Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Оказва се, че филтъра за подобряване на видео е бил вече скопен, още преди 1 година! Една от най-важните функции вече отсъства в ущърб на зрители и клиенти и това е видео стабилизатора! Дано не се сетят и за други услуги да скопяват, например с хостването при Гугъл Диск. Могат да клъцнат някое много полезно API. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google и като търсачка го развалиха, защото филтрира информацията, която показва. Аз лично ползвам алтернативни като:

https://duckduckgo.com/

https://yandex.ru/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Язък! Искай си парите, които си дал, за да можеш да ползваш тези екстри :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е доста тегаво за Inbox - беше чудесно, докато го имаше. Естествено го спряха, понеже не е лесно да набутват реклами в него както в Gmail. Иначе и аз от време на време (включително и в момента) се опитвам да си оставя DDG като основна търсачка, да видим колко време ще изкара този път.

На теория може да караш изобщо без услуги на Gошо, на практика е тегаво, особено ако ползваш телефон с Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, killchain написа:

особено ако ползваш телефон с Android.

Може може, аз съм деактивирал всичките приложения(понеже не може да се изтрият), ползвам единствено ютуб но през един браузър дето блокира реклами че инак всяко видео има по 5 паузи.
И магазини за приложения има алтернативни, и всичко, само да не те мързи да ровиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Язък! Искай си парите, които си дал, за да можеш да ползваш тези екстри :D 

Там е работата, че те дават пари, но са станали скъперници и са ограничили сервизите си. Затова ти ще си ощетения, за да компенсираш тяхната печалба. :) 

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Google и като търсачка го развалиха, защото филтрира информацията, която показва. Аз лично ползвам алтернативни като:

Google се изложиха най-много с метода за търсене на изображения. При намиране на изображение не позволяват да виждаш подобни. Ограничението отново идва с цел да се толерира закупуването на картинки. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Бонбон с катран! написа:

Google се изложиха най-много с метода за търсене на изображения. При намиране на изображение не позволяват да виждаш подобни. Ограничението отново идва с цел да се толерира закупуването на картинки. :D 

В сферата на мобилните ОС са, нещо като монополист, но при търсачките не са. Яндекс примерно върши доста добра работа, що се отнася до търсене на сходни изображения. Bing пробвах също, и той върши работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъска за кочина вече не става от тия скапани гугъли, развалиха всичко което предлагат и то нарочно.

Аз лично отдавна съм спрял да използвам каквито и да било техни услуги - алтернативи за всички техни недодялани услуги има колкото поискаш.

И от както спрях да им ги използвам - меко казано се родих направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, JHONSON & JHONSON написа:

Аз лично отдавна съм спрял да използвам каквито и да било техни услуги - алтернативи за всички техни недодялани услуги има колкото поискаш.

На гугъл драйв няма алтернатива! Може да се използва като сървър за стрийминг. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Бонбон с катран! написа:

На гугъл драйв няма алтернатива! Може да се използва като сървър за стрийминг. :) 

Стрийм на какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Там е работата, че те дават пари, но са станали скъперници и са ограничили сервизите си. Затова ти ще си ощетения, за да компенсираш тяхната печалба

Че то от зората на "безплатните" (и не само) услуги, потребителят винаги е ощетения, естествено че корпорация(та,те) ще направи всичко за печалбата. Ограничаването последните години се наблюдава при всички, дори при мобилните ни оператори след злото, което ни се представи за добро, наречено отпадане на роуминг и т.н.

Цитат

Google се изложиха най-много с метода за търсене на изображения. При намиране на изображение не позволяват да виждаш подобни. Ограничението отново идва с цел да се толерира закупуването на картинки

Кое по-точно? Като търся изображения, вдясно ми се предлагат подобни, под картинката. Това, което не ми харесва, е промяната на преглед на изображение - преди беше в самия списък от картинки и картинката можеше да я видиш по-голяма, а сега я виждам отдясно в отделна колона в доста по-малък вариант, което е обективно по-зле.

Цитат

алтернативи за всички техни недодялани услуги има колкото поискаш.

Алтернативи на всичко винаги ще има и е имало. Аз лично добра алтернатива на GMail не съм намерил. За хора с малко изисквания към фийчъри, антиспам и др. и др., почти всяка една поща върши работа и такива хора веднага ще ми скочат, че има алтернативи. Да, както се съгласих, алтернативи винаги е имало за почти всичко. Но всяка една тяхна услуга не е само основната, то е комплексно, приложения (добри), работещи на различни OS и устройства, синхронизации, нотификации и много други "дреболии".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, teglicha написа:

Кое по-точно? Като търся изображения, вдясно ми се предлагат подобни, под картинката.

Вдясно излизат само наподобяващи! Преди се даваше възможност за всяко изображение да се потърси същото това изображение от различни източници и в различен размер. Сега за всяка намерена картинка трябва да я изтеглиш или копираш директен линк за да качиш наново и да откриеш резултати за нея. Иначе оставаш с този произволен размер или качество, на каквото си се натъкнал. Системата беше много гъвкава. На всяка картина, на която попаднеш, имаше опция да разгледаш всички нейни алтернативни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Soviet Soldier написа:

https://duckduckgo.com/

Подтвърждавам от собствен опит и от нарочен експеримент, който направих неотдавна:

Реших да повторя едно търсене, което съм правил преди години, за медийния октопод на Сорос, Project Syndicate, без да споменавам името му (един вид не го знам). Преди години , без да знам за него, попаднах на препратка към консервативна организация в Щатите, наблюдаваща либералните медии, търсейки с набор от три специфични за въпроса думи, и тя ми излезе още в първата страницата, на първите 10 попадения. Сега се помъчих доста, за да намеря препратка, менейки думите за търсене, и разгеле, на една от комбинацията въпросната препратка скромничко се показа на 7-8-мата страница.

Със същата комбинация при duckduckgo тя ми излезе на първата страница намирания.

Прочее, написах Project Syndicate грешно, и спелчекът на Гугъл веднага ми го подчерта в къдраво-червено. Знаето ли как става спелчекването на Гугъл? – всяка дума, написана от вас, буква по буква отива в сървър на Гугъл, за да я провери. Същото е с клавиатурите под Андроид, предлагащи ти предсказване на следващата дума, доста успешно, между другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново, нищо ново (или скандално) не е това. Алгоритмите на Гугъл са изключително сложни и зависими от страшно много неща, естествено че често и от политически фактори. За думата - ти сега ли се сещаш, че това се прави в търсачката?!  То откакто има (десетилетия сигурно) подсказки с падащ списък, това се прави при всеки натиснат клавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 минути, teglicha написа:

Отново, нищо ново (или скандално) не е това. Алгоритмите на Гугъл са изключително сложни и зависими от страшно много неща, естествено че често и от политически фактори. За думата - ти сега ли се сещаш, че това се прави в търсачката?!  То откакто има (десетилетия сигурно) подсказки с падащ списък, това се прави при всеки натиснат клавиш.

Мога да ползвам търсачка над нивото на средния потребител на мрежата.

Учил съм се още на Netscape. И, сега, като си спомних, как тогава случайно попадах на информация, как да си направиш, например, бомба у дома... Отровни вещества, най-добри начини за самоубийство... Пробвай да намериш сега?

Добавка: сега разбрах смисъла на удебеленото. Да, разбира се, още с появата на тази възможност ми е ясно, че я обработва Гугъл; то иначе и не може. Често ми е полезна, ако не съм сигурен какво търся или каква дума е точната.

Редактирано от Мих. Люз. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Бонбон с катран! написа:

Бря, и да не си чувал за МЕГА, не ми се вярва...

преди 21 минути, Мих. Люз. написа:

Учил съм се още на Netscape. И, сега, като си спомних, как тогава случайно попадах на информация, как да си направиш, например, бомба у дома... Отровни вещества, най-добри начини за самоубийство... Пробвай да намериш сега?

Ехеее тия неща се намираха когато бяхме ученици, но тогава гугъл изобщо нямаше, най популярната търсачка беше Yahoo и Netscape-а вършеше чудеса...

Сега за тия неща с ходи в мазето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Bubbles написа:

Сега за тия неща с ходи в мазето.

:D

Преди години слизах там, в айтупи.

Много бавна беше. Подозирам, че организаторите продаваха криптирани услуги на гърба на нодовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Bubbles написа:

Може може, аз съм деактивирал всичките приложения(понеже не може да се изтрият), ползвам единствено ютуб но през един браузър дето блокира реклами че инак всяко видео има по 5 паузи.
И магазини за приложения има алтернативни, и всичко, само да не те мързи да ровиш.

Да... както има и YouTube Vanced. Без реклами, background play + различни теми/цветове... и още.

vanced - Google

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мих. Люз. написа:

Знаето ли как става спелчекването на Гугъл? – всяка дума, написана от вас, буква по буква отива в сървър на Гугъл, за да я провери

Това става не само с Гугъл, а с всяка търсачка по подразбиране в браузера, когато е настроен да търси в адресното поле (май 100% от браузерите така са настроени). Пак, 100% от браузерите по подразбиране имат включено Search suggestions и дефакто всеки натиснат клавиш се изпраща до търсачката преди да си натиснал/а Enter. Аз заради това винаги сприрам Search suggestions. Защото може да искаш да посетиш kaldata.com и после да размислиш, да кажем друг сайт. Без да си натиснал/а Enter. Например пишеш kald и триеш с backspace. Обаче заради Search suggestions всеки натиснат клавиш е изпратен до търсаяката и даже тя е "отговорила" с предложения. А подчертаването става с речници, които са вградени или в OS, или в браузера, а при някои се инсталират отделно. Зависи дали браузерът има интеграция с ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия долни гугъли от край време са си били жалки нещастници, аз отдавна съм спрял да използвам всякакви тяхни услуги и си ми е много гот така.

Най-нахално те проследяват къде влизаш и какво си търсил, събират личните ти данни, е на кой му е приятно това?

Върха на сладоледа беше някога с тъпанарската им черна лента в браузърите дето си я вградиха, по голяма простотия от тази не бях виждал изобщо! Добре че бързо се намериха добри хора които също я мразеха и светкавично разработиха скриптове и още куп друъги начини за скриването и.

Замисляли ли сте се че голяма част от света хората използват смартфони обързани с андроид? А андроид е тяхна операционна система - представете си само колко много печелят от това! Интересно ми е защо всички съвременни и по нови смартфони са обвързани с андроид? Добре, как са успяли всички или поне повечето производители на смартфони да ги накарат да им слагат техния андроид  - имат сключени договори с тях сигурно.

Няма ли такива смартфони дето са с някаква друга операционна система и на тях да няма нищо свързано с идиотите гугъл? Както беше някога Symbian - той по никакъв начин не беше обързан с гугъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, grizly написа:

е на кой му е приятно това?

На windows 10 потребителите, само че не от Гугъл, а от Microsoft..

Питай @Hot Bastard , та да ти отговори "какво толкова криеш"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Green_door написа:

На windows 10 потребителите, само че не от Гугъл, а от Microsoft..

Питай @Hot Bastard , та да ти отговори "какво толкова криеш"

Да сравняваш уиндоус 10 с андроид е като сравняваш кон с кокошка, уиндоус 10 дори да има някои функции които да следят определени процеси, няма как да се сравняват с нахалството на Гошо, то не е локация, пароли, меили, профили, потребителски имена, телефонни номера, адреси и какво ли още не.
Няма да се учудя ако скоро почнат да изиксват и снимка на личната карта за потвърждени на смоличността както правят във фейсбук от едно известно време.

преди 1 час, [email protected] написа:

Да... както има и YouTube Vanced. Без реклами, background play + различни теми/цветове... и още.

vanced - Google

Туй чудо го дръпнах, пробвах да го инсталирам ама не става, някакви идеи?
Телефона ми казва че инсталацията не е завършила успешно поради неизвестна грешка.
Инсталирането на приложения от неизвестни източници съм го позволил отдавна, та няма как да е това, други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

уиндоус 10 дори да има някои функции които да следят определени процеси, няма как да се сравняват с нахалството на Гошо, то не е локация, пароли, меили, профили, потребителски имена, телефонни номера, адреси и какво ли още не.

Аха.. Много "обемисти" тези фунции на процеси. Те ли ти казаха, че само "някои функции" следят? Онзи ден май имаше и новина на kaldata.com, че и Skype преслушват.. Дори по-лошо, не те, а плащали на китайци за таз галимация - цък

Тука е брутално... Китаец да си седи вкъщи да те слуша какво си приказваш по Скайп... На домашния му комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Green_door написа:

Аха.. Много "обемисти" тези фунции на процеси. Те ли ти казаха, че само "някои функции" следят? Онзи ден май имаше и новина на kaldata.com, че и Skype преслушват.. Дори по-лошо, не те, а плащали на китайци за таз галимация - цък

Тука е брутално... Китаец да си седи вкъщи да те слуша какво си приказваш по Скайп... На домашния му комп.

Нека слуша, аз китайски не говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolon
      здравейте!
      възможно ли е по-старите версии на android os да са несъвместими с последните мобилни версии на youtube от google play така че да е невъзможно последната мобилна версия на youtube да се инсталира на такива телефони?
    • от Conception.design.view
      Здравейте    , ще съм Ви благодарен  , ако ми препоръчате някакви фирми специализирани    в сферата на инстаграм бизнеса    ( не задължително инфлуенсърството ) за възможен бизнес    ,  в рамките на територията на София. Имам средства , които мисля да инвестирам. Трябват ми фирми        - имена или линкове към страници или профили на фирми с възможни добри отзиви в София.
      Благодаря за отделеното време    предварително.

• от Светлин Желев
      С излизането на новите модели смартфони на Huawei като P40 Pro и P40 Lite, все повече хора се питат как да ги използват с всички услуги на Google, така както беше до миналата година. В момента тези устройства не могат да се продават с инсталиран Google Play магазин или с приложения като YouTube. Заради присъствието на китайската компания в черния списък на САЩ, тя няма достъп до пакета Google Mobile Services (GMS).
      Със сигурност трябва да уточним, че те не идват без Google, както в бързината много хора си мислят. Моделите идват с последната версия на Android и ще разполагат с актуални ъпдейти по сигурността. За тях вече има много приложения като разликата е единствено мястото от което те се изтеглят. В следващите редове ви предлагаме малко повече информация около ситуацията, както и решения, които бихте могли да използвате, ако имате Huawei P40 Pro, P40 Lite или друг модел на китайската марка, който няма GMS.
      GMS не включва всички Google програми
      Да започнем от там, че забраната на Конгреса не важи за всички американски приложения като цяло. Facebook, Twitter,  Instagram и още много, работят без проблем на устройствата. Някои компании като Microsoft пък си издействаха разрешение да работят с Huawei.
      В конкретния случай става въпрос само за основните мобилни услуги на Google. Това е група от приложения със специален API (интерфейс на приложна програма). Това включва Google Play и YouTube, както и облачните услуги на компанията като Docs и Drive. Програми като Chrome и Maps не са част от GMS и работят нормално.
      Как мога да се сдобия с липсващи приложения на новия си Huawei телефон?
      Huawei предлага собствен магазин за приложения – AppGallery. От както бе въведена забраната, корпорацията налива голямо количество ресурси в него. Все още не са налични всички приложения, но буквално ежедневно колекцията се обогатява и е нея вече има и редица български приложения, които са доста по-специализирани - за банкиране, плащания и т.н.
      Приложения като офис пакета на Microsoft, WhatsApp, Amazon и Snapchat са налични. Facebook, Twitter, TikTok също се свалят с едно натискане. От Huawei уверяват, че постепенно, но много активно, количеството ще се увеличава. Нещо повече - в AppGallery вече попаднахме на редица приложения, очевидно разработени специално за Huawei които вършат много интересни функции (като сваляне на YouTube видео), които не са пълни с реклами, а очевидно за нещо като бонус, който пък при Google Play се преследват и се свалят доста често.

Вторият вариант е да се използва приложението “Phone Clone”, което прехвърля програми, контакти, снимки и т.н., от дадено устройство към новия ви Huawei апарат. Пълното прехвърляне на информация отнема около 5-10 минути. На това ще посветим и отделна статия, а приложението е супер полезно когато често сменяте своя апарат, заради което ние го ползваме доста често.
      Ако нямаме друго устройство или там няма нужните ни неща?
      Съществуват услуги от трети страни като APKPure и APKMirror. Аз например с лекота изтеглих Google Maps и Spotify от APKPure. Трудно ни е да си представим обаче такива приложения, вече почти липсват.
      Освен това в края на миналия месец се появи още едно лесно решение, което може да спести доста усилия, ако държите да имате всички приложения, които сте имали и в стария си Google телефон. MoreApps, което може да се намери в магазина за приложения на Huawei изпълнява точно тази функция. През него получавате достъп до много повече приложения от достоверни източници, чрез които можете да се сдобиете с още приложения.
      Можете да инсталирате сами GMS
      Има много лесни варианти, в които без да root-вате телефона можете и сами ръчно да инсталирате GMS. В този случай ще имате абсолютно работещ Huawei смартфон с всичко от Google, изглеждащ по начина по който бе ситуацията като в P30 Pro, или Mate 20 Pro да речем. Този метод е най-сложен и изисква да имате външна USB памет, но дори с него за десетина минути можете да въведете телефона в положение до което искате. Скоро ще пуснем по-подробен материал по въпроса, а това е една от опциите, които със сигурност ще бъде използвана от хората, които са по-наясно със софтуерните инсталации.
      Ще работи ли всичко?
      Както казахме, приложения от сорта на Google Chrome и Keyboard не попадат в GMS и работят нормално. През Chrome може да се впишете в Google и да запазите своята история и отметки. Gmail приложението не се поддържа, но Huawei приложението за e-mail работи с пощата на американската компания, което е на практика същото. Има и приложения за e-mail от трети лица, които може да използвате.
      Що се отнася до YouTube, той си остава достъпен през браузъра. Преживяването не е същото като през приложението, но няма да се затрудните много. При Google Docs и Drive ситуацията е същата, но си струва да опитате алтернативите на Microsoft.

Интересно е, че има приложения, като това на Uber, които на пръв поглед не са част от GMS, но не работят. В конкретния случай причината е, че приложението използва услугите за местоположение на Google. Този проблем обаче е по-скоро рядкост, а уверенията се, че ще бъде решен в най-кратки срокове.
      Все още има надежда, че Google, подобно на Microsoft, ще получи разрешение да предостави GMS на Huawei. Дори обаче това да не се случи, ударът по китайците далеч не е толкова голям, колкото си мислехме в началото. Съвсем спокойно можем да използваме Huawei устройствата без GMS. Допълнителните настройки и изтегляния отнемат не повече от 15 минути до половин час.
      Тук можете да прочетете и един от вариантите за инсталиране на GMS, ако държите да имате Google Play Store и т.н. Скоро ще споделим и други начини - https://www.kaldata.com/android/как-да-инсталираме-google-play-store-или-gms-на-своя-huawei-p40-pro-и-335178.html
    • от loranst looa
      Здравейте преди няколко дни получих доста подробно съобщение че Гугъл променя своите условия за кой ли пореден път , обаче това което ми направи впечатление беше, че доста широко се акцентира  върху правата за интелектуалната собственост . Описва се как компанията може по свое усмотрение да премахне съдържание което прецени за такова увреждащо авторските права  и сродни на него , как без предупреждение може да преустанови услугите които предлага на даден потребител инт . И аз като повечето потребители използващи услугите на Гугъл като Google Drive , Picassa , Google Photos  и прочие се чудя сега след влизането в сила на тези промени може ли Гугъл да премахне от личния ми профил в GoogleDrive който използвам за собствена употреба снимки и видео което съм качел още преди години говорим за видео и снимки които съм качил от торенти и други подобни сайтове  ? Като искам да подчертая че не става въпрос за разпространение на такива материали в Интернет пространството а за личното им използване. Защото почти всеки в днешно време има качени подобни файлове в онлайн виртуални дискове и точно това е въпросът ми трябва ли всички да се притесняваме ,че съдържанието което сме качили в личните си профили на Гугъл Драйв , и Photos може просто ей така да бъде изтрито без предупреждение и да загубим цялата си информация ? 
  • Дарение

• Добави ново...