Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Обичам жена си! :) 

Защо определени млади или други дами не се научат са обичат определен мъж?! Какви КПД-тъ ги гонят и към какъв краен продукт са се устремили?!

Млада дама не може да учи други дами. Младата дама трябва да си има Матрона около себе си. Защо младите девойки не обичат майките си?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 години имах един колега дето обичаше всеки ден да си пуска една чалга. Не помня коя беше ама той си я харесваше , била инжинерна чалга, щото се пееше нещо като "ще ти вдигна капедето"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ined написа:

Преди 2-3 години имах един колега дето обичаше всеки ден да си пуска една чалга. Не помня коя беше ама той си я харесваше , била инжинерна чалга, щото се пееше нещо като "ще ти вдигна капедето"

При всеки обект или субект ,които извършва някакво действие , изхождайки от определена гледна точка и дадена база/критерии може да има  коеф. на полезно или безполезно действие.Факт! В твойта чалга/примера/  явно имат едни техни критерии , по-точно намеци и съвсем прозайчна гледна точка.😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, на какво мнение сте за Манджаро. Аз съм на Минт. Кое от двете има повече положителни и по- малко отрицателни черти. Мисля си за виртуална машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 30.01.2020 г. в 8:15, ined написа:

инжинерна чалга

на 30.01.2020 г. в 18:27, Тодор Андреев написа:

Колеги, на какво мнение сте за Манджаро. Аз съм на Минт. Кое от двете има повече положителни и по- малко отрицателни черти.

И аз питам същото ама за това. Дали някой го е ползвал и дали става за игри и ежедневна работа. https://clearlinux.org/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Alletheya написа:

И аз питам същото ама за това. Дали някой го е ползвал и дали става за игри и ежедневна работа. https://clearlinux.org/

Не става за нищо вярвай ми ползвай Арч по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли ,че  ефективността (КПД-то -) де на новият Коронавирус е над 86% .. :tease2: Какво смятате да използвате за да го преборите ? Аз така... Много съм уплашена  и едвам ходя от страх. :D:figureskating3:

800×800.jpg

Screenshot_13.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли ,че ...

Tипичният гейминг компютър консумира около 3000 киловат часа електроенергия годишно. (за AMD реактор и графика ) и това е колкото: Двайсет конзоли , 15 обикновенни компютъра над 30 лаптопа или над  20 хладилника последен Energy Star модел. Цената на собственност на един PC не се съизмерва само с покупната цена Има и допълнителна скрита цена за собственост. Тя включва Сериозни количества ток , Ремонти., Пасти.Вентилатори, Спрейове за почистване.... Абе що не инвестирате по добре парите си  в една жена ...Ще ви се отплати поне  :ph34r::ph34r::ph34r: За 2020 прогнози сочат дори обикновенните десктоп ще са много енергийно неефективни и близко по енергийно разхищение до Гейминг машини. Карбоновият отпечатък на това е доста висок и Грети никак няма да е доволна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ледници на 1000 години започнаха да се топят и предизвиквайки вълни клатят лодката на Грета Тумберг.

Предлагам енергийно ефективен гейминг с intel atom процесори, сваляйки значително TDP и консумацията на електроенергия от 3 000 000 0 вата годишно на геймър. Еко - Гейминг щадящ околната среда, с игри с минималистични харуерни изисквания.

Cadillacs and dinosaurs

Revolt

Nexuiz

и други

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.02.2020 г. в 7:44, N99 написа:

Предлагам енергийно ефективен гейминг с Intel

Е ,. с Интел ще е те са най енергоефективните . Все още никой не е предоставил измервателни данни за консумациите на електроцентралите на АМД ,които в idle горят по 60-100 вата само за да спят.

на 24.01.2020 г. в 17:19, Raze написа:

Ако КПД-то е равно на 100% това е „перпето мобиле“ т.е. няма, какво да се зарежда, сипва, добавя и т.н.

Ефективността касае това дали pc /laptops използват рационално ел. енергията , която черпят. Перпетум мобиле не черпи абс. никаква енергия отвън по дефиниция. Защото не му се вкарва допълнителна енергия освен инициализиращият момент то така си работи автономно , вечно безкрайно .И то няма нищо общо с компютрите , които са още в дървената епоха на Фред Флинстоун https://78.media.tumblr.com/a70603d76f5d0d4cf87cb0f00f6bc2db/tumblr_olb63sIcS21u501aoo1_400.gif

на 2.02.2020 г. в 23:10, petie1 написа:

Не става за нищо вярвай ми ползвай Арч по добре

И защо да ви вярвам . Clear Linux се прави от Интел и се сочи за най бързият и ефективен Linux На пазара на Лунуксови дистрибуции. Towa e все едно да ми кажеш повярвай ми Интел не може да прави процесори. 🙃Ами не  вярвам без аргументи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Alletheya написа:

И защо да ви вярвам . Clear Linux се прави от Интел и се сочи за най бързият и ефективен Linux На пазара на Лунуксови дистрибуции. Towa e все едно да ми кажеш повярвай ми Интел не може да прави процесори. 🙃Ами не  вярвам без аргументи.

1 Липсва достатъчно пакетиран софтуер

2 Подържа малко на брой Интелски процесори

3 Бързо се инсталира но се почват едни проверки и едно компилиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 Не използва GRUB и из нета вече има цели уроци как да се подкара заедно с други дистрибуции

5 Последната точка от инсталатора на Clear Linux ми се видя нещо като Telemetry. Само те не ни бяха събрали досега данните :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vpvelev написа:

4 Не използва GRUB и из нета вече има цели уроци как да се подкара заедно с други дистрибуции

5 Последната точка от инсталатора на Clear Linux ми се видя нещо като Telemetry. Само те не ни бяха събрали досега данните :)

Ама още ли има да редя? :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли ,че четвърто поколение Ryzen 7 4800HS за мобилни у-ва  с 35 вата thermal dissipation и е по бърз и по енергийно ефективен от Ryzen 7 2700X и Core i7-9700K. 35-вата е по бърз в изчислителната мощ от 105 ватови процесори ? Скоро не се е случвало и ако е истина дори реалната ел.консумация на 4800HS да е 60 реални вата то този процесор на AMD ще е нареди откъм изчислителна производителност и енергийна ефективност на върхът и ще 'закрие' десктоп пазара.

https://3dnews.ru/1003382

Screenshot_14.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...