Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с дялове след инсталация на Windows 10

Camazotz_21
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,когато си инсталирах Windows явно не съм направил нещо както трябва .Защо?Аз имам лаптоп който си взех на скоро,който лаптоп има 240GB SSD & 1TB HD ,но когато си инсталирах Wndows (10) на SSD и всичко вече беше точно видях че (C:) е 232 GB а (D:) e 5 GB ,тоест мястото на SSD само.Та как да си го оправя ,насочете ме към някакъв клип или нещо.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното е да кликнеш на дяла 922ГБ с десен бутон, и да му зададеш буква.

А правилното - след като дискът вече не е системен, да го разделиш наново на дялове по твой вкус. Бих ти препоръчал за целта външна програма - EaseUS Partition Master (която ползвам аз), или подобна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, RudeBoy написа:

Първо дай един скрийншот от Disk management.

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Най-лесното е да кликнеш на дяла 922ГБ с десен бутон, и да му зададеш буква.

k.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, RudeBoy написа:

А, това не е добре. Имаш ли някаква ценна информация на диска, и в кой от всичките дялове?

Не и нещо което нямам на други носители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си заглавието за да не замине темата. Справки правилата:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава може би е най-добре да изтриеш всички налични дялове, и да ги създадеш наново. Може да са 1, 2, 3 ... - по твой избор. Друг начин е да прехвърлиш всичката информация от диска на един дял, и да изтриеш и създадеш наново останалите.

Ако това не може да стане от Disk Management на Windows, използвай програмата, за която ти споменах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, RudeBoy написа:

А, това не е добре. Имаш ли някаква ценна информация на диска, и в кой от всичките дялове?

Мисля че е защото ,когато инсталирах Windows имах един проблем и в стремежа си да го оправя ,реших да пробвам да изтрия информацията или каквото беше (D:) .

И извинете невежеството ми ,но разбирам доколкото ми трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това аз не го разбрах ... :huh: . И не е нужно всеки път да цитираш горното мнение, когато искаш да напишеш нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбра ли предния ми пост че продължаваш да пишеш като чукча без да четеш?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го направих на HD

sa.PNG

преди 2 минути, Филипов написа:

Нещо не разбжра ли преднич ми пост че продължаваш да пишеш каъоп чукча нез да четеш?

ама нали смених заглавието

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Филипов написа:

Оправи си заглавието за да не замине темата. Справки правилата:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ми заглавието е ясно и точно.Какво искаш от човека?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Camazotz_21 написа:

Това го направих на HD

sa.PNG

Това е трябвало да го направиш на другия диск. През disk management можеш да го направиш и сега, като един по един изтриеш всички дялове, създадеш си нов/нови, форматираш ги и им задаваш буква за устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Това е трябвало да го направиш на другия диск. През disk management можеш да го направиш и сега, като един по един изтриеш всички дялове, създадеш си нов/нови, форматираш ги и им задаваш буква за устройство.

не ми дава да изтрия HD тома

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай програмата, която ти предложих. Тя е много близка по интерфейс с Disk management, работи се по същия начин. 

Стартираш я, после всеки един дял от диска, на който няма ценна информация, го цъкваш с десен бутон, и избираш Изтрий/Delete . След това цъкваш на освободилото се място, и избираш Създай/Create. Следваш указанията, задаваш размер, буква, и т.н. Накрая избираш Приложи/Apply, може да се наложи рестарт, и - готово.

Много внимавай обаче кои дялове изтриваш. И не пипай другия диск, на който е Windows 10, да не се наложи да преинсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изключиш физически механичния диск и да видиш дали ще ти стартира ОС? Възможно е windows там да си е създал boot дял-а и затова да не ти дава да триеш някои дялове от този диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Пробва ли да изключиш физически механичния диск и да видиш дали ще ти стартира ОС? Възможно е windows там да си е създал boot дял-а и затова да не ти дава да триеш някои дялове от този диск.

Уин създава една малка партиция на диск 0 та за тва не може да го изтрие май

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Възможно е windows там да си е създал boot дял-а и затова да не ти дава да триеш някои дялове от този диск.

Най-вероятно е така. Гледам, че хардът е Disk 0,  а системното SSD е Disk 1.

Затова предлагам EaseUS, той може да заобиколи това ограничение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, RudeBoy написа:

Пробвай програмата, която ти предложих. Тя е много близка по интерфейс с Disk management, работи се по същия начин. 

Стартираш я, после всеки един дял от диска, на който няма ценна информация, го цъкваш с десен бутон, и избираш Изтрий/Delete . След това цъкваш на освободилото се място, и избираш Създай/Create. Следваш указанията, задаваш размер, буква, и т.н. Накрая избираш Приложи/Apply, може да се наложи рестарт, и - готово.

Много внимавай обаче кои дялове изтриваш. И не пипай другия диск, на който е Windows 10, да не се наложи да преинсталираш.

току-що, RudeBoy написа:

Най-вероятно е така. Гледам, че хардът е Disk 0,  а системното SSD е Disk 1.

Затова предлагам EaseUS, той може да заобиколи това ограничение.

прецаках ли се изтрих всичко там

асдсда.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво си направил, че Диск 0 ти го дава офлайн? Иначе - не си се прецакал, изтрил си всички дялове. Сега трябва от мястото 926.33ГБ Незаделени да направиш нов дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване