Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Андроид ОС инсталиране на стар лаптоп

Препоръчан отговор

То само стартирането на андроид щЕ му яде между 700-1000 мб от рам паметта ..........а като се има в предвид ,че машината е от ерата на ХП направо да се отказва :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Всяко приложение в Android е отделен потребител, работи във виртуална машина и няма достъп до личните файлове на други приложения. Кое е общото между Android и Linux дистрибуциите? Това, че ползват Li

А неговия модел и параметри са? А целта?

Зависи от версията и какво е сложено вътре. Реално с олекотен линукс или windows компютъра ще работи най-добре. Ами тествай всичките системи и виж кое ще ти работи най-добре.

Андроид изобщо не е лека OS. Дано авторът напише за какво му трябва. Дори и да е за apps в Play Store, може да ги има и в Linux (например Chrome).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Green_door написа:

Една такава ОС, е Bodhi Linux

На мен ми стига само ядрото ... другото сам си го правя, т.е. сам избирам какви програми да до "внасям" ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДИоNД написа:

На мен ми стига само ядрото ... другото сам си го правя, т.е. сам избирам какви програми да до "внасям" ...

Хъх LFS? :wink12:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Хъх LFS? :wink12:

:) Ти ще видиш как ще направя DFS ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДИоNД написа:

:) Ти ще видиш как ще направя DFS ... :) 

Е аз съм те минал с Debian from Scratch...:biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

като благодаря на всички изказали мнение, пояснявам - модела на лаптопа е HP nx7010 и има доколкото виждам 512 mb RAM. Основната идея е да го ползвам най вече за Коди / което не тръгва на ХР и на 7 цата, заради стария видео драйвер /.  И да - мисля си че е лека система. Решил съм да пробвам с :

1. Phoenix OS

2. Chrome OS 

3. Android-x86

какво мислите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от версията и какво е сложено вътре. Реално с олекотен линукс или windows компютъра ще работи най-добре.

току-що, tchanev написа:

Здравейте

като благодаря на всички изказали мнение, пояснявам - модела на лаптопа е HP nx7010 и има доколкото виждам 512 mb RAM. Основната идея е да го ползвам най вече за Коди / което не тръгва на ХР и на 7 цата, заради стария видео драйвер /.  И да - мисля си че е лека система. Решил съм да пробвам с :

1. Phoenix OS

2. Chrome OS 

3. Android-x86

какво мислите

Ами тествай всичките системи и виж кое ще ти работи най-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ивайло Димов написа:

Какво ще му разучава толкова ?

E па като гледам тука картинките, не е като на Минт

https://mxlinux.org/current-release-features/

аз пробвах Антикс 2017 г. и беше доста различна от Минт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

E па като гледам тука картинките, не е като на Минт

https://mxlinux.org/current-release-features/

аз пробвах Антикс 2017 г. и беше доста различна от Минт

Значи така си избираш дистротата по картинки?  :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, tchanev написа:

Здравейте

1. Phoenix OS

2. Chrome OS 

3. Android-x86

какво мислите

Искаш да гледаш Коди на самия лаптоп или ще връзваш лаптопа към телевизор ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме Kodi да работи коректно на толкова стара система, то също си иска желязо.

За гледането на поточно видео си трябват ресурси, сега успява ли да пусне някакво поточно видео този лаптоп?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://kodi.wiki/view/Linux

Това иска Kodi..

@tchanev , май е по-добре да напишеш какво по-конкретно искаш да направиш, а ние да ти нафлудим темата с различни предложения и оценки за тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, tchanev написа:

На самия лаптоп, да сега ютуба върни добре

Няма да стане самото Коди на моя телевизор ползва почти 1gb RAM

20200129-000101.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, tchanev написа:

е ще ползва колкото има въпроса е да тръгне ...

Прочети му изискванията от линка на Green Door. 

https://kodi.wiki/view/Linux

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Green_door написа:

По-добре опитай. Със сигурност ще тръгне, но може да лагва, ако суапиш стабилно.

с кое да пробвам според теб

Bliss OS
Prime OS
Chrome OS
Android x86

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, не дей Android. Някаква лека линукс дистрибуция.

Ето Bodhi Linux в действие на много по-слаб компютър от твоя.

Казвам ти за Bodhi, защото заема много малко ресурси. Например само около 100-тина мегабайта RAM. Със swap, няма проблем. Естествено, не знам дали Kodi ще тръгне.. За Android, изборът е твой, но там консумацията на RAM и не само, отива в космоса. Може да ти гризне 7-800 и за Kodi нищо да не остане. И, пак няма гаранция дали ще тръгне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, aoxomoxoa написа:

Интересна ми е темата, КОДИ ми тръгва на Уиндоус 10х64, но не мога още да го настроя да гледам IP телевизия. 

Вижте тук https://kodi.telme-bg.com/settings/iptv

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване