Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с дялове след инсталация на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,когато си инсталирах Windows явно не съм направил нещо както трябва .Защо?Аз имам лаптоп който си взех на скоро,който лаптоп има 240GB SSD & 1TB HD ,но когато си инсталирах Wndows (10) на SSD и всичко вече беше точно видях че (C:) е 232 GB а (D:) e 5 GB ,тоест мястото на SSD само.Та как да си го оправя ,насочете ме към някакъв клип или нещо.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесното е да кликнеш на дяла 922ГБ с десен бутон, и да му зададеш буква.

А правилното - след като дискът вече не е системен, да го разделиш наново на дялове по твой вкус. Бих ти препоръчал за целта външна програма - EaseUS Partition Master (която ползвам аз), или подобна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

Първо дай един скрийншот от Disk management.

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Най-лесното е да кликнеш на дяла 922ГБ с десен бутон, и да му зададеш буква.

k.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

А, това не е добре. Имаш ли някаква ценна информация на диска, и в кой от всичките дялове?

Не и нещо което нямам на други носители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си заглавието за да не замине темата. Справки правилата:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава може би е най-добре да изтриеш всички налични дялове, и да ги създадеш наново. Може да са 1, 2, 3 ... - по твой избор. Друг начин е да прехвърлиш всичката информация от диска на един дял, и да изтриеш и създадеш наново останалите.

Ако това не може да стане от Disk Management на Windows, използвай програмата, за която ти споменах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

А, това не е добре. Имаш ли някаква ценна информация на диска, и в кой от всичките дялове?

Мисля че е защото ,когато инсталирах Windows имах един проблем и в стремежа си да го оправя ,реших да пробвам да изтрия информацията или каквото беше (D:) .

И извинете невежеството ми ,но разбирам доколкото ми трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбра ли предния ми пост че продължаваш да пишеш като чукча без да четеш?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го направих на HD

sa.PNG

преди 2 минути, Филипов написа:

Нещо не разбжра ли преднич ми пост че продължаваш да пишеш каъоп чукча нез да четеш?

ама нали смених заглавието

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Филипов написа:

Оправи си заглавието за да не замине темата. Справки правилата:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ми заглавието е ясно и точно.Какво искаш от човека?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Camazotz_21 написа:

Това го направих на HD

sa.PNG

Това е трябвало да го направиш на другия диск. През disk management можеш да го направиш и сега, като един по един изтриеш всички дялове, създадеш си нов/нови, форматираш ги и им задаваш буква за устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Това е трябвало да го направиш на другия диск. През disk management можеш да го направиш и сега, като един по един изтриеш всички дялове, създадеш си нов/нови, форматираш ги и им задаваш буква за устройство.

не ми дава да изтрия HD тома

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай програмата, която ти предложих. Тя е много близка по интерфейс с Disk management, работи се по същия начин. 

Стартираш я, после всеки един дял от диска, на който няма ценна информация, го цъкваш с десен бутон, и избираш Изтрий/Delete . След това цъкваш на освободилото се място, и избираш Създай/Create. Следваш указанията, задаваш размер, буква, и т.н. Накрая избираш Приложи/Apply, може да се наложи рестарт, и - готово.

Много внимавай обаче кои дялове изтриваш. И не пипай другия диск, на който е Windows 10, да не се наложи да преинсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изключиш физически механичния диск и да видиш дали ще ти стартира ОС? Възможно е windows там да си е създал boot дял-а и затова да не ти дава да триеш някои дялове от този диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Пробва ли да изключиш физически механичния диск и да видиш дали ще ти стартира ОС? Възможно е windows там да си е създал boot дял-а и затова да не ти дава да триеш някои дялове от този диск.

Уин създава една малка партиция на диск 0 та за тва не може да го изтрие май

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Възможно е windows там да си е създал boot дял-а и затова да не ти дава да триеш някои дялове от този диск.

Най-вероятно е така. Гледам, че хардът е Disk 0,  а системното SSD е Disk 1.

Затова предлагам EaseUS, той може да заобиколи това ограничение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RudeBoy написа:

Пробвай програмата, която ти предложих. Тя е много близка по интерфейс с Disk management, работи се по същия начин. 

Стартираш я, после всеки един дял от диска, на който няма ценна информация, го цъкваш с десен бутон, и избираш Изтрий/Delete . След това цъкваш на освободилото се място, и избираш Създай/Create. Следваш указанията, задаваш размер, буква, и т.н. Накрая избираш Приложи/Apply, може да се наложи рестарт, и - готово.

Много внимавай обаче кои дялове изтриваш. И не пипай другия диск, на който е Windows 10, да не се наложи да преинсталираш.

току-що, RudeBoy написа:

Най-вероятно е така. Гледам, че хардът е Disk 0,  а системното SSD е Disk 1.

Затова предлагам EaseUS, той може да заобиколи това ограничение.

прецаках ли се изтрих всичко там

асдсда.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си направил, че Диск 0 ти го дава офлайн? Иначе - не си се прецакал, изтрил си всички дялове. Сега трябва от мястото 926.33ГБ Незаделени да направиш нов дял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване