Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди известно време от този сайт си бях поръчал една конфигурация: https://desktop.bg/grigs-absolute-grigs_absolute_commander_intel_black    Понеже я бях натоварвал доста, гледах едно видео как да си почистим видеокартата и го направих. Всичко беше точно до момента в който си махнах радятора след почистването и го остваих да съхне вързано за едни въжета здраво на терасата. В вторника след обяд излязох с приятели, но се завихри силен вятър. Привечер когато се прибраш забелязах, че горната част от видеокартата я няма там където я бях оставил. Слязох пред блока и я потърсих. Забелязах часта направена на нищо под терасата ми която е на 6 етаж. Цялото охлаждане с радятора, пластмасата, перките и по-дребните части бяха строшени. :( Някой да знае от къде мога да си взема такава част за GeForce GTX1660 super Gaming X от MSI ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Nikola Debarski написа:

Преди известно време от този сайт си бях поръчал една конфигурация: https://desktop.bg/grigs-absolute-grigs_absolute_commander_intel_black    Понеже я бях натоварвал доста, гледах едно видео как да си почистим видеокартата и го направих. Всичко беше точно до момента в който си махнах радятора след почистването и го остваих да съхне вързано за едни въжета здраво на терасата. В вторника след обяд излязох с приятели, но се завихри силен вятър. Привечер когато се прибраш забелязах, че горната част от видеокартата я няма там където я бях оставил. Слязох пред блока и я потърсих. Забелязах часта направена на нищо под терасата ми която е на 6 етаж. Цялото охлаждане с радятора, пластмасата, перките и по-дребните части бяха строшени. :( Някой да знае от къде мога да си взема такава част за GeForce GTX1660 super Gaming X от MSI ? 

Нова видеокарта. Не се знае какво е изтръгнал вятърът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо оставяш толкова скъпа видеокарта без надзор?

Аз на твое място и за минута не бих се отделил от нея и от всяка една нейна част докато е била разглобена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това охлаждане го дават в официалният сайт, че става за 1660 Super

Цитат
Compatibility
Nvidia GeForce:
Titan RTX, RTX 2080 (Ti, Super), 2070 Super, Titan Xp, Titan X (Pascal), GTX 1660 (Ti, Super), 1080 (Ti), 1070 (Ti), 1060, Titan X, 980(Ti), 970, Titan (Black), 780 (Ti), 770, 760, 750 (Ti), 680, 670, 660 (Ti), 650 Ti (boost), 580, 570, 560 (Ti, SE), 550 Ti, 480, 460(SE), GTS 450, 250, 240 (OEM), GT 740, 9800 (GTX+, GTX, GT), 9600 (GT, GSO 512, GSO), 9500 GT (not LP), 8800 Ultra (G80), 8800 GTX (G80), 8800 GTS (G80), 8800 GTS 512 (G92), 8800 GTS (G92), 8800 GT, 8800 GS (9600GSO), 7900 GTX, 7800 (GTX 512, GTX, GT)

Цена в БГ -> http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Accelero-Xtreme-IV/description.html

Прецени добре дали размерите му съответстват на кутията ти и ако решиш да го вземеш, занеси го в сервиз да ти го монтират.

Accelero_Xtreme_IV_T04.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Joss Bomon" благодаря ти много! Мисля, че ще мога да го монтирам и сам. :) Като размери май, е малко по-широко но 5 милиметра не са от такова значение. За другите: уж, ;) го бях вързал добре с няколко въшета и една стойка ама... (да му се не знае и вятъра!)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Nikola Debarski написа:

"Joss Bomon" благодаря ти много! Мисля, че ще мога да го монтирам и сам. :) Като размери май, е малко по-широко но 5 милиметра не са от такова значение. За другите: уж, ;) го бях вързал добре с няколко въшета и една стойка ама... (да му се не знае и вятъра!)

И имай в предвид, че картата може да не сработи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Nikola Debarski написа:

Защо няма да сработи ако може да попитам?

Не може! Както писахме в другата тема, първо трябва едно вишу! ;) И си изяш пицката ако обичаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо това е доста нова карта, трябвало е само да я продухаш!

Второ не е нужно да оставяш на терасата охлаждането (да не говорим, че можеше да убиеш човек). Ако си го измил с перките (не разбирам защо си го направил) е можело просто да го обдухаш на бързо със сешоар (може и само със студен въздух).

Трето винаги първо мисли и питай, а после действай!

Сега остава да си намериш съвместимо охлаждане, термо паста и внимателно да монтираш нещата.

Успех!

Може би е добре да обясниш на всички тук, че самата платка на видео картата не е летяла!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Nikola Debarski написа:

Защо няма да сработи ако може да попитам?

Ще го разбереш сам. И дано при разглобяването да не си свалил и някой чип на видеорамта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, правил съм го и преди и всичко е минавало точно. Не беше планирано да се мокрят но да кажем, че това е проблем от вейка-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само остава да кажеш че си й теглил и една центрофуга в пералнята...

Някои много се престаравате в желанието си да си поддържате мапините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По странното в цялата история е , защо си нарушил гаранцията на новата си карта като си я отворил и премахнал охлаждането ?  Да беше Zotac , EVGA някак щях да разбера риска , понеже те нямат гаранционни лепенки върху някое от болчетата, но MSI имат със сигурност.   Едно продухване щеше да ти е предостатъчно . Силно се съмнявам да се е наслоило чак толкова прах и мизерия между перките.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един трик за да можеш да си отлепиш лепенката и после пак да я залепиш. Или просто я отлепяш, почистваш, мажеш с някое много силно лепило и готово! Използван е и по време на РЕМОНТ в стаята и е насъбрал доста прах. Забелязвах малко по-високи температури от обичайните и по-високи обороти на вентилаторите. А и нали беше събота и не ми се качаше до понеделник да копувам ботилки с въздух (и като ги знам, че имат не кой знае колко въздух в тях...). Реших с едно специално комплектче за почистване на комютри да си излъскам видео картата. Взех накрая да спирам съвсем малкло пунатата вода от мивката, но взех, че обърках страните на въртене и цялата част на охлаждането се намокри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чуек личи си, че нищо не разбираш от компютри, така че не на учи на трикове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, pepy86 написа:

По странното в цялата история е , защо си нарушил гаранцията на новата си карта като си я отворил и премахнал охлаждането ?  Да беше Zotac , EVGA някак щях да разбера риска , понеже те нямат гаранционни лепенки върху някое от болчетата, но MSI имат със сигурност.   Едно продухване щеше да ти е предостатъчно . Силно се съмнявам да се е наслоило чак толкова прах и мизерия между перките.  

В предаването има продуктово пoзициониране  ; )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голяма "простотия" не бях чел в този форум.

Никола сложи снимки на тленните останки картата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Nikola Debarski написа:

А и нали беше събота и не ми се качаше до понеделник ...

Видео игрите са наркотик, изпаднал си в неконтролирума зависимост от тях.

Не всичко което се продава по магазините е добро за психическото ти здраве.

Оня ден пред едно даскало в квартала гледам рано сутрин 6-7 ученика на по 15 годинки как дърпат страстно пушека от цигарките преди първия учебен час, защото вече са изпаднали в зависимост от никотина и не могат да се съсредоточават и да слушат даскалите ако не са пушили.

Изпадането от зависимости е кофти, ама търговците искат да печелят пари от прожби на каквото се сетиш, ти трябва да не купуваш това което е вредно за теб. Вземи един чук и я натроши на парчета тази видеокарта и спри да играеш на игри, ако можеш да спреш де, щото ако нямаш никакви други радости в живота , май ще продължиш да потъваш в блатото на зависимостите към идиотщини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от Константин Дачовски
      Здравейте, колеги! От много време търся от къде мога да изтегля сезоните на любимия ми сериал- Столичани в повече. В Замунда вече ги няма, а не знам къде да търся. По-специално ми трябват сезоните от 5 до 13, включително. Ще съм Ви благодарен, от името на цялото ми семейство, ако ми помогнете.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от ninavarna
      Здравейте! Преди няколко дни си направи пиърсинг на носа,но ми казаха само че трябва да изчакам малко преди да сменя мед.обеца.Понеже не знаех колко точно малко се разрових във форуми и имаше хора, които бяха споделили, че са ги сменили 24 часа след като им е направен пиърсинга, други няколко дни, трети след седмици,понеже е хрущял и зараствало по-бързо. Затова имам няколко въпроса. Първо мога ли да я сменя след няколко дни или е прекалено рано и от какъв материал е по-добре да е новата ? Може ли да я сменя с тези които са като халки или да си сложа пак с топче? Моля, хора които лично са минали през това да кажат. Благодаря предварително!
    • от dream3dprint
      Здравейте. Имам голяма стена на хола и желая вместо тв да си взема що годе добър проектор. Понеже не съм запознат с тях ще се радвам да ми препоръчате някой добър като цена-качество. И да е минимум 720p натив резолюция до макс 1080p и да не е лазерен.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване