Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси свързани с китайчето Deepin

Препоръчан отговор

Баси ........написах ,че графината среда на Деепина мяза на мъж ,който обича да се облича в женски дрехи и не ми пуска коментара ...............съсипахте и тоя форум :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, bvbfan написа:

От 15.11 ползват fork на KWin за дисплей менажер, а и като цяло ползват Kf5

https://www.deepin.org/en/2019/07/19/deepin15-11/

Леле значи горе долу съм на прав път

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, забавих се доста, но си поиграх на много компютри и лаптопи с Дипин (14бр. компютри и 12бр. лаптопи). Това което е дал Киберкоп помогна с фонетиката и тя вече си е фонетика, а не БДС. В момента пиша от компютър с Дипин на фонетика. Обаче остана проблема с показването на подредбите в лентата до часовника след рестартиране. Принципно не ме притеснява, че не се показват в лентата, а че не могат по този начин да се използват. Тоест може да се пише само на английски и с клавишната комбинация не  се превключват до като не направя гимнастиката с премахване на фонетиката или английския, и добавянето отново. Даже и така не се показват веднага, а трябва от настройките поне веднъж да избера фонетика и след това английски, и чак тогава се показват в лентата и се превключват с клавишната комбинация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2020 г. в 21:10, Бисер Петков написа:

Там си я има. Изчезва от лентата и не работи клавишната комбинация. Трябва да я махна от там където си показал и да я добавя наново, за да се покаже в лентата и да заработи клавишната комбинация. Но нито новата фонетика, нито традиционната работят както би трябвало, а работят като БДС.

Което ме навежда на мисълта, че сигурно самото превключване не работи като хората. А не че липсва. То да се махне файла с подредбата ще предизвика много повече главоболия, отколкото да се остави.

на 1.02.2020 г. в 15:43, teglicha написа:

Каква е идеята да се ползва подобна китайска дистрибуция изобщо?

Навярно, че въпросната среда ще работи най-добре там за където е правена. Но да си призная, не харесах нито дистрибуцията, нито средата. Макар че на тестовете ми, работната среда се представи на косъм да е пълноценна и добре работеща.

на 1.02.2020 г. в 13:31, Росен Р. Александров написа:

Единствен стандарт е БДС, а така наречената Фонетика е чалгарска измишльотина още от началото на 2000 някъде.

Има стандатизирана фонетика. Тази втората, която я сложиха по-късно, всъщност е на БАН. По-стандартизирано едва ли ще намериш. А и в крайна сметка какво значение има колко е стандартизирано нещо - все пак това му е хубавото на Linux, че допуска съществуването на нестандартни и непопулярни възможности.  Докато комерсиалните разработки знаеш къде ще те пратят за всякакви, дори незначителни отклонения...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.02.2020 г. в 12:43, Melmak ® написа:

... Но да си призная, не харесах нито дистрибуцията, нито средата...

Всеки сам си избира какво да харесва. Точно това е чарът на Линукс, голямото разнообразие. Не е като при Уиндоус, Мак и Андроид. Лично на мен визуално и не само ми харесва най-много, особено на ултра широк екран 21:9

След това на второ място е Канелата, след нея на трето КДЕ/КДЕ Неон, четвърто Мейт и пето Юнити. От части XFCE и LXDE. Други среди не ми харесват. Това е моята подредба, но тя не е критерий за никой друг! Но пък това е средата, която привлече доста заклети Уиндоус потребители, а и Steam геймъри към Линукс в моя град. Тук обаче проблема явно е в така нареченият от китайците док. Вярно е, че става и като лента, но са го наименували док. Всяка програма която е отворена може да се пинне на дока, но подредбата не. И това, което е най странното е, че го прави избирателно. Тоест от всички компютри и лаптопи на които тествахме с колегата Бисер, само на два лаптопа няма проблем. Лошото е, че и двамата сме скарани с английския и не можем да им пишем на китайците за проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen74 написа:

Лошото е, че и двамата сме скарани с английския и не можем да им пишем на китайците за проблема.

А с китайския как сте? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, plamen74 написа:

Други среди не ми харесват. Това е моята подредба, но тя не е критерий за никой друг! Но пък това е средата, която привлече доста заклети Уиндоус потребители, а и Steam геймъри към Линукс в моя град.

Харесва ми да чета подобни постове! Иненадва ме че има такъв интерес към тази среда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Melmak ® написа:

Харесва ми да чета подобни постове! Иненадва ме че има такъв интерес към тази среда.

По техните думи най-много се доближавала визуално до Уиндоус. Канелата и КДЕ имат подобна визия, но са малко скептични към тях. До като тук скачат без да се замислят. Може и това да скритата цел на китайците!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen74 написа:

Канелата и КДЕ имат подобна визия

Това е малко странно, кое КДЕ? На мен първо OpenSuSE, а след това и Manjaro тотално ми промениха представите за KDE. KDE Neon, Debian, Kubuntu изобщо са много далеч от това, което изглежда KDE при Manjaro. При тази дистро по подразбиране са съвсем други widgets, нищо че са на една графична среда. При всички KDE дистрибуции, освен Manjaro, темите са толкова дървени и дразнещи (по подразбиране), че няма накъде просто. Само при Manjaro са помислили как да интегрират максимално средата, а не просто да я изтипосат с каквото е по подразбиране. Например в панела, активните аппс са с квадратчета (подобни на Windows 8/10), а не огромни правоъгълници (подобни на XP). Също, активните аппс са оградени в приятен зеленикав фон, а не с една черта над тях както е в темата по подразбиране на KDE. На мен най-много ми харесва това KDE в Manjaro, след това Deepin (дистрибуцията с темите по подразбиране), после Gnome в Убунту. Стандартната тема на KDE и съответните дистрибуции са на последно място сред предпочитанията ми - грозни, грозни (нищо че са на KDE).

Ето как изглежда KDE на Manjaro и как изглежда в KDE Neon

Първото няма много общо с второто, ама дефакто са еднакви. На практика изглеждат съвсем различно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Geri19 написа:

... На мен най-много ми харесва това KDE в Manjaro, след това Deepin (дистрибуцията с темите по подразбиране), после Gnome в Убунту. Стандартната тема на KDE и съответните дистрибуции са на последно място сред предпочитанията ми - грозни, грозни (нищо че са на KDE).

Ето как изглежда KDE на Manjaro и как изглежда в KDE Neon

Първото няма много общо с второто, ама дефакто са еднакви. На практика изглеждат съвсем различно.

Ти сам казваш къде е разликата. И тя не е в самото КДЕ, а в темата, която съответната дистрибуция е нагласена да бъде по подразбиране. Колегата Пламен е имал предвид разположението на лентата и старт менюто, че наподобяват Уиндоус. Съгласен съм с него, че тази на Deepin се доближава най-много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, plamen74 написа:

По техните думи най-много се доближавала визуално до Уиндоус. Канелата и КДЕ имат подобна визия, но са малко скептични към тях. До като тук скачат без да се замислят. Може и това да скритата цел на китайците!?

Напълно е възможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2020 г. в 14:38, Бисер Петков написа:

Така, забавих се доста, но си поиграх на много компютри и лаптопи с Дипин (14бр. компютри и 12бр. лаптопи). Това което е дал Киберкоп помогна с фонетиката и тя вече си е фонетика, а не БДС. В момента пиша от компютър с Дипин на фонетика. Обаче остана проблема с показването на подредбите в лентата до часовника след рестартиране. Принципно не ме притеснява, че не се показват в лентата, а че не могат по този начин да се използват. Тоест може да се пише само на английски и с клавишната комбинация не  се превключват до като не направя гимнастиката с премахване на фонетиката или английския, и добавянето отново. Даже и така не се показват веднага, а трябва от настройките поне веднъж да избера фонетика и след това английски, и чак тогава се показват в лентата и се превключват с клавишната комбинация.

Днес инсталирах Deepin.
Мога да добавя new phonetic и traditional phonetic
Това става като в търсещата лента напиша bul или ако скролирам най-долу.
Там са позиционирани фонетиките.

При мен също след рестарт изчезна иконата за клавиатурните подредби.
Оправих проблема следвайки написаното тук,поста най-долу:
При мен сработи на стойност 900
https://github.com/linuxdeepin/dde-dock/issues/246
Първо добавете каквито подредби искате.
След това се инсталира dconf-editor
sudo apt install dconf-editor
Паявява се в менюто или направо през терминала
dconf-editor

Друго за Deepin
инсталирайте gedit
sudo apt install gedit
техния текстов редактор не работи коректно с кирилица,поне на първо четене.
В създаден текстов файл въведете български текст.
След като се затвори и отново отворите документа,текста вече не е на bg ,а на някакъв незнаен език.

Вижте и тези два линка
https://wiki.deepin.org/wiki/Package_management#Add_PPA_for_using
https://bbs.deepin.org/forum.php?mod=viewthread&tid=130778

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване