Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да се цитирам пак:

преди 2 часа, Raze написа:

този диск си е пътник. Реално това си е консуматив и се подменя при проблем.

За около 70 лева си вземаш 250 GB SSD, освен ако не ти трябва по-голям обем и забравяш за всякакви проблеми, а машината ти ще стане много по-бърза откъм зареждане на ОС и стартиране на приложения. На въпросния диск не може да се разчита, ако толкова държиш, пробвай иснталация на чисто, като най-добре около лошите сектори зададеш празен дял, който да не ползваш, за да се изолират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак някой може да ми скочи, но след като си си прехвърлил нещата защото не изтриеш дяловете? Да видим какво ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Камен Петров написа:

Пак някой може да ми скочи, но след като си си прехвърлил нещата защото не изтриеш дяловете? Да видим какво ще се случи.

винаги съществува вероятност, тестващите програми да покажат дефектни сектори, дори да няма такива
просто понякога инициализацията на секторите е грешна, сбъркана поради неизвестни за мен причини
така че след форматиране по всякакви начини, инициализацията да се възстанови, но
нестабилните сектори, няма как да ги премахне

пп

всъщност, на мен ми се е случвало да изчезнат, но трябват на дълго и широко
 да се обяснява какво съм направил а и има вероятност да е просто някаква случайност

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

винаги съществува вероятност, тестващите програми да покажат дефектни сектори, дори да няма такива
просто понякога инициализацията на секторите е грешна, сбъркана поради неизвестни за мен причини
така че след форматиране по всякакви начини, инициализацията да се възстанови, но
нестабилните сектори, няма как да ги премахне

Аз не съм спец с хардуера, а не е истина какви недоумяващи неща могат да се получат от калпав Уиндоус. Затова му предлагам това. Интересно ми е, едва ли ще му отнеме повече от 20 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Камен Петров написа:

Аз не съм спец с хардуера

аз спецовете ги знам кои са в този форум и всичко казано от тях е вярно
но теб не те зная кой си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

аз спецовете ги знам кои са в този форум и всичко казано от тях е вярно
но теб не те зная кой си

Аз не ги знам, досега не съм получил и един полезен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Dimitar Kremenarov написа:

От къде мога да си взема SSD на тази цена по спомен бяха доста по скъпи? 

вече не са
във всяка "аптека" ги има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам има ли смисъл да си играя да му ударя един пълен формат на всичко и да му сложа пак уиндолс или да очаквам скорошен тотален фейл на тоя HDD? Или да не се занимавам с глупости и да купувам ssd 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Dimitar Kremenarov написа:

Искам да питам

преди 46 минути, Raze написа:

На въпросния диск не може да се разчита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Dimitar Kremenarov написа:

Искам да питам има ли смисъл да си играя да му ударя един пълен формат на всичко и да му сложа пак уиндолс или да очаквам скорошен тотален фейл на тоя HDD? Или да не се занимавам с глупости и да купувам ssd 

Защо да няма смисъл, колко ще си играеш? Какво има за играене? Изтриваш дисковете, не само формат и слагаш ОС. Никой не е казал да не си вземаш ССД, ама това защо да не си го ползваш за хранилище?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах защо не пуснеш на всички дялове следната поправка за изолирането на тези сектори:

Chkdsk C: /x /f /r

Като замениш буква

C:

за всеки един от дяловете. След това публикувай резултатите от проверката:

https://www.tenforums.com/tutorials/40822-read-chkdsk-log-event-viewer-windows-10-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз само не разбрах защо не пуснеш на всички дялове следната поправка за изолирането на тези сектори:

Chkdsk C: /x /f /r

Като замениш буква

C:

за всеки един от дяловете. След това публикувай резултатите от проверката:

https://www.tenforums.com/tutorials/40822-read-chkdsk-log-event-viewer-windows-10-a.html

Сигурно задавам много тъпи въпроси но съжалявам не съм чак толкова навътре с нещата. под пускане на тази поправка в cmd защо казваш да сменя буквата C мен точно той ми е повредения? ще го пусна това което казваш ти като почна с /х и продължа с /f i /r и после ще ви кажа резултатите от това най вероятно от powershell. и наистина благодаря за помощта на всички. ако имам още някви тъпи въпроси ще питам :d а и тези резултати след всеки дял  от x f r ли да го правя или накрая? 

The type of the file system is NTFS.
Cannot lock current drive.

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another
process.  Would you like to schedule this volume to be
checked the next time the system restarts? (Y/N) 

това е което получих като отговор след 

Ами сега какво да правя ? 

Chkdsk C: /x 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Dimitar Kremenarov написа:

защо казваш да сменя буквата C мен точно той ми е повредения?

аве, нали трябва да провериш всички дялове, а всеки дял ти е с различна буква означен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

аве, нали трябва да провериш всички дялове, а всеки дял ти е с различна буква означен

в другия дял нямам грешки. проблема е само в C както съм написал още в началото на темата????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Dimitar Kremenarov написа:

в другия дял нямам грешки. проблема е само в C както съм написал още в началото на темата????

направи си проверката, както ти е казал спецът
за дял Ц и за дял Д и така нататък, просто само заменяш буквите в командния ред

за дял Ц , потвърди с Y и рестартирай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изписва ми 

The type of the file system is NTFS.
Cannot lock current drive.

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another
process.  Would you like to schedule this volume to be
checked the next time the system restarts? (Y/N)

yes ли да му дам B boy style? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър, предполагам, че другите дялове са от същия диск. Само ако са от друг диск, който не е проблемен, тогава не се проверяват те. Но ако е от същия е добре да се проверят всички дялове, защото така само проверяваш част от диска.

И командата не стига само до /x

Напишете я цялата:

Chkdsk C: /X /F /R

И след това натиснете YES и рестартирайте за да започне, защото проверката на системен дял няма как да се извърши на активен дял. Извинявам се, че не го уточних. За останалите дялове вече няма да се наложи предполагам да рестартирате (освен ако не сте инсталирали програми на тях, които да вървят във фонов режим).

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Dimitar Kremenarov написа:

Помощ хах че тоя ETA time вместо да намаля се увеличава 🤣 а нямам тва свободно време да седа и да му бая кога евентуално ще приключи.. лаптопа се чисти и обдухва от прах в месеца два пъти проблема е напълно в Windowsa според мен. Благодаря предварително за изчетеното дълго обяснение

inbound1463571578.jpg

Как да го направя?

Преди да започне да провери диска ще трябва да натиснеш някой клавиш (например enter) за да го пропуснеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teodor Tech написа:

Преди да започне да провери диска ще трябва да натиснеш някой клавиш (например enter) за да го пропуснеш

За да е сигурен, че после ще му се осере всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teodor Tech написа:

Всъщност ако натисне клавиш, ще СКИПНЕ проверката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 години един мой хард диск тръгна да издава багажа, изкарах го взех му кутия и го свързах с USB, направих му low level format с тази програма https://www.easeus.com/partition-manager-software/low-level-format-tool.html оттогава си го ползвам като външен HDD за склад и ми върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера го реснах и почна да си проверява C и така цяла нощ и може би от 10 сутринта завърши чека и сега върти и пише repairing disk errors this might takе over an hour to complete хаха.. няма да го бъде като гледам май май.. ще го оставя още два три часа рескам го и ще го ползвам със скип на проверката. Колко струва слагането на SSD в сервиз да знам дали е скъпичко или да се мъча сам с помощ от тубата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...