Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди 1 година си купих нов Hp лаптоп, но за съжаление се оказа бръкма и се развали малко след като го купих. Имам намерение да си купувам втора ръка, но съм с ограничен бюджет до 400лв. Единствената игра, която ще имам е Симс 4. Съвет горе-долу какъв лаптоп да си взема? Ето това са някъкви, които си харесах.... 

https://m.olx.bg/ad/acer-v5-561g-i5-4200u-8gb-1tb-2gb-vga-full-hd-CID632-ID852Tm.html

https://m.olx.bg/ad/acer-aspire-e5-511g-kato-nov-CID632-ID7lher.html

https://m.olx.bg/ad/prodavam-laptop-acer-aspire-5536g-512gb-ssd-chuden-vizhte-opisanieto-CID632-ID84O7z.html

https://m.olx.bg/ad/laptop-dell-studio-1555-windows-10-pro-CID632-ID85j3i.html

https://m.olx.bg/ad/dell-vostro-15-3000-CID632-ID81PHm.html

https://plasico.bg/dell-latitude-e6440-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D1%81-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F-95912.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Margarita Stoyanovich написа:

Здравейте! Преди 1 година си купих нов Hp лаптоп, но за съжаление се оказа бръкма и се развали малко след като го купих. Имам намерение да си купувам втора ръка, но съм с ограничен бюджет до 400лв. Единствената игра, която ще имам е Симс 4. Съвет горе-долу какъв лаптоп да си взема? Ето това са някъкви, които си харесах.... 

https://m.olx.bg/ad/acer-v5-561g-i5-4200u-8gb-1tb-2gb-vga-full-hd-CID632-ID852Tm.html

https://m.olx.bg/ad/acer-aspire-e5-511g-kato-nov-CID632-ID7lher.html

https://m.olx.bg/ad/prodavam-laptop-acer-aspire-5536g-512gb-ssd-chuden-vizhte-opisanieto-CID632-ID84O7z.html

https://m.olx.bg/ad/laptop-dell-studio-1555-windows-10-pro-CID632-ID85j3i.html

https://m.olx.bg/ad/dell-vostro-15-3000-CID632-ID81PHm.html

https://plasico.bg/dell-latitude-e6440-тестван-с-гаранция-95912.html

По мое хвърлен поглед върху Вашия избор съм за Dell e6440 ...

Успех!
п.п. ... хм ... някъде мярнах един за 300 лв ... но с леко пипване .... до към 400 лв. ще се получи ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Нищо от OLX !!!

2) От Пласико - само на място в магазина. В значително по-лошо козметично състояние са, отколкото може да се очаква, като им четеш сайта.

3) На Ардес можеш да имаш доверие, оттам съм пазаувал. За другите онлайн магазини - не знам.

4) Това изглежда интересно - HP ProBook 640 G1 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв лаптоп закупихте и на него вървеше ли добре играта?

След като се е развалил бързо - върнахте ли ги за гаранционен ремонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пламене, като няма какво да препоръчаш - по добре пропусни темата. Хората питат, за да получат отговори, а не да четат тъпи въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Пламене, като няма какво да препоръчаш - по добре пропусни темата. Хората питат, за да получат отговори, а не да четат тъпи въпроси.

И аз много те обичам, но вече съм зает - съжалявам!

Да препоръчваш просто нещо без да знаеш какво точно се търси е безсмислено!

Добре е да се разбере лаптоп с какви габарити се търси - 14"-15,6" и с каква резолюция. Добре е да се знае и колко дисково място ще е необходимо.

Добре е да се знае за какво друго ще се ползва системата, рядко се купува цял лаптоп само заради една игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси се нещо до 400 лв. Това е сравнително нисък бюджет, и много добре ориентира. За тези пари съм предложил лаптоп с приличен процесор, 8GB РАМ, SSD, 14". Ако авторът на темата не го устройват, да каже. 

Но какво общо има препоръката за лаптоп с това дали е върнал стария за гаранционен ремонт?!? :angry: 

Разбирам, че много искаш да се покажеш като голям хардуерен капацитет. Ама не се получава. Става като в поговорката "Можеш да си мълчиш, и хората да те мислят за глупав, или да отвориш уста, и да разсееш съмненията".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледа ли внимателно дадените примери? Видя ли някаква закономерност? От къде си сигурен автора колко разбира нещата и дали няма отново да сбърка просто, защото не знае какво да гледа?

Теб не те ли притеснява факта, че автора вече е имал лаптоп който бързо се е споминал и може да са го метнали, че гаранцията не покрива повредата, кое пречи да го метнат отново? Ако е държавна тайна какво е закупил и какво се е случило - просто няма да отговори, нали? Някой някого да кара на сила да прави нещо?

Също така ако вземе твоето предложение с това малко SSD, но трябва повече пространство - без значение ли е дали твърдия диск от повредения лаптоп може или не може да се ползва?

Най-лесно е да се изхарчат парите и после да се пита ама това защо така, аз сега какво да направя, искаш да ползвам и онова ... - знаеш колко информация се забравя да се сподели, нали? Все пак не си от вчера тук!

Не си ти човека който да казва кое ми се получава и кое не, нали? Та сега в добрия тон на форума очаквам твоето извинение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново - 9 тъпи въпроса, нямащи нищо общо с темата ... Неспасяем случай си :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Теб не те ли притеснява факта, че автора вече е имал лаптоп който бързо се е споминал

моя племеничка, два лаптопа ги стопи, щот туй хлапе не се усеща, че трябва да му осигури въздух
искам да кажа, че не се учудвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за предложенията! Моля ви не се карайте, нямам нищо против да ме питате въпроси! Компютъра се спомина бързо, защото още в началото много бавно зареждаше и се оказа, че човекът от когото купих компютъра е инсталирал някаква антивирусна, която в самата нея имаше вирус.. И така не издържа много време и въпреки, че го изчистих, той просто продължаваше да забива повече и повече и сега се ориентирам за нов. За параметрите и резолюция не съм пояснила точно, защото имам много малък бюджет и ми е най-важно да е сравнително бърз и да няма проблем с инсталирането на играта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 25 минути, Margarita Stoyanovich написа:

че човекът от когото купих компютъра

ти е дал машина със стар HDD...тъй де, това според инфото дето си дала
демек е достатъчно да си купиш нов хард и за предпочитане е SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Margarita Stoyanovich написа:

Компютъра се спомина бързо, защото още в началото много бавно зареждаше и се оказа, че човекът от когото купих компютъра е инсталирал някаква антивирусна, която в самата нея имаше вирус.. И така не издържа много време и въпреки, че го изчистих, той просто продължаваше да забива повече и повече и сега се ориентирам за нов.

Ама защо нов?

Форматирай диска и си инсталирай на чисто каквато операционна система желаеш. Вируса не ти е скапал хардуера на лаптопа.

Най-добре е това което ти препоръча:

преди 4 минути, дръндю написа:

демек е достатъчно да си купиш нов (хард диск) и за предпочитане е SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм... мога да пробвам да, но като цяло ми трябва и да е с повече пространство, защото работя с фотошоп и моят е само 250gb hdd... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Margarita Stoyanovich написа:

Хмм... мога да пробвам да, но като цяло ми трябва и да е с повече пространство, защото работя с фотошоп и моят е само 250gb hdd... 

Точно затова. С 400 лева няма да си купиш това което ти трябва защото повечето пари ще отидат и за другите части от новия лаптоп.

По-добре ги вложи в SSD. Просто няма да познаеш лаптопа с SSD.

Иначе излиза, че сменяш балтона, заради едно копче.

Какви са данните на сегашния ти лаптоп? Рам, процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, vpvelev написа:

Какви са данните на сегашния ти лаптоп? Рам, процесор?

много правилен въпрос, щото ако се окаже някоя бракма, ще трябва да купува нов лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, дръндю написа:

много правилен въпрос, щото ако се окаже някоя бракма, ще трябва да купува нов лаптоп

Щом е играла на него Симс 4 и е работила с Фотошопа, значи не е много зле лаптопа. Явно само харда се е предал или си е бил такъв по начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

И стигнахме до моя въпрос - какъв реално е сегашния лаптоп ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, vpvelev написа:

Щом е играла на него Симс 4 и е работила с Фотошопа, значи не е много зле лаптопа

софтуер за експи?
ако е такава машина, по-добре да купува нова
прав си, че най-малкото което може да направи авторът на темата,
е да даде модела на лаптопа, за да имаме представа какво да предложим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Какво XP?

нов лаптоп, втора употреба

преди 1 час, Margarita Stoyanovich написа:

Компютъра се спомина бързо, защото още в началото много бавно зареждаше и се оказа, че човекът от когото купих компютъра е инсталирал някаква антивирусна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, vpvelev написа:

Маргарита, кажи нещо, че пак ще се изпокараме :)

ами в това се състои идеята на форума, всеки казва по нещо, а авторът на темата решава за себе си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали в тази тема споменах, че не винаги информацията която се подава е вярна ... имам чувството, че съм го казвал някога ама къде беше ...

Интересно е сега лаптопа който се търси "нов" нов ли ще е или втора употреба "нов", а може би просто ще е "стар" употребяван ...

Червения текст все още не означава, че техниката е употребявана - отичаш в някой по-малък магазин - я какъв красив лаптоп ... ама той няма Windows ... Няма проблем ние ще му сложим един ако го купите ... бла бла ...сещаш се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, дръндю написа:

ами в това се състои идеята на форума, всеки казва по нещо, а авторът на темата решава за себе си

Нищо не разбираш от форуми! Авторът на темата вече е решил, сега само раздува. :)

Пък и да се похвали с нов комп втора употреба от "човека" с антивирусната...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ninavarna
      Здравейте! Преди няколко дни си направи пиърсинг на носа,но ми казаха само че трябва да изчакам малко преди да сменя мед.обеца.Понеже не знаех колко точно малко се разрових във форуми и имаше хора, които бяха споделили, че са ги сменили 24 часа след като им е направен пиърсинга, други няколко дни, трети след седмици,понеже е хрущял и зараствало по-бързо. Затова имам няколко въпроса. Първо мога ли да я сменя след няколко дни или е прекалено рано и от какъв материал е по-добре да е новата ? Може ли да я сменя с тези които са като халки или да си сложа пак с топче? Моля, хора които лично са минали през това да кажат. Благодаря предварително!
    • от dream3dprint
      Здравейте. Имам голяма стена на хола и желая вместо тв да си взема що годе добър проектор. Понеже не съм запознат с тях ще се радвам да ми препоръчате някой добър като цена-качество. И да е минимум 720p натив резолюция до макс 1080p и да не е лазерен.
    • от Галя_91
      Здравейте! Дойде и моето време. Аз съм Галя, от Пловдив, и си търся кола втора ръка. Ще притежавам автомобил за пръв път в живота си, заделила съм 5000лв. за самият автомобил и 5000 за разходи по него и АГУ. Питам за помощ, тук, защото ми се вие свят от всичките форуми и всичките мнения и претенции и вече не зная на кой свят се намирам и какво да търся. Трябва ми нещо здраво, защото освен в града и по магистралите, ще пътувам много и по нашите странични български пътища и по планините. Няма да мъкна колата по върховете, но определено ще има някоя друга релса, която трябва да преодолея. Освен да е здрава, трябва да може да и се сложи АГУ. Също така да харчи сравнително малко/бензин/ и да е евтина за поддръжка и такси. Външният вид го оставям на последно място, като ако имам късмет, бих желала д аима приветлив вид/все пак съм жена/ но и едно Поло става, стига да зная, че харчи добре/бензин!/ иначе зная, че Полото е здрава кола, една година съм се возила с такава из планините. Всяка помощ, всеки съвет, всяка капчица информация ще я попия, ще се вслушам в съветите ви, просто имам истинска нужда от помощ. Бях се спряла на Дачия Сандеро, но освен, че е хубава таратайка, харчи много и не е издръжлива. Добре дошла ми е всяка помощ!
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от UTRR5471
      Преди известно време от този сайт си бях поръчал една конфигурация: https://desktop.bg/grigs-absolute-grigs_absolute_commander_intel_black    Понеже я бях натоварвал доста, гледах едно видео как да си почистим видеокартата и го направих. Всичко беше точно до момента в който си махнах радятора след почистването и го остваих да съхне вързано за едни въжета здраво на терасата. В вторника след обяд излязох с приятели, но се завихри силен вятър. Привечер когато се прибраш забелязах, че горната част от видеокартата я няма там където я бях оставил. Слязох пред блока и я потърсих. Забелязах часта направена на нищо под терасата ми която е на 6 етаж. Цялото охлаждане с радятора, пластмасата, перките и по-дребните части бяха строшени.  Някой да знае от къде мога да си взема такава част за GeForce GTX1660 super Gaming X от MSI ? 
  • Дарение

• Добави ново...