Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с диск C - windows auto fixing бъг

Препоръчан отговор

В сайта на първия попаднал ми сервиз прочетох:

Монтаж, демонтаж или смяна на компонент (за някои компоненти цената може да е различна) 27 лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 66
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 25 минути, Dimitar Kremenarov написа:

Вчера го реснах и почна да си проверява C и така цяла нощ и може би от 10 сутринта завърши чека и сега върти и пише repairing disk errors this might takе over an hour to complete хаха.. няма да го бъде като гледам май май.. ще го оставя още два три часа рескам го и ще го ползвам със скип на проверката. Колко струва слагането на SSD в сервиз да знам дали е скъпичко или да се мъча сам с помощ от тубата

Все пак, защо не опиташ и това, което предложих? Досега можеше за това време да го направиш 100 пъти. Не, че те карам, ама що не пробваш?

Да, в ютуб ще намериш много видеа и то обстойно обяснени как да си вържеш ССД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щот имам хранилище 2TB за кво да си играя и да му бая на тва дали няма пак да ми направи парчета..а до колкото слушам от пичовете по нагоре тпъгнал ли е веднъж кво доверие да му имам, ще го ползвам две седмици така поне си извлякох всичко и оттам нататък ще го мисля дали аз ще си му слагам SSD или на сервиз. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Dimitar Kremenarov написа:

Щот имам хранилище 2TB за кво да си играя и да му бая на тва дали няма пак да ми направи парчета..а до колкото слушам от пичовете по нагоре тпъгнал ли е веднъж кво доверие да му имам, ще го ползвам две седмици така поне си извлякох всичко и оттам нататък ще го мисля дали аз ще си му слагам SSD или на сервиз. 

И като си решил да го изхвърляш, и си си прехвърлил нещата, какъв е проблема да изтриеш всички дялове, и да сложиш ОС, и да направиш още 1 тест и да видиш дали има разлика? То си е твое решение, всъщност.

Това е малко егоистично от моя страна, искам да видя, просто какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега майната му честно след 2 седмици да ми приключи сесията ще го направя само заради теб и ще кача резултатите тук :Д Поръчах си едно ссд от китайците сиг до месец ще дойде така че ще имам време да те зарадвам 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След пълен формат премахване на разделите правене на нови и слагане на нов windows и ето го същия резултат след теста. отново нестабилните сектори. лаптопът си работи идеално след преинстала. тих е не се чува нищо инсталирах си всичко отново. какво да правя да работя така и да му паля свещ или да слагам SSD като имам свободно време?

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Dimitar Kremenarov написа:

Ами аз не съм врачка. То така и не видях лог файла от проверката с CHKDSK, но дори след такава проверка това не би означавало, че тя би излекувала диска. Командата просто би подсказала колко зле е положението. А то е ясно, че е зле и нищо софтуерно не би помогнало (нито Low Level Format, нито HDDregenerator, MHDD, Victoria и прочие - те просто биха стабилизирали за малко ситуацията и евентуално удължили живота му с някой друг ден). Колкото дали да карате така пак зависи дали имате важни неща в момента и паричните възможности да го смените веднага. Ако нямате нищо важно за вас, карайте докато умре и след това си го смените (това винаги можете да го направите). Ако пък искате да сте спокоен просто си го заменете, а този или пенсионирайте или дръжте за временно съдържание (TEMP) и нищо ценно. Смяната на диска с SSD би се отразила и положително на самата производителност на системата ви. Не е зле да направите бекъп и на важните ви неща на външни носители или облачни услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, написано от B-boy/StyLe/ е вярно, в допълнение:

преди 17 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не е зле да направите бекъп и на важните ви неща на външни носители или облачни услуги.

Това трябва да се направи независимо в какво здраве е дискът. Защото може да се развали и да изгубите данните не само заради износване и грешки, установими със софтуер, но и поради една купчина други причини. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
на 29.01.2020 г. в 14:37, Dimitar Kremenarov написа:

До пусна ли пак тоя windows 9fixing и до не го закачам? Прочетох сумати теми как да почистя тоя durty volume диск през smd ама не знам. Бих искал да чуя няколко мнения как да процедирам. Дефакто наистина усещам лаптопа да работи по бавно доста мисли при отваряне и затваряне на програми и да помощ хах

Аз искам да попитам имам същия проблем само че за 2 мин ми сканира вс и лаптопа си тръгна дали наистина му има нещо или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Nedi Dimitrova написа:

Аз искам да попитам имам същия проблем само че за 2 мин ми сканира вс и лаптопа си тръгна дали наистина му има нещо или не?

Започнете с проверка на състоянието на диска ви.  CrystalDiskInfo, HD Sentinel или ако знаете каква марка ви е диска, може да има специализиран софтуер на марката, който би трябвало да е най-точен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е нещо случайно, няма нужда от тестове, които ще го дочупят, oсобено ако има проблем! Особено ако не е свалена нужната информация.

Както по-горе казахa 100 пъти - запазване и разчитане на S.M.A.R.T.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване