Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Камен Петров написа:

Ами то е лаптопче, което едва ли струва и 30 лв. За спорта ме заинтригува. Не, че искам да изгори, но като знам какво мисля да правя е възможно.

Иначе сте прави за БИОС-а. Това е най-разумното решение.

Преди 2 години имахме лаптоп с подобен проблем. Влизаше се в биос, всичко беше разрешено, но нямаше възможност за Boot и за инсталиране на друга ОС. Машината беше с линукс заводски инсталиран от производителя. Не ти даваше възможност за CD, USB и каквото още се сетиш. Моят познат си игра да правиш някаква флашка с линукс бууут през който да инсталира windows. Една седмица си игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за това му казвам да му го нахака директно през уина .https://www.easyuefi.com/wintohdd/index.html

Другия вариянт е да скапе уина да не зарежда и тогава ще приеме флашката стига да е направена за тоя биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Gangosa написа:

Аз за това му казвам да му го нахака директно през уина .https://www.easyuefi.com/wintohdd/index.html

Другия вариянт е да скапе уина да не зарежда и тогава ще приеме флашката стига да е направена за тоя биос.

Няма гаранция, че ще я приеме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз на моето Lenovo обаче инсталирах уин 7  , като извиках бутващото меню с юсб , обаче като се опитах да флашна биоса се заключи и искарваше само черен екран с малко прозорче за парола и дотам. Друг път купувам ли употребявани ще проверявам биоса и всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, дръндю написа:

от това което си написал до сега, разбрах че от F12 ти излиза менюто за бутване, но не тръгва инсталация...не бутва от флашката
правилно ли съм разбрал?

Аз даже и това не разбрах, но Камен също не разбира какво го питат, така че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, JKirilov написа:

Аз даже и това не разбрах, но Камен също не разбира какво го питат, така че...

Той ме разбра човека, това че ти не си разбрал си е в твоята сфера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен,

щом ти излиза известие дори след рестарта hdd pass - frozen проблемът може да е и в самия хардиск (особенно ако е изчистван със програма за чистене на ХДД на ниско ниво) та - първия ми съвет е можеш ли да сложиш друг харддиск и опиташ да стартираш?

Относно F12 - някой по-стари биоси не разпознават УСБ флашките и не могат да стартират от тях, решението което съм намерил аз е или стара флашка УСБ2 с капацитет ДО 2 ГБ (512МБ - 1 ГБ е за препоръчване) или УСБ CD-ROM

това са устройствата които се разпознават и от по-стари биос-и имащи опция за буут през усб.

Дано съм помогнал.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да сложиш стария биос смени батерията на дъното това ще нулира настройките на биос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Teodor Tech написа:

Ако не можеш да сложиш стария биос смени батерията на дъното това ще нулира настройките на биос

Ама при лаптопите не е както при ПЦ-та та, там в много от случайте при махане на батерията на БИОС-а настройките може и да се нулират - ама за паролите не съм сигурен. В някой лаптопи има дублиращ ЕЕПРОМ който пази паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има проблем с извикването на флашка в биос менюто ако е на fast boot. Човека клип е направил още 2014  година

Значи рестартирате и викате бутващите избори като помпите f10 извиквате изборите за бутване от ... Проблема както ви казах е от fast boot на биоса. Добре извикали сте вече изборите за бутване горе в ляво имате главно меню и  вдясно на менюто е App Menu. От App Menu имате 1 избор setup, давате там и давате fast bios mode na disabled, рестартирате това е. Аз един или 2 пъти са ми давали самсунзи лаптопи преди 10 години сигурно или 8 някъде и да ви кажа лъскави машини са мощни , но толкова разбирах тогава и преинсталирах с помоща на дивидито, защото с юсб се провалих и се забавих малко с инсталацията ето това което ви обясних изпълнете го ако не ме разбирате ето къде го гледах гледайте видеото по ясно ще ви стане и късмет ви пожелавам . Ако не сте решили проблема до сега де.

преди 6 часа, Teodor Tech написа:

Аз като гледам човека каза до тука , че е с последния излязъл биос и има проблем . Проблемите са от настройките ,но по подразбиране са така заложени. Ако искаш да му набуташ флашка както в случая и 50 биоса да му набуташ по подразбиране ако е фаст боот няма да стане. Погледнете видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ценя българския и си ги побългарявам думите . Знам как се пише , но ме дразни тенденцията като гледам всеки много разбира , добре лошо няма , но не ми пречи да си ги побългарявам. Майкрософт много добре звучи микрософт, ще ме прощават , но аз предпочитам цял живот да си нося българщината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, но както обикновено - наполовина! ;)

преди 1 час, Gangosa написа:

микрософт

е иронично-подигравателно, заслужили са си го. Други варианти обаче клонят към простащина и неграмотност:

Мишелин вместо Мишлен

Логитеч вместо Лоджитек

Гленфидич вместо Гленфидих

Да не споменавам рутер, че се хващам за кобура...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...