Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да си лафим за Линукс

Препоръчан отговор

Е, не е ли наглост:

Или е за психиатрия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 693
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аха, но не ставя ясно кърпи ли са му трътката след сцепването и кой номер памперси носи. Белгийски ли са или от немския амазон? И колко евро? Като обръща самосвала не шокира ли ангела с крясъци. Пикан

Мдаааааааа хора без работа :)  ...........ще си чешат езиците .............работете кърлежи

Избраният! The Only One! Нео от планетата на маймуните, разработва ИИ. Сюжетната линия подсказва, че Морфей ще е горила, не?

Публикувани изображения

преди 9 минути, Win10spy написа:

Да влизам тука и да пиша: "колко е красив десктопът на Windows 10"?

Че KDE го бие със светлини години

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Няма да е зле ако го направят. Да не се чудим, коя да слагаме :)

Не мисля че е добра идея

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, petie1 написа:

Ей нямаш ли някое странно дистро кат Бедрок?

Само това ли успя да измислиш?

Поне да беше прочел на сайта им, какво е Бедрок, и каква е идеята.

Има богат избор от дистрибуции за всеки вкус.

преди 9 часа, Емил Костов написа:

Е, ето че и ти се изсра за новата 2020. А честито. Липса ти форумът и не можеш без него.

Чак да ми липсва и да не мога без него? 😆

Виж че за последните 6 години имам някакви 2500 коментара, докато има тук разни маняци за месец правят 10 000 :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

Или е за психиатрия?

Резултат с изображение за „емотиком offtopic gif“"

Имам усещането, че правите скрита реклама на десътката ... :)

Не се сдържам ... :) 

Единия доброто ченге, а другия лошия ченгел ... :) 

Прощавайте!!!

Не се сдържах ... и се изказах, пардон ... изходих ... :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, ДИоNД написа:

Имам усещането

До сега някой да ме е виждал по тия ширини?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

До сега някой да ме е виждал по тия ширини?

Ми ... каквото повикало - такова отговорило ... :)

То  нали има слух, че Десътъка веч е вид дистрибуция на Линукс ... :) 

Не наливай страст ... в мен ... :) Моля ... едвам, едвам се сдържам ... :) 

Тоя хубостник ... не знае какво направи ... :) недейте бе тъй хора ... :)

Все повечко "жълто" пускам .... :) 

Махам се от тук ... че ... имам и други неща да върша ...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 28 минути, ДИоNД написа:

Все повечко "жълто" пускам .... :) 

... че ... имам и други неща да върша ...

Ще сменяш палитрата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама много се активизирахте в тази тема Уиндоус фанатиците, опитвайки се да ни набутвате в носа Уиндоус, и действително модерация няма.

ПС: Сега очаквам да бъда баннат от форума за наглостта си..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Росен Р. Александров, не това беше идеята на нахлуването ми тук. Просто някои хора с явно липсващи първи 7 години превърнаха темата за Windows 10  в тотален леж.
Е, няма такава простащина...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си следил вашите какво направиха по темите за Линукс. Улицата е двупосочна.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Росен Р. Александров написа:

Само това ли успя да измислиш?

Поне да беше прочел на сайта им, какво е Бедрок, и каква е идеята.

Има богат избор от дистрибуции за всеки вкус.

Е значи нямаш а аз сериозно питах

Да тва за дистрибуциите го знам даже и сам го писал

преди 16 минути, Росен Р. Александров написа:

Явно не си следил вашите какво направиха по темите за Линукс. Улицата е двупосочна.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Интересно е че всички сме в един казан само дето се делим на Уин и Линукс секта

преди 2 часа, cybercop написа:

Това го коментирах за Razor-Qt и LXDE, но е приложимо и в случая. Обединяване на вода и масло. По принцип става с много усилия и химия. И се получава отровен маргарин. Нещо негодно за консумация.

То е ясно че нищо няма да стане ако се обединят ама да видим

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Явно не си следил

Не, не следя Linux темите! Лошо - простащината е заразна. Отмъстителността - грозна! Чакй да пита - нали Linux  е най-безпроблемната и лесна за употреба ОС? Защо имате толкова теми за "взаимопомощ"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Защо имате толкова теми за "взаимопомощ"?

Елементарно е ... сами не могат да се справят ...

хм ...

и да не забравят, че някъде все пак е записана тази ОС ... ;) 

Уви, такъв самодостатъчен BIOS ... не съм срещал ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Не, не следя Linux темите! Лошо - простащината е заразна. Отмъстителността - грозна! Чакй да пита - нали Linux  е най-безпроблемната и лесна за употреба ОС? Защо имате толкова теми за "взаимопомощ"?

Ми защото не сме алчни и не искаме пари за съпорт и системна администрация. Помагаме във форума от добра душа.А когато човека не може да се справи .. еми плаща си на някой да му оправи бакиите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Крематориум написа:

Помагаме във форума от добра душа.

И???

В тоя случай, другите в другата система, защо сме, а?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Чакй да пита - нали Linux  е най-безпроблемната и лесна за употреба ОС? 

Който ти го е казал това - жестоко те е излъгал! От няколко години ползвам едновременно Windows и Linux, различни версии. По груба преценка 90% от времето съм с Windows, 10% - с Linux. Въпреки това проблемите ми с втората ОС са много повече! И гадното е, че са едни такива тъпи, нелогични проблеми. Не можеш да ги анализираш, да разбереш причината, и да предприемеш адекватни мерки за решаването. Излиза ти някакъв прозорец с неразбираеми неща, блокаж, и си дотам. Единственото решение е да търсиш в нета проблема, описан от някой друг. Намираш го, и научаваш, че решението е да отвориш конзола, да напишеш една купчина пак неразбираеми неща, и да се молиш да проработи. И така - до следващия път. А много често по-лесно и по-бързо е направо да преинсталираш.

Освен това твърдението, че linux обществото е задружно, е пълна лъжа. Поне тук, в България. Винаги, като съм търсел помощ, съм се сблъсквал с надути хейтъри, които пишат на собствен си език, и само гледат да ти покажат, че си едно нисше същество, което даже не е достойно да попита нещо тях - богоизбраните. Снощи примерно се сблъсках с човек, който не разбира много от Windows, и не е в състояние да оправи дяловете си след преинсталация. Поизмъчихме се двамата един с друг, но в крайна сметка успяхме да се справим. Той ми благодари, и двамата сме доволни. Същото нещо е невъзможно в linux обществото - щяха да го наругаят, че е некадърник, и да се приключи. 

Казах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, DarkEdge написа:

Не, не следя Linux темите!

Защо имате толкова теми за "взаимопомощ"?

Е, с всяко нещо може да има проблеми.

Колко много са, е относително понятие. Например, мисля че Уиндоуз ползвателите са по-малко склонни да се обръщат към форуми, особено тези в Щатите. Те предпочитат да платят за оправянето на проблема им, без даже минимално да си товарят главата. Освен това така се чувстват по-сигурни – щом е платено за нещо, това е (най-)качествено. Последното разбиране е също така една от главните причини много хора да са на Уиндоуз, мисля. Плюс това (голяма) част от проблемите са заради задклавиатурното устройство.

Моят опит на всекидневен ползвател само на Линукс, със скромни нужди, е много удовлетворителен,  доста по-удовлетворителен, отколкото когато бях с Уиндоуз едно време.

Последният проблем, който имах, малък проблем, преди около година, е че програмата за апдейтване постоянно, след като си свърши работата, показваше неправилно маркиране на новите/старите неща и това ме безпокоеше донякъде (това дистро е "ролинг"). Повъртях се за малко из форума на дистрото, там има закарфичени теми по въпроса, и го реших с помощта на съветите от там. Да, ама след ребутване проблемът пак беше същият. Дотако се въртях после из интерфейса на програмата, видях, че са маркирани два репозитория за ъпдейтване - централният и българското огледало - елементарна грешка, не е препоръчително, защото може да не са синхронизирани и да подават различни списъци на обновените апдейти в тях. Размаркирах централния репозиториум и – готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

Намираш го, и научаваш, че решението е да отвориш конзола, да напишеш една купчина пак неразбираеми неща, и да се молиш да проработи.

Не е проблем конзолата ... една с друга "производна" на ядрото не контактуват ... ;)

Ядрото е едно, но ... после става ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Мих. Люз. написа:

платят за оправянето на проблема

Виж, сега. Купуваш изделие. То, трябва да има всичко достатъчно, за да прави нещо. Искаш, и друго нещо да прави ... плащаш ...

Когато купуваш компютър, то с него купуваш всичко друго. Това е все едно да купиш кола без двигател.

Да, тук може да купиш компютър без ОС, но после си го правиш или както го можеш, или с приятели, или някой друг да ти го направи без пари.

Някои разбират, че по-евтино е да си купят устройство с iOS ... и да не се занимават с ... "сектанти".

Това, дали устройство с една ОС ще може да комуникира с друга ОС си е до това: Има си стандарти по отношение на протоколи.

Да, но протоколите се изменят ... и това не зависи от ОС ... хм ... Какво правим ... Всеки както си може ...

Свобода!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ДИоNД написа:

Виж, сега. Купуваш изделие. То, трябва да има всичко достатъчно, за да прави нещо. Искаш, и друго нещо да прави ... плащаш ...

Свобода!

Линукса не съм го купувал и, когато започвах, бях напълно с осъзнаването, че трябва да си го инсталирам и оправям сам; обаче помощта на форумите и търсачката бяха много полезни за мен тогава, за да се науча. То не, че бях купувал и Уиндоуса, де...

И – да, чувствам се по-свободен и сигурен, отколкото с Уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, RudeBoy написа:

Той ми благодари

А това в нашенските форуми колко рядко се случва. Като че ли зъб трябва да се вади.

преди 2 минути, Мих. Люз. написа:

Линукса не съм го купувал

Под изделие най-вероятно се визираше хардуерът. А него или си го купувал, или са ти го подарили, но пак някой го е купувал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мих. Люз. написа:

И – да, чувствам се по-свободен и сигурен, отколкото с Уиндоус.

:) Явно си хойкъл и по чужда ... Нема лошо ... :)

Не ти е харесало ... пак няма лошо ... :) 

Да пием за вечните Линукчиии ... :beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

А това в нашенските форуми колко рядко се случва. Като че ли зъб трябва да се вади.

Сигурно защото, за разлика от теб, аз се опитвам да обясня нещата така, че другият човек да ме разбере. А не просто да му пльосна един линк към някаква статия на английски език, и да го оставя да се мъчи сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване