Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте от известно време изпозлвам лаптоп леново вече около година и половина много добра машинка изключително съм доволен от нея. Доскоро всички игри клипове филми и като цяло всичко вървеше перфектно на максимални графики си потдържаше 130-140 фпс и почти не загряваше преди около 2 седмици обаче забелязах как фпсто ми рязко започва да пада на 80-90 понякога 50-60 и изведнъц се стигна до там че играта изобщо не мърдаше а фпсто беше 04-05 и ми насичаше дори и браузърът. Понеже лаптопът е нов го върнах в сервиза на гаранция с предположение че трябва да се изчисти и да се смени термопастата но понеже още в гаранция не посмях аз да го отворя от сервиза са го изпратили директно в ленове по теехни думи където според това което пише е сменена дънната платка , което ми е много странно защото не изглеждаше наистина да има проблем с дъното. Сега игрите и всичко си върви , но пак си потдържа фпс 80-90 и си загрява стабилно , което наистина не мога да си го обясня. Също имах и проблем в зарядното което от време на време на прекъсва и беше отбелязано като проблем , но въпреки това от ленова не са подменили кабела , което ме навежда на мисълта дали е възможно хората от  сервиза да са го претупали колкото да издържи малко защото гаранцията изтича след 3-4 месеца и изобщо да не са го пращали до сервиз на леново. Възможно ли е тези проблеми да идват от зарядното защото ми е много странно как би изгоряла дънната платка на един сравнително нов лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво са направили в сервиза може само да гадаем. Щом грее стабилно ще се разпои чипът на видеокартата и гаранцията няма да го покрие. Като за начало кажи марка и модел на лаптопа. След това си инсталирай програмата AIDA или Speccy и покажи темепратурите под товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не загрява чак толкова просто ми прави впечатление че загрява по бързо и венилаторите са доста по шумни освен това ссе случва предимно когато някоя игра е включена. Направих си експеримент и изкарах поставката където ппц стои CD-то(лаптопа ппц няма сд но има възможност да се сложи) и беше доста мръсна и прашасала не изгеждаше на нещо което е отваряно скоро а не знам как са успели да сменят дънната платка без да разглобят всичко.

https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-320-15ikb-81bg00t9bm-109979 

ето това е точния модел разбира се не е от този сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в сервизния протокол какво пише? Има ли информация за зарядното? В гаранционната карта са описани кои неща подлежат на гаранционно обслужване и кои не, чел ли си я? Зарядните се водят консуматив и са без гаранция или с ограничена, още повече, че прекъснат кабел е по твоя вина. Решение - купуваш ново зарядно. Относно загряването, това можеш да го коментираш със сервиза и да им го върнеш, може да не са го сглобили добре или и охлаждането да трябва да се смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пише само сменена дънна платка .Когато го оставях имаха подозрение за охлаждането така че предполагам че би трябвало да са го проверили. Колкото до загряването също го говорихме още първия път а лаптопа си работи добре така че ме съмнява да констатират проблем просто ми прави впечатление че все пак не е както преди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПоДдържаните температури са високи. Пусни си сензорите на HWiNFO и виж какви максимални температури вдига, обърни и внимание където пише "termal throttling" дали е "yes" при високите температури. Ако е, това е основание да го пратиш отново в сервиза, като може да им приложиш и снимка.

https://www.hwinfo.com/download/

HWiNFO64_CPU_Throttling.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изпитваш съмнение за това какво е направено в сервиза, би трябвало да сложиш по една микроскопична капка боя на всеки винт от капака, без развиването на който да не може да се смени нищо. Така ще си спокоен, че не си излъган. И гледай боята да е с трудно повторим цвят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж го само на какво прилича този лаптоп и с какви параметри ... естествено че ще вдига високи температури.

Никога няма да се научите да си купувате компютри за игри а не офисни лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистването на лаптопа не влиза в гаранционното обслужване, така че ако са ви го чистили, най-вероятно щяха да ви вземат пари. Ако не са ви го чистили, то означава, че е пълен с прах, което означава, че няма добро охлаждане, това води до отговора на въпроса ви "защо ми пада fps в игра". Разбира се това са само догадки, но ако лаптопът не е чистен повече от 6 месеца, е напълно възможно. Обикновено съм забелязал, че ако е заради охлаждането когато влезнеш в игра държи нормално FPS (според параметрите) и след известно време почват да падат следствие на загряването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, tepmu написа:

Почистването на лаптопа не влиза в гаранционното обслужване, така че ако са ви го чистили, най-вероятно щяха да ви вземат пари. Ако не са ви го чистили, то означава, че е пълен с прах, което означава, че няма добро охлаждане, това води до отговора на въпроса ви "защо ми пада fps в игра". Разбира се това са само догадки, но ако лаптопът не е чистен повече от 6 месеца, е напълно възможно. Обикновено съм забелязал, че ако е заради охлаждането когато влезнеш в игра държи нормално FPS (според параметрите) и след известно време почват да падат следствие на загряването.

Това ми отговаря на въпроса благодаря защото от сервиза казаха че няма как да не се го изчистили щом са разглобили чак дънната платка но щом не се потдържа от гаранцията със сигурност не са го направили .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Valeri Veselinov написа:

Това ми отговаря на въпроса благодаря защото от сервиза казаха че няма как да не се го изчистили щом са разглобили чак дънната платка но щом не се потдържа от гаранцията със сигурност не са го направили .

По принцип ако са коректни трябва да го направят или най-малкото да ви обяснят, че лаптопът е за чистене, но то не влиза в гаранцията и вие да си решите, но факт е, че има и такива тарикати, които гледат по-бързо да разкарат повредената стока от офиса/склада им, а ако имат възможност да ви откажат обслужването още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...