowerShell, после след голям ъпдейт M$ да ми го връщат наедно с всичко, корто се оптимизирал..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е масова ОС, просто с Windows  са си разпределили местата на действие. Windows e за обикновения потебител и за масов софтуер, а линукс се занима със сериозната част, като сървъри, защита и прочие.

Тц , Емо ти си инсталирал линукс за сървар ,защитна стена,VPN  или  ... ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, malosi написа:

Тц , Емо ти си инсталирал линукс за сървар ,защитна стена,VPN  или  ... ? 

Не, не съм го инсталирал. На мен не ми е нужен. Просто го ползвам за WEB design. Повечето от програмите и приложенията си работят и са направени за него. Но навремето с едни приятели правихме сървър за MU Online и там просто се наложи да се използва.Самата сървърна част на играта, заедно със защити, настройки за 2 интернет доставчика, филтри и каквото се сетиш. Тогава нямаше сегашните евтини рутери за 100 лева с 2 WAN порта и прочие. В

преди 1 минута, дръндю написа:

в това прочие се включва, крадене на нет от комшията
:giggle1:

Стига глупости! Крадене на интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Win10spy написа:

6. Не искам като някъв тъпак да си "оптимизирам" системата след всеки ъпдейт. Искам, например като не ползвам Скайп, да ми го няма на машината. Не искам да го махам през PowerShell, после след голям ъпдейт M$ да ми го връщат наедно с всичко, корто се оптимизирал..

Това не е сериозно. Скайпа е на MS и те си го слагат естествено. Като не искаш не го ползвай.

Защото в тоя ред на мисли, някой може да не иска и да не ползва някои от програмите които вървят с KDE например, но те ги качват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Стига глупости! Крадене на интернет.

найш колко народ е на линукс само заради ползване на безплатен нет
аве ти забрай ли че съм циганин?!
ето нещо ако тъ интересува
https://foro.seguridadwireless.net/live-wifislax/modulos-extra-wifislax64-2-0/msg368213/#msg368213

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Защото в тоя ред на мисли, някой може да не иска и да не ползва някои от програмите които вървят с KDE например, но те ги качват.

Ако си туриш минималната КДЕ си слагаш кот искаш или си я компилираш сам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Това не е сериозно. Скайпа е на MS и те си го слагат естествено. Като не искаш не го ползвай.

Е, това е разликата, момко - "естествено". Вече сте претръпнали и май се самозалъгвате на глас. За твое сведение, като махна някое app на KDE, от дистрото не ми го инсталирал след ъпдейт. Например на лаптопите съм махнал KDE connect и не ми го инсталират, защото е част от KDE хахаха

Мали, мали.... Да ти имам логиката... Ти написа най-сериозния коментар...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

найш колко народ е на линукс само заради ползване на безплатен нет
аве ти забрай ли че съм циганин?!
ето нещо ако тъ интересува
https://foro.seguridadwireless.net/live-wifislax/modulos-extra-wifislax64-2-0/msg368213/#msg368213

Викаш с Кали лесно се краде нет а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване