Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички . Налага се да сменя старият и верен Philips 42PFL8404H с нов телевизор, поради това, че имам доста буйно и палаво дете, което играейки си го е ударил с нещо тежко, вследствие на което има една дупчица в средата на дисплея. В момента телевизорът работи, но има едни цветни линий от лявата страна, които преминават през дисплея. Като изключим този дефект, телевизорът предава изключително добре , напълно естествени и реални цветове на картината, дори си работи и амбилайта тази изключителна екстра (притежателите на марката знаят за какво говоря). Та въпросният телевизор се продава , ако някой има интерес нека ми пише.
Сега конкретно на въпроса насочил съм се към oled технологията и по специално към SONY 55AG9. Все още се колебая между този модел и модела на LG C9. От това което прочетох разбрах, че ползват една и съща матрица, разликата е в по-добрия процесор на Sony , както и в озвучаването в което успях да се убедя на място. 
Предимството на LG e по голямата яркост и цената, разлика от близо 1000 лв не е за пренебрегване. Повече клоня към Сонито и заради 5 годишната гаранция, която покрива всякакви застрахователни събития, включително и повреда от самия ползвател поради падане или неволно увреждане. Ako някой от вас има преки наблюдения от въпросните два модела очаквам да ги сподели.
                   Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, tianos написа:

Повече клоня към Сонито и заради 5 годишната гаранция, която покрива всякакви застрахователни събития, включително и повреда от самия ползвател поради падане или неволно увреждане.

преди 28 минути, tianos написа:

поради това, че имам доста буйно и палаво дете

Мисля, че избора вече е ясен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачаш телевизора високо на стената, прикрепяш му отпред някое по-здраво плексигласово стъкло за защита и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си се насочил към OLED технологията,тя е една от най-добрите в момента.Клониш към Sony-то,заради по-добрия звук и процесор,но на глед няма да има разлика в картината.Изборът си остава твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технополите му дават 2 години само? Избързай с тези 5 години, докато не са размислили, защото надеждността на тази матрица е все още нисичка.

Виж и англичаните какво казват:

In some ways the Sony KD-55AG9 is a brilliant TV, delivering on its promised authenticity particularly in terms of colours, detail and motion handling, and providing one of the best audio performances of any TV you can currently buy.

But it falls a little short of perfect, with LG’s 2019 OLEDs and Panasonic’s GZ2000 model (and Samsung’s current QLEDs) all producing a brighter, punchier and more exciting HDR image. Some visible, on-the-fly picture processing is a real shame, too. Those niggles, combined with a relatively high price, prevent the AG9 from receiving the full five stars, despite its brilliance in

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OLED като качество на картината е най-добро, но има много недостатъци. Получава се burning на матрицата, както и живота и е доста кратък, сравнено с LCD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
OLED като качество на картината е най-добро, но има много недостатъци. Получава се burning на матрицата, както и живота и е доста кратък, сравнено с LCD.
[/url]  

Има някакво раздвижване в цените на ОЛЕД телевизорите

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.02.2020 г. в 17:47, Raze написа:

Получава се burning на матрицата, както и живота и е доста кратък, сравнено с LCD.

Toва заключение е малко подвеждащо. Отпечатване и burning може и да стане на някои тв., но не всички. Ако тв. се гледа нормално и се спазват елементарните препоръки то това най-вероятно няма да се получи. Пък дори и да стане нещо подобно в самият тв. има програми ,които проверяват и опресняват пикселите  след всяко изключване на тв. Също има и инструменти с които може да се оправят тези недостатъци ако се наложи./ не казвам,че всичко е поправимо./ Живота на оледа го дават 100 000 часа.

https://www.hdtvtest.co.uk/n/Extensive-Testing-Shows-OLED-Burn-In-Risk-Is-Overblown

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎6‎.‎2‎.‎2020‎ г. в 17:47, Raze написа:

OLED като качество на картината е най-добро

A  на сд канали от обикновен кабелен оператор как е картината там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както на всеки 1080p/4К телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, adersa написа:

СД канали лично аз не гледам...но HD каналите се виждат много добре(сега не мога да кажа колко ги ъпскейлва иТВто) 

преди 50 минути, Raze написа:

Както на всеки 1080p/4К телевизор.

Доста глупав коментар но ок....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Мирослав Сотиров написа:

СД канали лично аз не гледам...но HD каналите се виждат много добре(сега не мога да кажа колко ги ъпскейлва иТВто) 

Доста глупав коментар но ок....

Ти много ли си умен? И как би отговорил на коментар като този, на който отговарям?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

И как би отговорил

А може би е прав - все пак е могъл да види това/онова, а ти @Raze, пишеш по чуждо инфо.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Aз съм забелязал,че  cd  канали от стриийм с по-висок битрейт се виждат по-хубаво отколкото да речем сд каналите на сат.приемник на Виваком. Това е на олед C8. Даже в началото сд каналите  не се виждаха добре, но после lg  пуснаха ъпдейт и ги пооправиха. Чел съм по-форумите ,че на  sony oled се виждат най-хубаво  сд каналите. Също е важен и източника от който получаваш сигнала. Предполагам,че на iptv  ще е по-хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, valseat написа:

Aз съм забелязал,че  cd  канали от стриийм с по-висок битрейт се виждат по-хубаво отколкото да речем сд каналите на сат.приемник на Виваком. Това е на олед C8. Даже в началото сд каналите  не се виждаха добре, но после lg  пуснаха ъпдейт и ги пооправиха. Чел съм по-форумите ,че на  sony oled се виждат най-хубаво  сд каналите. Също е важен и източника от който получаваш сигнала. Предполагам,че на iptv  ще е по-хубаво.

ами аз пак казвам кой гледа вече SD?почти всички канали са на HD,конкретно аз съм на вивакома с последните модели и с ръка на сърцето казвам че е много по добре картината.за ps4 pro също мога да потвърдя както и за 4к филмите :) и мене малко ме е страх уж от тоя бърнинг но уж са го пооправили ,отделно тази функция за опресняването и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва пробал ли си го на твоя C9 ?  Kak ти се вижда образа?

If you want to activate the Chroma subsampling (4:4:4) you need to set the 'Input Label' to 'PC' for the HDMI port where your device is connected. This setting is available via the 'Inputs' menu. When in 'PC Mode', 'Sharpness' should be set to 20 for no added sharpness or softening.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, valseat написа:

Toва пробал ли си го на твоя C9 ?  Kak ти се вижда образа?

If you want to activate the Chroma subsampling (4:4:4) you need to set the 'Input Label' to 'PC' for the HDMI port where your device is connected. This setting is available via the 'Inputs' menu. When in 'PC Mode', 'Sharpness' should be set to 20 for no added sharpness or softening.

точно това нз дали съм пробвал,при мене на hdmi 2 earc ми е вързан ресийвъра и след него всичко останало-комп,виваком и пс4 про.има доста настройки доста функции които още не съм разцъкал,абе общо взето доста трябва да се чете и така :)по чужди форуми хората масово избират за техните кино стаи C9 и лош коментар не съм прочел досега.аз лично не бих дал още 1000 и малко за сонито примерно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си го гледал го има в замунда.  Ама прочети там кой точно релийз беше с dolby atmos.

Seven.Worlds.One.Planet.S01.2160p.UHD.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos-SCOTLUHD[rartv]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, valseat написа:

Ако не си го гледал го има в замунда.  Ама прочети там кой точно релийз беше с dolby atmos.

Seven.Worlds.One.Planet.S01.2160p.UHD.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos-SCOTLUHD[rartv]

гледал съм го да :) със атмос всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тв. като направи 2000часа ще се включи сам и ще направи пълна проверка/ конпесанционни режими и др./. Проверката ще продължи около час и след това тв. сам ще се изключи. А при мен тази проверка почна някъде около половин час след като бях изключил тв./  в 2 през ноща/.... а и аз бех къркан малко / а пък знаех за тази проверка ама не с подробности/... и се викам сега какво стана.... аз не съм пипал нищо .😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мирослав Сотиров написа:

ами аз пак казвам кой гледа вече SD

Има доста важни канали бг , които са на СД . В момента много малко доставчици имат ХД каналите на бтв всичките говоря за комеди , синема и лейди . Кино нова и диема също не се знае кога ще мине на ХД може би в следващите 5 години едва ли та те едва на скоро излезе нова ХД  . Затова се интересувам аз не съм на виваком но Бергон си има доста хд канали спортни и филмови но най -често гледам кино нова и диема .

И за малък доставчик да плаща ХД канал е доста скъпа таксата на абонат . Силно се надявам до 2030 всички канали да са на ХД и да намалят телевизиите таксите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги имам нужда от съдействие тъй като все още не мога да реша кой да взема. В момента цената на Sony55AG9 и LG65C9 e 4399 лв, като има вариант да се вземат на изплащане  без оскъпяване. Според вас заслужава ли си да се вземе по - малкия размер на Sony , за сметка на LG. Като се има предвид , че и двата са с матрица на LG, Сонито освен , че е с андроид, което за мен не е опртеделящо , тъй като съм с Fire TV Stick 4K, kакви са предимствата и недостатъците на двата модела. И другото ми питане е разстоянието от което ще се гледа е 3 метра , според вас 65 инча няма ли да бъде прекалено голям като размер . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...