Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 28 минути, Kaizer1 написа:

Е той си идва със комплект мастила. На едно пише че прави до 5000 страници :D  Това сигурно ще ми стигне за цял живот. А и незнам утре ако имам работа ще отида до магазина за офисни принадлежности и ще снимам тубичките с мастило. Мисля че бяха по 25грама на цена от 3 лева. Със същото мастило са ми принтирали снимки там и качеството е уникално, както е на снимката така излиза и на хартията.   

На 1 шише ти прави 50. Махни двете нули. Ти сам си преценяваш. Аз не се шегувам. Ял съм  хуа на мастилноструйните боклуци и повече не искам да чувам за тях.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Емил Костов написа:

На 1 шише ти прави 50. Махни двете нули. Ти сам си преценяваш. Аз не се шегувам. Ял съм  хуа на мастилноструйните боклуци и повече не искам да чувам за тях.

Явно наистина си взел някой боклук, който те е отказал за цял живот:DЛазерен за офис работа - да. Но за в къщи мастиленоструения ми върши перфектна работа, както казах повече от 15 г.(DCP- 195C) Няма чипове- мипове, пускаш и печаташ, свършва единия цвят, сменяш с евтин заместител и продължаваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, lupis написа:

Явно наистина си взел някой боклук, който те е отказал за цял живот:DЛазерен за офис работа - да. Но за в къщи мастиленоструения ми върши перфектна работа, както казах повече от 15 г.(DCP- 195C)

Както написах и по-горе постващият сам да си преценява. Парите са негови, той ще си купува мастила и ще си ги зарежда. Минал съм през цялата процедура със смяна на пастилници, пълнене на мастилници, купуване на система дето ще лъже, че мастилницата е винаги пълна, чистене от разтечено мастило. Просто мастилносутрен принтер =  кошче за боклук. Да не говорим, за комбинирано устройство.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Както написах и по-горе постващият сам да си преценява. Парите са негови, той ще си купува мастила и ще си ги зарежда. Минал съм през цялата процедура със смяна на пастилници, пълнене на мастилници, купуване на система дето ще лъже, че мастилницата е винаги пълна, чистене от разтечено мастило. Просто мастилносутрен принтер =  кошче за боклук.

Този модел, който последно дадох, няма смяна на мастилници, няма лъжене (при Brother по принцип не е и нужно), няма чистене на разтечено мастило, защото резервните бутилки са с така устроени, че не се разтича нищо. С една бутилка от 20 лв. печаташ 6500 копия, а с лазерния колко копия ще разпечаташ за същата сума? А за качеството на печат да не говорим... А ако толкова искаш да е лазер, цветен и не много скъп, ето:https://www.brother.bg/printers/laser/hl-l3210cw , само че като купуваш новите тонери, и ревеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, lupis написа:

Този модел, който последно дадох, няма смяна на мастилници, няма лъжене (при Brother по принцип не е и нужно), няма чистене на разтечено мастило, защото резервните бутилки са с така устроени, че не се разтича нищо. С една бутилка от 20 лв. печаташ 6500 копия, а с лазерния колко копия ще разпечаташ за същата сума? А за качеството на печат да не говорим... 

С една бутилка от 20 лв. печаташ 6500 копия - никога няма да ти повярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lupis написа:

а с лазерния колко копия ще разпечаташ за същата сума

Моята касета е за 10000, ама аз нищо не разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

Сега остана да кажеш и коя ти е касетата...и колко струва:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lupis написа:

Сега остана да кажеш и коя ти е касетата...и колко струва:D

Ето линк. Нещо не се връзва. Да кажеш да не съм работил с мастилки да ме излъжеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Ето линк. Нещо не се връзва. Да кажеш да не съм работил с мастилки да ме излъжеш.

Нещо не следиш темата, говоря за този, а не за моя:
https://www.brother.bg/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t310

В момента се намира за 273-275лв. Моя си е стандартен, сменям мастилницата с неоригинален за 3-4 лв. и пак няма цапане, лъжене и т. н., защото няма чипове като другите. Даже от Метро бях се запасил с цена от 1. 50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lupis написа:

Нещо не следиш темата, говоря за този, а не за моя:
https://www.brother.bg/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t310

В момента се намира за 273-275лв. Моя си е стандартен, сменям мастилницата с неоригинален за 3-4 лв. и пак няма цапане, лъжене и т. н., защото няма чипове като другите. Даже от Метро бях се запасил с цена от 1. 50.

Аз темата я следя, но постващия сам да си реши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да, има варианти, да си решава.

преди 17 минути, JKirilov написа:

К`во стана с тво`йта касета? Модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите и отделенето внимание! В крайна сметка реших и ще взема този който lupis ми препоръча. https://plasico.bg/мултифункционално-устройство-brother-dcp-t310w-66708.html . След като събера парите и го взема, ще поработя 1 месец с него и ще споделя как се справя. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. държиш на скенера?

А моята касета я чакам от чайна майна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, незнам дали се следи темата, но някак си успях да събера парите и още преди дни си взех принтера :D  https://plasico.bg/мултифункционално-устройство-brother-dcp-t310w-66708.html Ето за този става на въпрос :) Използвам го вече няколко дни и до сега съм супер доволен. Може би изхабих около 100 листа обикновенна хартия докато му нагодя настройките на цветовете :D  Накрая постигнах желания резултат и вчера си закупих фото хартия и изкарах около 200 снимки 10/15см . Принтера се самопочиства след всеки лист за около 10 секуинди, а при гасене се чисти за около минутка две. Мастилото почти не е мръднало. Само жълтото е спаднало със около половин см но като гледам без проблем ще си изкара поне 2000 - 3000  листа пък вече ще му долея от тези евтините по 3-4лева. Но нормално все пак съм принтирал около 300 цветни листа А4. :D  Направих си и няколко картини за стената. Ще опитам да ги кача. Споредн мен качеството си е перфектно. Тези картини са на  А4 матова 250грама.

20200204_001701.jpg

20200204_001724.jpg

20200204_001737.jpg

20200204_001752.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎29‎.‎1‎.‎2020‎ г. в 21:14, Емил Костов написа:

Просто мастилносутрен принтер =  кошче за боклук. Да не говорим, за комбинирано устройство.

Първият ми офис принтер беше такъв и много пари и време влязох вътре заради тези мастила добре , че се развали сама главата да го закарам кофата и да си взема евтин принтер тонер касета  и разходите ми намаляха драстично .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kaizer1 написа:

още преди дни си взех принтера

Честито и го ползвай разумно! Както казват от Хайнекен - Drink responsibly!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...